Klima Gaz Eksikliği Nasıl Anlaşılır

Klima Gaz Eksikliği Nasıl Anlaşılır ?

Klima Gaz Eksikliği Nasıl Anlaşılır ? Her şeyden önce ben istiyorum için hala yenilenir gaz hakkında şüphelerim var olanlar için, periyodik şarj edilmemesi gerekir bazı insanlar düşünmek ve diğerleri olurdu iddia ettikleri bir hava varsa, Kurulduktan sonra durum mükemmel durumdadır ve bu kurulum doğru bir şekilde yapılmış , makinede veya kurulumda herhangi bir yerde bir sızıntı olmadıkça kullanımda gaz şarj etmemeliyiz .

Klimanın Gazı Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Bunun nedeni ise, soğutucu devresi iç ünite + dış ünite + montaj oluşan ya da gerektiği tamamen sızdırmaz olmalıdır herhangi bir gaz kaçağım izin yoktur ve bu nedenle, var olan bu da açık bir gaz olan “harcanan” ve gerçekleştirebilir bizim klima ömrü, bu nedenle deneyin herhangi bir “teknisyen” boyunca mükemmel işlerini etmek gaz harcandığını çünkü gaz şarj etmek gerek satmak, bizi ya da her ikisi aldatıcı, teknik değildir.

Klima Gaz Kaçağı Nasıl Anlaşılır

Bu açıklamadan sonra, bir sızıntının gerçekten var olup olmadığını nasıl anlayabileceğimizi göreceğiz.

Klimada gaz olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Hiçbir soğutma ve genellikle basıncı ölçmek için bir ölçü yoktur klima tamir yapan değil, genellikle bir kişi olarak, onlar olmadan bu, manometremiz ve yapılacak iki yol vardır gaz sızıntısı ile ilişkili soğutucu eksikliği tespit etmek depolama, en biz bu araç olmadan hiçbir gaz varsa algılamak için çalışıyor başlayalım.

Bu durumda en kolay ve aynı zamanda oldukça güvenilir olan seçenek, iklimlendirmemizde belirttiğimiz semptomları görmek, en çok bir sızıntı ile ilişkili semptomlar ve gaz eksikliği şunlardır:

Soğuk modda çalışan belirtiler

  • klima serin veya soğuk yok : makineniz önceki günlerde arızalandı ama yavaş yavaş “maliyetleri daha” cool veya hava şeridi eksikliğinin bir belirtisi olabilir o kadar soğuk görünmüyor görülmektedir ise Bununla birlikte , dış ünitede hem fanı hem de kompresörü çalıştırdığınızdan emin olun.
  • Bakır boru dış ünitede donma : Dış ünitenin borusunda donma, diğer problemlerle de ilişkili olabilse de, soğutucu akışkanın açık bir belirtisidir. Ancak bu donma olacak soğutucu devresi tamamen boşaltılmış olması durumunda bile çişini yapıyor keşke olur, bizim makinede oluşmaz, bu üretmemiştir gazın toplam kaybı  soğutucu devresinde ve hatta dispongamos  (Genellikle az gazınız kaldığında)

Gaz eksikliği nedeniyle donmuş dış ünite boruları

  • İç ünite donar : Dış ünitenin borusu (bağlantılar) dona-bileceğinden, kısmi bir gaz arızası iç ünitedeki eşanjörün donmasına veya donmasına neden olabilir .
  • İç ünite damlatır : Bazen iç üniteden bir damla gaz eksikliğini gösterebilir, çünkü bir önceki noktada bahsettiğimiz gibi bazen iç ünite donar ve donar ve bir buz bloğu oluşturur. iç ünitede durduktan sonra , yoğuşma birikimini toplayan ve bu damarı üreten tepsinin taşmasını üretmeye başlar , diğer zamanlarda buz boşaltılır ve damlacıklar iç fandan görünebilir.

Bunlar, gaz eksikliğini tespit etmek için en kolay belirtilerden bazılarıdır ve bu nedenle herhangi bir ölçüm aracımız yoksa, bu kayıpla ilişkili bir gaz sızıntısı vardır ve bu semptomların hiçbiri sadece bize Bu gaz eksikliği, başka nedenlerden dolayı da üretilebilir. Ben size makine en sık karşılaşılan nedenlerin kontrol edebilirsiniz bir bağlantı bırakmak klima oldu serin değil .

Klimayı soğutmamak için yaygın nedenler

Isı pompasında çalışan belirtiler

  • Benim Isı pompası ısınmıyor veya ısıtır biraz bu makine çalışıyorken Sadece gaz eksikliği gibi bir makine soğuk atma durdurmak ya da daha az soğutabilir: ısı pompası , aynı soğutucu eksikliği belirtileri Bu gaz değil aynı zamanda iç ünitede diğer belirtileri gösterebilir ısı pompasının olası bir eksikliği belirtisidir söylediği gibi, çok az ısı veya hiç şeridi hiçbir ısı şerit … Bu iç fan dönmüyor, bu birimler nedeniyle oluşur Isı pompası modunda klima”Bekleniyor” iç ünitede hava atmaya başlamak için yeterli ısıya sahip ve bu soğuk ve rahatsız değil, bazı birimler zaman harcadı ve yeterince sıcak olmasa bile hava atıyor, ama diğerlerinde bile mart ve tamamen durdu.
  • Dış ünitenin eşanjörü donar : Soğuk modda olduğu gibi , soğutucu akışkanın (toplam kayıp değil) olduğu durumlarda donar, şu anda klimayı ısı veya ısı pompası modunda, iç ünitemizde ve Dış ünite işlevlerini değiştirir ve bu nedenle , ısıyı alan soğuk ve iç üniteyi alan dış ünite, bu nedenle bu kez gaz eksikliği varsa, dondurulabilen dış ünite olacaktır .

Soğutma modunda olduğu gibi, bu semptomlar bize gaz eksikliğinin ve bu nedenle bir sızıntı gösterebilir, ancak her zaman değil bu semptomlar % 100 gösteriyor bu o olduğunu orada, nedeni vardır Bu belirtiler ortaya sebep olabilecek diğer olasılıklar ve neden en yaygın nedenleri görebilirsiniz, bizim makine değil sıcak hale ısı pompası ısı değil aşağıdaki linke.

Klimanın neden ısıtılmasının yaygın sebepleri

Manometre ile gaz eksikliğinizi nasıl anlarsınız?

Olası bir gaz eksikliğini ve dolayısıyla bir soğutucu akışkan sızıntısını tespit etmenin en iyi yolu bir manometredir , manometreler herhangi bir soğutma teknisyeninin vazgeçilmez bir aracıdır ve bize soğutucu akışkan devresinin hem bir Klima, içinde florlu gaz veya soğutucu bulunan herhangi bir cihaz gibi soğuk bir oda.

Genellikle iki basınç göstergesi (yüksek ve düşük basınç) kullanılır, çünkü herhangi bir iklimlendirme ünitesinde soğutucu akışkan devresinde iki parça vardır, bu yüzden konuşmak için bir kısım yüksek basınç ve diğeri de düşüktür.

R22’nin bu ekipmanında gaz olmadığı ve 4 Kg’lık basınç olması gerektiğinde 2,5 Kg’lık bir basınca sahip olduğu açıkça görülmektedir.

Bunun biraz üstünde görüldüğümüzde, soğutma gazı eksikliğini algılamak için basınç göstergeleriyle bir klima ünitesini nasıl kontrol edeceğimizi göreceğiz.

Gaz Yükleme Öncesi

R22 ve R407 , 8 ile 11 Kg arasında bir basınca sahip olmalıdır.Yapacağımız ilk şey, düşük basınç göstergesini makinenin alçak basınç çıkışına ve yüksek basınca yüksek basıncı bağlamaktır, birçok makinenin iki girişi yoktur ve biz de tek bir alım için yerleşmek zorundayız. Dış ünitenin iki anahtarından birini, 3 yollu anahtar veya alçak basınç borusunun anahtarını (büyük boru) bulun, bu yapıldığında basıncı kontrol edeceğiz ve ünite durduğunda yaklaşık bir basınca sahip olmalıyız . Ünitedeki soğutucu gazın türüne ve ortam sıcaklığına bağlı olarak 8 ila 15 Kg arasındadır .

  • R410 yaklaşık 13 ile 15 Kg arasında bir basınç

Manometreler bir kez yerleştirilirse, basıncın belirtilen değerden çok daha düşük olduğunu veya 0 Kg olduğunu görürüz ve makinemizin gaz ve dolayısıyla büyük bir gaz sızıntısı olduğundan emin olmak zorundayız. aşırı ya da hemen hemen tüm gazlar kaybolmalıdır.

Aksine, yukarıda belirtilene benzer bir basınca sahip olursak, makineyi çalıştırırız ve ünitenin 15 dakika boyunca çalışmasını sağlayın, böylece basınç yeterince dengelenir, bu dakikalar geçtikten sonra çalışma basıncını kontrol edeceğiz ve buna benzer:

  • R-22 ve R-407 , yaklaşık 4 Kg’lık düşük ve yüksekte yaklaşık 20 Kg’lık bir basınca sahip olmalıdır.
  • R-410 basıncı, yaklaşık 8 Kg düşük ve 30 Kg yüksek olmalıdır

* Ünite üzerinde sadece bir basınç musluğuna sahip olursak, ünitenin soğuk olması bu çıkışın düşük basınç ve ısı modunun yüksek basınç olması normaldir.

R22 ünitesinde doğru gaz basıncı

Bu basınçlar doğruysa ve hem iç üniteyi hem de dışarıdaki çalışanı varsa, makinemizin ne gaz kaçağı ne de sızıntı olduğunu düşünmemiz gerekir. Diğer taraftan, basınçlar olması gerekenden daha düşük ise (hem yüksek hem de düşük), büyük olasılıkla gaz eksikliği yaşayacağız.

Bir basıncın normalden daha düşük ve normalden daha yüksek olması durumunda, sorunun başka bir nedenden, vanalardan, tıkanıklıktan vb. Kaynaklandığını düşünmeliyiz.

Öte yandan, makinenizin gaz eksikliği ve dolayısıyla bir gaz sızıntısı olabileceğini tespit ettiyseniz, bu makale size kesinlikle yardımcı olacaktır, bu sızıntıların meydana geldiği yerlerin en yaygın olduğu yerleri ve bunları nasıl bulacağımızı size açıklayacağız.

Ayrıca Kontrol Edin

Buzdolabı Nasıl Onarılır

Buzdolabı Nasıl Onarılır ?

Buzdolabı Nasıl Onarılır ? Buzdolabı, evinizde gece gündüz sürekli çalışan ve yiyeceklerinizi soğuk tutan birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Call Now ButtonServis Çağır (0216) 360 91 06