Ev / Klima İpuçları / Klima Filtreleri Nasıl Dezenfekte Edilir ?
Klima Filtreleri Nasıl Dezenfekte Edilir

Klima Filtreleri Nasıl Dezenfekte Edilir ?

Klima Filtreleri Dezenfekte edin

Klima Filtreleri Nasıl Dezenfekte Edilir Klima filtrelerinin dezenfekte edilmesi oldukça doğru bir iştir, eğer doğru bir şekilde nasıl yapılacağını biliyorsak, bu işlem , mantar ve mikropların birikmesiyle oluşan kötü kokuları etkili bir şekilde gidermemize yardımcı olacak ve iklimlendirmemizi doğru şekilde sürdürmemize yardımcı olacaktır .

Bu işlemden önce dikkatli olmalıyız çünkü aksi takdirde filtrelerimizi berbat bırakabiliriz, çünkü genellikle inşa ettikleri naylon çok hassas bir malzemedir ve biz çok kimyasal ürünler kullanırsak bu yıpranmayı veya yanmayı yapabiliriz. Aşındırıcılar, işlevini büyük ölçüde azaltarak, evimizde havayı filtreleyecekler.

Klima Filtreleri Nasıl Temizlenir

Temiz klima filtreleri

Dezenfeksiyonla başlamak için yapmamız gereken ilk şey , filtreleri en etkili şekilde temizlemek, toz, saç vb. Gibi genellikle biriken tüm kirleri bertaraf etmek olacaktır.

Bu süreç olacak için belirli bir ürünü kullanmak klima temizleme liberal bununla filtreleri, ilaçlama ve icar o yaklaşık 15 dakika boyunca hareket , 15 dakika tüm ürünü kaldırın ve bizim iyi temiz filtreleri izin suyla netleştirmek geçirdi.

Direnebilecek bazı kirlerin olduğunu fark edersek, filtrelerin ellerimizle ya da yumuşak kıllara sahip bir fırça ile ovularak kirlerin çoğunun giderildiğinden emin olabiliriz.

Hepimiz klimaların temizliği için özel bir ürün alma şansımız olmayacağından, filtrelerimizin naylonunun bozulmasını önlemek için bu ürünü eller gibi bir miktar yumuşak sabun yerine kullanabiliriz .

Dezenfeksiyon klima filtreleri

Tamamen doygunluğa ulaşana kadar filtreyi bolca püskürtün.

Hava filtrelerinin dezenfeksiyonu

Bu kuru (ancak önerilir), dezenfeksiyon başlatmak için beklemek zorunda kalmadan Filtrelerimizi temizlik kez, öyle biz olacak eğer biz önceki durumda olduğu gibi bu işlev için belirli bir ürün ile(genellikle mağazalarda satmak bunlar bağlı olarak test gibidir) ile ürün için mantar, virüs ve bakterilerin tamamen ortadan kaldırılması , bize artı etkinliğini ve güvenliğini sağlayacaktır.

dezenfeksiyon işlemi edecek bir hale iyi havalandırılmış bir yerde kullanılan ürün fungusit ve bakterisit olduğu için biraz rahatsız edici olduğundan,.

Bu durumda prosedür, bir öncekine benzer olacak , filtreleri iyice batıracak şekilde iyice püskürtecekve ürünün bir süre hareket etmesine izin verecektir , bu durumda yaklaşık 1 saat .

Bu işlem tamamlandıktan ve kuru ürünle birlikte, filtreleri tekrar klimamıza yerleştirebiliriz , takip eden 3 saat boyunca yakın kalmamaları ve muhafazanın havalandırmasını sağlarız .

Ayrıca tavsiye edilmektedir için havalandırma modu üniteyi açın ürünün çıkarılmasına yardım ya evet, klima bulunduğu odanın evde veya bulmak kaçınmalıdır bu durumda, ürün toksik olmamasına rağmen, çünkü eğer onlar biraz tahriş ol.

Klima filtrelerinin ev dezenfeksiyonu

Başka bir seçenek birçok filtreleri temizlemek zorunda olmadığınıevde, bu karışımın bir kova batırılır çeşitli birimleri var çünkü ve tutmak onları orada bir kaç dakika bu saatten sonra etkisini yapmak, bunları çıkarıp onları bırakabilir için hava iyi havalandırılan bir boşluk ve işlemi tamamlayın.İstersek için “üretmek” yapmak kendimizi bir etkili mantar öldürücü ve bazı tasarruf, biz kullanabilirsiniz 3/4 suya 1/4 çamaşır suyu karışımıve kullanımı o ürün olarak aynı şekilde filtrelerimize püskürtme ile doğrudan Spesifik dezenfeksiyon, ağartıcı çok güçlü ve etkili bir dezenfektandır , elde etmek çok daha kolay ve daha ucuzdur.

Herhangi bir durumda, bu ürünlerin sizi rahatsız etmesini önlemek için ellerinizi eldivenli, gözlüklü gözleri koruyan ve bir tür koruyucu maske ile solunum sistemini kaplayan önlemlerin alınması tavsiye edilir .

Bu işlemi yaparken bile kötü koku devam ederse, bu olası kokunun diğer nedenlerini inceleyebilir ve bu diğer makalede açıklandığı gibi bunları nasıl önleyebilir ve ortadan kaldırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Doğru nem alma cihazı nasıl seçilir

Doğru nem alma cihazı nasıl seçilir ?

Doğru Nem Alma Cihazı Seçimi İçindekiler Doğru Nem Alma Cihazı SeçimiSıcaklık duygusuEn iyi nem alıcıyı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi