Ev / Klima / Klima Filtresi Nasıl Değiştirilir ?
Klima Filtresi Nasıl Değiştirilir

Klima Filtresi Nasıl Değiştirilir ?

Klima Filtresi Nasıl Değiştirilir  Temiz, kaliteli klima filtreleri, evinizden ünitenizden ne kadar kir ve tozun geçtiğini sınırlamak için önemlidir. Filtreniz ayrıca parçacıkların HVAC ünitenizin içinde bir tıkanıklık yaratmasını engeller. Kirli bir filtrede, klimanız verimli şekilde çalışmayacaktır ve daha fazla enerji kullanacaktır, bu yüzden filtreyi sık sık değiştirmeniz önemlidir.

Klima Filtresi Değiştirme

Klima Filtresi Nasıl Değiştirilir sorusuna Evde bir şey yapmaya gelince, güvenliği göz önünde bulundurmalısınız. Herhangi bir bakım yapmadan önce klimanın gücünü kapatmak için evinizin devre kesicisini kullanın.

Ardından, filtreyi hava kanalıyla bulun. Zorlamalı hava sistemi, bunu termostat tarafından bir duvar boşluğu üzerinde olmalıdır. Fırın tipi sistemlerde filtre takılı olabilir. Bir pencere ünitesi için, soğutulmuş odanın bitişiğindeki ızgarada bulabilirsiniz. Bunu bulduğunuzda paneli açıp arkasındaki kirli filtreyi çıkarmanız gerekir. Bazı birimlerde bir panel olmayabilir; Filtreyi, bulunduğunuz yerden görebiliyorsanız, yapmanız gereken tek şey onu dışarı çekip atmaktır.

Yeni filtreyi yerleştirmeden önce, doğru yöne baktığından emin olmalısınız; Yeni filtrenizin çerçevesindeki oklar, filtreyi yerleştirmeden önce hava akışını göstermelidir. Bunu yaptığınızda, gerekirse paneli değiştirebilirsiniz; Aksi takdirde işiniz bitti.

Üniteniz yıkanabilecek bir klima filtresine sahipse, kaldırabilir ve herhangi bir pislikten kurtulmak için bir vakum kullanabilirsiniz. Suyla dolu bir hortum veya küvet, filtreyi iyice batırmanıza ve temizlemenize izin verebilir. Filtreyi, üniteye geri koymadan önce kurutma konusunda tam olarak emin olun.

İlginizi Çekebilir

Merkezi Klima Sistemleri Bakım Arıza Montaj Servis

Merkezi Klima Sistemleri Bakım Arıza Montaj Servis

Merkezi Klima Sistemleri Bakım Arıza Montaj Servis Bölgesel Soğutma, ticari kompleksler, ofisler, oteller, yeni kentsel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi