Ev / Klima / Klima Gaz Dolum Fiyatı 2018 – 2019
Klima Gaz Dolum Fiyatı

Klima Gaz Dolum Fiyatı 2018 – 2019

Klima Gaz Dolum Ücreti

Klima Gaz Dolum Fiyatı 2018 – 2019 Fiyatları Freon – AC’deki gaz soğutucusunun teknik adı – zamanla tükenir ve klima’nın soğumaya devam etmesi için tekrar doldurulması gerekir.  Freon değiştirme maliyetleri, klimanın soğutucu akışkanının mevcut seviyesine ve ünitenin büyüklüğüne bağlı olarak değişebilir. Tipik olarak, teknisyenler, Freon replasmanının ağırlık birimi başına sizi ücretlendirir. Daha küçük bir ünite doğal olarak  ısıtma ve hava için daha önemli bir sistemden daha derine inecek. Bu nedenle, klimanızı Freon ile doldurmak istediğinizde bunu aklınızda bulundurun.

Klima Gazı Dolum Fiyatı

Klimanın tipine göre ortalama bir klima gaz dolum fiyatı söylemek gerekirse, klima gazı dolum fiyatı 55 TL ile 430 TL arasında değişebilir. Klimanız için kesin bir klima gaz dolum ücretini online öğrenin, yada hemen 444 1 840 i arayın. Bize klima bilgilerinizi ulaştırdığınız da sizin için en uygun klima gaz dolum fiyatı için teklif sunulacağız.

Süre 30 dakika – 1 saat
Geri dönüş süresi 2 saat
Fiyatlandırma Gaz tipi ve miktarına bağlıdır

Klima Gaz Doldurma Ücreti

Soğutma sıvısı eksikliği (Freon), AC’nin soğutma sorununa neden olmamasının çok yaygın bir nedenidir. Soğutma sıvısı buharlaştırıcı bobinleri boyunca dolaşır ve üzerinden akan havayı soğutur ve sonunda odaya soğuk hava gönderir. Bu soğutma sıvısı seviyesi yetersiz olduğunda, AC soğumayacaktır. Çoğu durumda, soğutucu madde üniteden sızar ve AC soğutma işlemini durdurur. Bir AC onarım uzmanı, soğutucu akışkanın soğutma bobinlerinde doğru olup olmadığını doğru bir şekilde belirleyebilir.

Klima gaz dolum servisine neler dahildir ?

PRO, bir basınç göstergesi kullanarak AC ünitesindeki soğutucu seviyesini hassas bir şekilde belirler. Soğutucu akışkan olarak da adlandırılan gaz seviyesi, normal PRO’nun altında bulunursa, gereksinim gereği yeniden doldurma veya doldurma yapılmasını önerir.

Soğutucu şarjını başlatmak için, önce AC ünitesi kapatılır. Daha sonra gösterge hortumları AC ünitesinin basınç portuna bağlanır. AC ünitesi açılır ve 10 dakika boyunca çalışmasına izin verilir, böylece kararlı bir çalışma durumuna ulaşabilir. Bunu takiben, soğutucu kabın valfleri (dikey konumda konteyner ile) AC ünitesine bağlanır. Şimdi AC ünitesi soğutucu çekmeye hazırdır.

Klima gaz dolumu için önemli kurallar 

  • Gaz dolumu başlamadan önce, hava filtrelerinin temiz olup olmadığını ve evaporatör / kondenser serpantinlerinin kir olup olmadığını kontrol etmeniz önerilir. Yukarıdakilerden herhangi biri kirliyse, soğutma sıvısı yeniden şarj edildikten sonra bile AC soğutma problemine yol açabilir.
  • AC ünitesinde, AC ünitesindeki engeller gibi (örneğin gevşek veya kırık parçalar) sorunlu durumları kontrol edin.
  • Evaporatör fanı ve kondenser fanın iyi çalıştığından emin olun. Bunlardan herhangi biri düzgün çalışmazsa, AC verimli şekilde soğumayacaktır.
  • AC ünitesini kapsamlı bir şekilde kontrol edin ve bobinlerde sızıntı olup olmadığını kontrol edin. Sızıntılar genellikle eklem ve bağlantı etrafında bulunur.

Klima Gazı Doldurma Ücreti Ne Kadar

Maliyet ayrıca mevsime ve yere biraz bağlı olacaktır. Freon teknisyenleri şehirde ilçelere göre daha fazla ücret alırlar. Soğuk havalarda soğutucunuzu değiştirmek çok daha ucuz, bu yüzden yaz mevsiminden önce Freon’nuzu değiştirmek isteyebilirsiniz. Maliyet için bir başka faktör de ünitenizin durumudur. Genellikle, teknisyenler soğutucu akışkan sızıntılarını önlemek için yeniden doldurmadan önce AC’nizdeki herhangi bir hasarı giderecektir.

Klima gazı doldurma

Klimanızda bazı kaçaklar veya bir şekilde atladığınız diğer hasarlar olmadıkça, Freon dolumu sorun olmaz. Birisi bir Freon dolumu yapmadan önce ünitelerinizi bakım ve onarımını yapın ve ünitenizi tekrar şarj etmeden önce yapmanız gereken şey teknisyenlerinize sorun.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Mitsubishi Electric Klima Hata Kodları Mitsubishi Electric Klima Hata Kodları Arıza Düzeltme Mitsubishi Electric klima üniteleri de kullanıcıyı olası bir hata konusunda bilgilendirmek için ...
İmmergas Servisi 444 1 840 İmmergas Servisi Immergas, Türkiye’de ki iş yapmaya başladığı tarih doğalgazın ülkemize ulaştığı 1991 senesidir. 2007 yılından sonra ise kendi sermaye...
Çamaşır Makinesi Pompa Motoru Nasıl Değiştirilir ?... Çamaşır Makinesi Pompa Motoru Nasıl Değiştirilir ? Uygun bakım ile, tipik çamaşır makinesi, bir ön veya üst yükleyici olup olmadığına bakılmaksızın, 1...
Bosch Çamaşır makinesi hata kodu E19 veya F19 Bosch Çamaşır makinesi hata kodu E19 - F19 Bosch çamaşır makinesinde F19 hatası Bosch Çamaşır makinesi hata kodu E19 veya F19 Çamaşır makinesi Bosch...
General Electric Kurutma Makinesi Arızaları Çözüml... General Electric Kurutma Makinesi Arızaları General Electric Kurutma Makinesi Arızaları Çözümleri GE DBLR333 kurutucu sorun giderme SORUN ...

İlginizi Çekebilir

Klima Sökme Takma Yer Değişikliği Fiyatları (montaj-Demontaj)

Klima Sökme Takma Yer Değişikliği Fiyatları

Klima Sökme Takma Yer Değişikliği Fiyatları (montaj-Demontaj) işleriniz için Bizi seçtiğinizde, en kaliteli hizmeti garantilisiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi