Anasayfa / Klima İpuçları / Klima Gaz Dolum Fiyatı 2022
Klima Gaz Dolum Fiyatı

Klima Gaz Dolum Fiyatı 2022

Klima Gaz Dolum Fiyatı hakkında önce bilmeniz gereken Genellikle bir profesyonel Gaz doldurduğunda, sistemin doğru çalıştığını kontrol eder. Bununla birlikte, Freon’un üç yıldan daha kısa bir sürede tekrar doldurulması gerekiyorsa, kapatılması gereken hortumlarda veya valflerde sızıntı olabilir. Freon yedeklemesinde en iyi fiyatı elde etmek için İletişime geçiniz.

Klima Gaz Dolum Ücreti

Klima Gaz Dolum Fiyatı 2021 Fiyatları Freon – AC’deki gaz soğutucusunun teknik adı – zamanla tükenir ve klima’nın soğumaya devam etmesi için tekrar doldurulması gerekir. Freon değiştirme maliyetleri, klimanın soğutucu akışkanının mevcut seviyesine ve ünitenin büyüklüğüne bağlı olarak değişebilir. Tipik olarak, teknisyenler, Freon replasmanının ağırlık birimi başına sizi ücretlendirir. Daha küçük bir ünite doğal olarak  ısıtma ve hava için daha önemli bir sistemden daha derine inecek. Bu nedenle, klimanızı Freon ile doldurmak istediğinizde bunu aklınızda bulundurun.

Klima Gazı Dolum Fiyatı

Klimanın marka model tipine göre ortalama bir klima gaz dolum fiyatı söylemek gerekirse, klima gazı dolum fiyatı 55 TL ile 430 TL arasında değişebilir. Klimanız için kesin bir klima gaz dolum ücretini online öğrenin, yada hemen 0216 360 91 06 i arayın. Bize klima bilgilerinizi ulaştırdığınız da sizin için en uygun klima gaz dolum fiyatı için teklif sunacağız.

Süre30 dakika – 1 saat
Geri dönüş süresi2 saat
FiyatlandırmaGaz tipi ve miktarına bağlıdır

Klima Gaz Doldurma Ücreti

Soğutma sıvısı eksikliği (Freon), Klima soğutma sorununa neden olmamasının çok yaygın bir nedenidir. Soğutma sıvısı buharlaştırıcı bobinleri boyunca dolaşır ve üzerinden akan havayı soğutur ve sonunda odaya soğuk hava gönderir. Bu soğutma sıvısı seviyesi yetersiz olduğunda, Klima soğumayacaktır. Çoğu durumda, soğutucu madde üniteden sızar ve Klima soğutma işlemini durdurur. Bir Klima onarım uzmanı, soğutucu akışkanın soğutma bobinlerinde doğru olup olmadığını doğru bir şekilde belirleyebilir.

Klima gaz dolum servisine neler dahildir ?

PRO, bir basınç göstergesi kullanarak Klima ünitesindeki soğutucu seviyesini hassas bir şekilde belirler. Soğutucu akışkan olarak da adlandırılan gaz seviyesi, normal PRO’nun altında bulunursa, gereksinim gereği yeniden doldurma veya doldurma yapılmasını önerir.

Soğutucu şarjını başlatmak için, önce Klima ünitesi kapatılır. Daha sonra gösterge hortumları Klima ünitesinin basınç portuna bağlanır. Klima ünitesi açılır ve 10 dakika boyunca çalışmasına izin verilir,

Böylece kararlı bir çalışma durumuna ulaşabilir. Bunu takiben, soğutucu kabın valfleri (dikey konumda konteyner ile) Klima ünitesine bağlanır. Şimdi Klima ünitesi soğutucu çekmeye hazırdır.

Klima gaz dolumu için önemli kurallar 

 • Gaz dolumu başlamadan önce, hava filtrelerinin temiz olup olmadığını ve evaporatör / kondenser serpantinlerinin kir olup olmadığını kontrol etmeniz önerilir. Yukarıdakilerden herhangi biri kirliyse, soğutma sıvısı yeniden şarj edildikten sonra bile Klima soğutma problemine yol açabilir.
 • Klima ünitesinde, Klima ünitesindeki engeller gibi (örneğin gevşek veya kırık parçalar) sorunlu durumları kontrol edin.
 • Evaporatör fanı ve kondenser fanın iyi çalıştığından emin olun. Bunlardan herhangi biri düzgün çalışmazsa, AC verimli şekilde soğumayacaktır.
 • AC ünitesini kapsamlı bir şekilde kontrol edin ve bobinlerde sızıntı olup olmadığını kontrol edin. Sızıntılar genellikle eklem ve bağlantı etrafında bulunur.

Klima Gazı Doldurma Ücreti Ne Kadar

Maliyet ayrıca mevsime ve yere biraz bağlı olacaktır. Freon teknisyenleri şehirde ilçelere göre daha fazla ücret alırlar. Soğuk havalarda soğutucunuzu değiştirmek çok daha ucuz, bu yüzden yaz mevsiminden önce Freon’nuzu değiştirmek isteyebilirsiniz. Maliyet için bir başka faktör de ünitenizin durumudur. Genellikle, teknisyenler soğutucu akışkan sızıntılarını önlemek için yeniden doldurmadan önce Klima herhangi bir hasarı giderecektir.

Klima Gazı Doldurma

Klimanız da bazı kaçaklar veya bir şekilde atladığınız diğer hasarlar olmadıkça, Freon dolumu sorun olmaz. Birisi bir Freon dolumu yapmadan önce ünitelerimizi bakım ve onarımını yapın ve ünitemizi tekrar şarj etmeden önce yapmanız gereken şey teknisyenlerimize sorun.

Bu İşine Yarar Belki ?

İyonizer Nedir Neden İyonlaştırıcı Klima Seçmeliyim ?

İyonizer Nedir Neden İyonlaştırıcı Klima Seçmeliyim ?

İyonizer Nedir Neden İyonlaştırıcı Klima Seçmeliyim ? Herhangi bir iklimlendirme ünitesinde havayı toz, koku, mikroorganizma …

soru sor

19 Yorumlar

 1. şule uğurlu

  Daikin FTY50GV1A modeli klima gaz ücretini rica ediyorum

  • Adept

   24 Btu R-410A gaz takribi fiyat yeniden şarj 400 tl (cihazın kaçak kontrol edilmesi gerekmektedir)

 2. Raziye

  demirdöküm 12000 btu klima gaz dolum fiyatı ne kadar

  • Cihat

   Tıraktör gazı ne kadar

  • Deniz coşkun

   Aeg elektrolıx klüma gaz dolum ücreti ne kadardır

 3. Serkan

  Ferroli 12000 lik klima gaz dolum fiyatı ne kadar

 4. Bülent

  Vestel Nature Plus 24000 Btu Gaz dolumu kaç TL

 5. Halil İbrahim bulut

  Samsung wint free 24 btu gaz dolum ücreti ne kadar

 6. Ökkes

  Profilo dc inverter 12000 btu klimanin gazi dolumu kac tl.

 7. Yildiz Mutlu

  Arçelik dolum ücreti

 8. Tan

  Seg 9 klima , 400 gr gaz dolum ücreti nekadar

 9. Tan

  Seg 9 marka klima 400 gr gaz dolum ücreti nedir?

 10. Gül can

  ürün bilgisi : Siemens-Klima Z9KDCPDA02(00) 9310
  S1ZMA12752 – S1ZMI12752

  gaz dolumu yapacaklar, servis, işçilik, gelme gitme dahil ne kadar fiyat belirler?

 11. güngör

  kolay gelsin vaillant 18000 lik klima gaz dolum fiyatı nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Servisi Ara (0850) 333 1 687