Klima Bakım Servisi COVID-19 Önlemleri
Klimanızı veya diğer iklim kontrol ekipmanınızı şimdi temizlemeniz ve dezenfekte etmeniz çok önemlidir.

Klima Bakım Servisi (0850) 811 17 40

Klima Bakım Servisi Corona COVID-19 Dezenfeksiyon Hizmetleri Sisteminizden en iyi şekilde yararlanmak için temiz olması gerekir. Klima dünyasında verimlilik iki anlama gelir, temiz hava ve enerji tasarrufu. Düzenli bakım hizmetleri, enerji tasarrufu sağlamaya ve evde daha temiz hava üretmeye yardımcı olabilir, ancak mümkün olan en kaliteli havayı istiyorsanız, daha fazlası yapılmalıdır.

Klima Bakım Dezenfeksiyon Hizmetleri

Klima Bakım Servisi İç Hava Kalitesi sorunları, evdeki yanlış hava değişiminden gelişir ve hızlı bir şekilde ortaya çıkabilir. Artan nem, kanallardaki sızıntılar ve yaşam tarzı her türlü hava kalitesi sorununa neden olabilir. Ancak, sorunla mücadele etmek için iyi çözümler var.

Corona COVID-19 Virüsünden Korunma

Mekanik havalandırma sistemleri olan binalarda klima santrallerinin artırılmış çalışma periyotları tavsiye edilir. Havalandırmayı bina kullanım süresinden en az 2 saat önce nominal hızda başlatmak için sistem zamanlayıcılarının saat zamanlarını değiştirin ve bina kullanım süresinden 2 saat sonra daha düşük hıza geçin.

Talep kontrollü havalandırma sistemlerinde, nominal hızda çalışmasını sağlamak için CO2 set noktasını 400 ppm değerine düşürün. Havalandırmayı, insanlar yokken düşük (ama kapalı değil) havalandırma miktarları ile 7/24 açık tutun.

Pandemi nedeniyle boşalan binalarda (bazı ofisler veya eğitim binaları) havalandırmanın kapatılması değil, düşük hızda sürekli çalışması tavsiye edilir.

Klima (Corona COVID-19) Korunma Yolları

Daha az ısıtma ve soğutma ihtiyaçları olan bahar zamanı düşünüldüğünde, yukarıdaki öneriler sınırlı enerji maliyetlerine sahipken, virüs parçacıklarını binadan uzaklaştırmaya ve salınan virüs parçacıklarını yüzeylerden çıkarmaya yardımcı olurlar.

Genel tavsiye, mümkün olduğunca taze hava sağlamaktır. Kilit nokta, kişi başına sağlanan temiz hava miktarıdır. Akıllı çalışmadan faydalanma nedeniyle, çalışan sayısı azalırsa, geri kalan çalışanları daha küçük alanlara yoğunlaştırmayın, ancak havalandırmanın temizleme etkisini artırmak içinaralarındaki sosyal mesafeyi (kişiler arasında en az 2-3 m fiziksel mesafe) koruyun veya genişletin.

Corona COVID-19 Klima Dezenfeksiyon Hizmetleri

COVID-19 bağlamında, filtrelerin değiştirilmesi ve çok nadir durumlarda açık hava virüs bulaşımından korunmanın etkisinin ne olduğu sorulmuştur, örneğin egzoz hava çıkışları hava alış damperlerine yakınsa. Modern havalandırma sistemleri (klima santralleri), taze hava alışından hemen sonra dış havadaki partikül maddeleri filtreleyen (F7 veya F84 veya ISO ePM2.5 veya ePM1 filtre sınıfında) ince dış hava filtreleri ile donatılmıştır.

80-160 nm’likviii (PM0.1) çıplak bir koronavirüs parçacığının boyutu, F8 filtrelerinin yakalama alanından daha küçüktür (PM1 için yakalama verimliliği %65-90), ancak bu tür küçük parçacıkların çoğu difüzyon mekanizması ile filtrenin liflerine yerleşecektir.

Klima Bakım Servis Hizmetleri

SARS-CoV-2 parçacıkları ayrıca, filtrelerin yakalama alanında bulunan daha büyük parçacıklarla da toplanır. Bu, nadiren virüs bulaşmış dış ortam havası koşullarında, standart ince dış ortam hava filtrelerinin düşük konsantrasyon için makul bir koruma sağladığını ve bazen dış ortam havasına virüs yaydığını gösterir.

Filtre değiştirme perspektifinden normal bakım prosedürleri kullanılabilir. Tıkanmış filtreler bu bağlamda bir bulaşma kaynağı değildir, ancak iç mekan kirlenmeleri üzerinde olumsuz etkisi olan besleme havası debilerini azaltırlar.

Bu nedenle, basınç veya kullanım süresi sınırları aşıldığında filtrelerin normal prosedüre göre veya programlı bakıma göre değiştirilmesi gerekir. Sonuç olarak, mevcut dış hava filtrelerinin değiştirilmesini ve diğer filtre türleriyle değiştirilmesini veya normalden daha erken değiştirilmesini önermemekteyiz.

Klima bakım personeli, filtreler, standart güvenlik prosedürlerine uygun olarak (özellikle hava filtreleri) değiştirilmediğinde risk altında olabilir. Güvenli tarafta olmak için filtrelerin her zaman canlı virüsler de dahil olmak üzere aktif mikrobiyolojik materyale sahip olduğunu varsayın. Bu, son zamanlarda bir hastalığın olduğu herhangi bir binada özellikle önemlidir. Filtreler, sistem kapalıyken eldivenlerle ve solunum korumalı olarak değiştirilmeli ve kapalı bir torbaya atılmalıdır.

Anti-bakteriyel Klima Temizliği

Klima Bakım Servisi Kimyasal temizleme için iç mekan soğutma ünitelerinin sökülmesi, İç mekan soğutma bobinlerinin kimyasal temizliği, Dış kondenser bobinlerinin temizliği, İç mekan soğutucu drenaj tavalarının temizlenmesi, Su yoğuşma drenaj sistemlerinin temizlenmesi, Üfleyici tekerleklerin ve bıçakların temizliği, Tüm elektrikli bileşenlerin kontrolü,

Tüm ayarların kontrol edilmesi, İç mekan soğutma ünitelerinin yeniden kurulumu, Soğutucu akışkan sistemlerinin kontrolü, Soğutucu akışkan gaz doldurma,

Evaporatör bobinlerinin temizlenmesi, Kondenser bobinlerinin temizlenmesi, Yoğuşma drenaj tavalarının temizlenmesi, Yoğuşma suyu drenaj sistemlerinin temizlenmesi, Üfleyici tekerleklerin ve bıçakların temizliği, Tüm elektrikli bileşenlerin kontrolü, Tüm ayarların kontrol edilmesi, Soğutucu akışkan sistemlerinin kontrolünü içerir.

Kötü Koku oluşumu, kist, bakteri ve virüslerin tam olarak yok edilmesini sağlar. Klima ve Havalandırma kanalları ozonlama ile dezenfekte edilir.

Klima Kapağı açılarak Klima Filtresi sökülerek dışarıya alınır. Klima filtresi lavaboda Sıcak buhar ile yıkanır. Klimanın iç ünitesine dezenfektan sıkılır. Sonrasında ozonlama ile dezenfekte edilir. Estetik görünüm kontrolü ve bakımı yapılır.Oda içi ünitesinin iç yüzeyinin kapak dâhil temizliği yapılır.

Klima Dezenfeksiyon İşlemi

Özellikle yaz döneminde serinlemek amacı ile kullanılan klimalar, kış döneminde da ısıtıcı olarak mecburen kullanılıyor ise mutlaka periyodik olarak bakımlara ihtiyaç duyar. Klimadan gelen gürültüler herhangi bir problem olduğunun ön tezidir, bu nedenle mutlaka göz ardı edilmemeli ve herhangi bir kaza oluşmadan bakımları mutlaka yetkili kişiler tarafından yapılmalıdır.

Standart Bakımda Yapılması Gereken İşlemler;

 • Evaporatör, kondenser ve filtrelerinin kontrolü ve kimyasal ile temizliği,
 • İç ve dış ünite fan temizliği,
 • Drenaj hatlarının kaçak, eğim ve temizlik kontrolleri, gerekli ise temizliği,
 • Bakır boru hattı izolasyon kontrolleri, gerekli ise onarımı,
 • İç veya dış ünitelerde bulunan elektronik kartların, soket ve klemenslerin kontrolü,
 • Kumanda ayarlarının kontrolü, performans testinin yapılması

Aşağıdaki hususların özellikle ticari sistemlerin-kanallı cihazların periyodik bakımında göz önünde bulundurulmalıdır;

 • Fan motorunun veya motorlarının, yataklarının yağlanması ve gözden geçirilmesi ve sızan yağların silinmesi önemlidir. Fan kanatlarından sızan yağlar temizlenmezse, üzerinde pislik birikir, balans bozulur ve hava akışı engellenir.
 • Fan motorların kontrolünde, fanın şafta iyi sıkıştırılmış olup olmadığına dikkat edilmelidir. Fan ve şaftın pozisyonu iyi olmalı, kanatların eğilip bükülmemesine dikkat edilmeli, dönmede balansın iyi olması gerekmektedir. Aksi halde yatak aşınması ve aşırı ses meydana gelir.
 • Hava kanalı damperleri, toplayıcı ve dağıtıcı menfezlerin kontrolü yapılır.

Yıllık Standart Bakım Paketi

Bu paket üzerinden anlaşma yaptığı taktirde, cihaza yerinde iki defa standart bakım işlemlerini yapacaktır.

Yıllık Kapsamlı Bakım Paketi

bBu paket üzerinden anlaşma yaptığı taktirde aşağıdaki işlemleri yapacaktır;

 • İlkbahar ve sonbahar aylarından birer defa standart bakım işlemleri,
 • Kış ve yaz aylarında birer defa filtre temizliği ve performans kontrolü,
 • Bakım sözleşmesi süresince her ürün için bir defa servis hizmeti (onarım işlemi ve yedek parça ücretlidir).

Klima Bakım Fiyatları

Klima Çeşitleri Birim FİYATI
Duvar Tipi Klima Bakım Fiyatları: 500,00 TL
Salon Tipi Klima Bakım Fiyatları: 600,00 TL
Kaset Tipi Klima Bakım Fiyatları: 600,00 TL
Kanallı Tip Klima Bakım Fiyatları: 650,00 TL
Multi Klima Birim Bakım Fiyatları: 480,00 TL
Yer/Tavan Tipi Klima Bakım Fiyatları: 480,00 TL
VRF/VRV ve Fancoil Klima Bakım Fiyatları Çağrı merkezimizi arayınız.

ÖNEMLİ: Yukarıdaki fiyatlar klima bakım ücretleri olup bakım esnasında çıkabilecek arızalar ve gaz eksikliği vs ayrıca ücretlendirilir.

Arçelik beko altus bosch siemens profilo vestel regal demirdöküm daikin mitsubishi electric carrier lg samsung york hitachi electrolux midea fuji electric acson cartel goodman general electric rubenis trane ferroli vaillant baymak airfel Buderus klimalara hizmet sağlarız.

Klima Bakım Hizmet Bölgeleri

Klima Bakım onarım Hizmet Bölgeleri İstanbul Ataşehir Beykoz Çekmeköy Kadıköy Kartal Maltepe Pendik Sancaktepe Sultanbeyli Şile Tuzla Ümraniye Üsküdar kocaeli gebze izmit gölcük körfez derince kartepe dilovası çayırova İlçelerine Marka Ayırt etmeksizin Klima Bakım Servisi Olarak Hizmet vermekteyiz.

Bir yorum

 1. lütfü erdinç payım

  bu gün saat 16:37 de siz servisinizi aradım bulunduğum şehirde klima hizmeti için servisle anlaşmıştım fakat sorunuma çözüm bulamadıkları için sizden destek için müracaat ettim bu konuda sizin vereceğiniz hizmet ne kadar güvenli bilmiyorum, hizmetiniz için lütfen arayınız.

  lütfü erdinç payım
  tlf.535 730 33 45

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi