Anasayfa / Klima Arızaları / Klima Gaz Kaçağı Nasıl Bulunur ?
Klima Gaz Kaçağı Nasıl Bulunur

Klima Gaz Kaçağı Nasıl Bulunur ?

Klimada gaz kaçağı nedir ?

Klima Gaz Kaçağı Nasıl Bulunur ? Bir gaz sızıntısı , bir klima ünitesinin soğutucu devresinde bir soğutucu akışkan kaybıdır , bu, tesisatta bir arızadan, iç veya dış ünitenin imalatında kusurdan, kullanılan malzemelerin üretiminde arızadan kaynaklanabilir. yükleme veya makine ya da kurulumda kullanılan malzemelerin aşınması.

Bu problemden önce, temiz olması gereken ilk şey tam olarak, bizim klimamızın bozulmasının bir gaz eksikliğinden kaynaklandığına ve bu nedenle de bir sızıntı suyu geçirdiğimize göre, ilk önce sizden inceleme yapmanızı tavsiye ederiz. Genellikle gaz eksikliği olan bir klima veren belirtiler .

Gaz eksikliği klima belirtileri

Donmuş alçak basınç borusu

Klimamızın gazsız olduğunu açıkça belirterek, bunun neden sızdığını ve gaz sızıntısını tespit ettiğini görmenin zamanı geldi .

Başka bir makalede daha önce de belirtilmiş olmasına rağmen, hiçbir gazın gaz tüketmediğini, harcamanın ya da gerçekten bir gaz sızıntısı olmadıkça onu kaybettiğini vurgulamak isterim. Bana bir şeyler söyleyen müşterilerden birçok kez duydum:

“Kesinlikle gaz bitmiş”

“Bu ekipman her birkaç yılda bir yeniden şarj edilmek zorundamı”

Gerçekten de, klima üniteleri, gaz sızıntısı bu gaz kaybolmadıkça gazla hiçbir zaman yeniden şarj edilmemeleri gereken modelden ibarettir , bu sızıntı kötü bir kurulumdan kaynaklanabilir , makinedekibazı arızalar ya da herhangi bir “teknisyen” veya teknik arayıcı, doğrudan ya da yalancı ya da hile yaptığını söylerse, her iki aşınma ve yıpranma için .

akılda tutulması gereken bir diğer nokta ise olmasıdır olduğunu böyle bir gaz eksikliği çözümü sadece gaz şarj olmuyor , çözüm sızıntısı tespit etmektir , çözmek o ve bildiğimiz bir kez o da tamam olduğunu için gerçekleştirmek Gazın yeniden yüklenmesi, gazın yüklenmesi ve problemin çözülmesinden ve çözülmesinden ötürü problemin çözülmesinden ötürü tek sorunun, evet ya da evet bu yana gaz ertelenmesi, er ya da geç kaybolur.

Gaz kaçağının muhtemel sebepleri

Görüştüğümüz üzere , gaz sızıntısı , kurulum, imalat ve yıpranma için 3 ana sebep vardır, bu 3 olasılık dahilinde bunların her birini ve en yaygın olasılıklarını araştıracağız.

Kurulumdan kaynaklanan gaz kaçağı

biz insan olarak, klima iyi yükleyici için kötü bir gün sahip olabilir ve bu bir bizi etkileyen gaz kaçağı , sızıntı bu tip erken (garanti tesisi) tespit takdirde sorumlu tamamen çalışmalıdır yükleyici kendisi o ancak düzgün çalışması için sizin sorumluluğunuzdadır beri , o yüklendiği ve neredeyse “şirket “Ben yükleyici bulmuyorum” … orada iddia edemez çünkü geçmiş yıllara görünürde bazen kötü bir kurulum ve buna bağlı olarak sızıntıyı Yükledim “” Garantiyi geçtim “, vb … Bu yüzden herşeyin doğru olduğundan emin olmak için kontrol etmemiz gereken klima noktalarımızı kurmadan önce bile bilmek önemlidir ve gelecekte sorunlarımız olmayacak.

Bunlar, gözden geçirilmesi gereken en kritik noktalardır ve gaz sızıntısının büyük çoğunluğunun kurulum ile meydana geldiği yerlerdir.

Somunlar ve bağlantılar : Genellikle ev içi ekipmanlarda hem iç ünite hem de dış ünite, tesisattaki bakır boruların bağlandığı somunlarla birlikte gelir, bu borular iç üniteden dış üniteye geçirilmeli ve bir kez yapılmalıdır. Bu normal bir bağlantı gerçekleştirilir gibi her iki makine, bağlanmak tarafından şekilde makinelerde hazırlanır kendi somun ve bir “genişletici” ile yapılır için boruya bir konik uca vermek ve her biri ile sorunsuz bir şekilde katılabilir Makinelerin her birinde (iç ve dış) bu işlem iki kez (küçük boru ve büyük boru) yapılır ve bu parlamanın doğru şekilde yapılmadığı oldukça yaygındır., birleştirme sırasında somunu çok fazla sıkın, ya da tam tersi, yeterince sıkmayın.

Bu üç olasılık bir gaz sızıntısına , bir kısmına ve bir süre sonra başkalarına eğilimlidir .

Montaj somununda gaz sızıntısı

Montaj somununda gaz sızıntısı var ve sabun ve su ile kontrol ediliyor

Kaynak : Kurulumu gerçekleştirmenin bir başka yolu da boruların kaynaklanmasıdır (özellikle iç ünitede), bu çalışma oldukça basittir, ancak sıklıkla hatalar ve soğutucu sızıntıları da meydana gelir, kaynakların yerini belirlemek daha karmaşıktır çünkü fındık, bunlar sabit bir yerde olmak zorunda değildir, birçok durumda kurulum veya ön kurulum kısa olmuştur ve boru eklemeniz gerekir ve bunu yapmak için doğru bir yol bir boru parçası kaynak yapmaktır, bu yüzden birkaç kaynak olabilir kurulum noktaları ve çok çeşitli yerlerde, bulursak fındık, su, sabun ve sabırla aynı şekilde ilerlemeliyiz.

Nasıl tespit edilir?

Gaz kaybettiyseniz bu iki tip sızıntıyı tespit etmenin yolu çok basit ve kolaydır, sadece suya, sabuna ve fırçağa ihtiyacımız var .

Bunu yapmak için mümkün olduğu kadar çok kabarcık üreten bir sabunla sabunlu bir karışım yapacağız (örneğin bulaşık makinesi) ve fırçayı ıslatacağız ve daha sonra her iki makinede bağlantıları veya boyaları o sabunlu karışımla boyayacağız ; Baloncuklar , gaz kaçağıolduğunda dışarı çıkarken gazın etkisi için baloncuklar, kabarcıkların çoğaldığını görmezsek, sızıntı olmadığını veya çok küçük olduğunu görürsünüz. (Bu işlem durdurulan üniteyle ve gaz açıkken yapılmalıdır , eğer tam kurulumdaysak ve gaz henüz açılmamışsa, boru hattında basınç olmayacağımız ve kabarcıklar yapmanın imkansız olduğu açıktır)

Makinenin gaz kalmaması durumunda kabarcıklar oluşmayacaktır, ancak bağlantıları, kaynak ve somunları kontrol edebiliriz çünkü gaz kaybettiğiniz zaman genellikle gazla karışmış bir yağ kaybedersiniz , bu yüzden herhangi bir yağ izi genellikle bir Tamir sırasında temizlenmediyse gaz sızıntısı veya eski bir gaz kaçağı onarıldı.

Ancak olsa bile o biraz yağ görünür o gerekli olacağını hiç bu kaçak servisi arayarak nerede olduğunu doğrulamak ve yapım nitrojen ile kaçak testi oksijenle veya soğutucu gaz kendisi ile ilgili bir sızıntı testi beri, asla Oksijen harici makineyi patlatabilir ve gaz soğutucusunu kullanarak, bu gazın kasten atmosfere atılmasını önleriz, yasalarla cezalandırılabilir.

Kaynakta gaz sızıntısı, yağ lekeli boru

Kaynakta gaz sızıntısı, yağ kaybı gözlemlenir.

Bir sızıntı testi nasıl yapılır?

Yetersiz yapılan bir dren ile üretilen sızıntı : Drenaj? Deli misin Ne gazıyla göçü yapar? .. sızıntı Bu tür bir drenaj tüpü nasıl etkileyebileceği anlamıyorum müşteriler gibi bir şey görmemiştim en şaşırtıcı hem montajcılar olduğunu Bakır, ama herkesin hayal edebileceğinden çok daha yaygındır, ama neden üretilir?

Bir kanal aracılığıyla Sızıntılar sifonun eksikliğinden kaynaklanır ya da çok küçük bir boyut, evimizde tarafından gazları kokuları ve buharları genel drenaj yükselişi önler ve koku üreten herhangi göçü olarak bu sifon sahip olduğunu evimizde, fakat sadece koku engellemez, aynı zamanda bu drene biriken metan gibi gazlar sona önlemek yukarı evlerimizde , gazların bu kombinasyon ölçüde klima üniteleri yapılır bakır aşağılamak olduğunu bakır boruyu tamamen tahrip eder, aynı zamanda tamir edilemez kaçaklar üretir, çünkü sızıntının kötü durumda olduğu noktadan ibaret değildir, fakat tüm bakır zayıftır ve kaynak yapmanın bir yolu yoktur.

Nasıl tespit edilir?

Bu tahliyeyi drenaj gazları ile tespit etmek için, koku duyumuzu ince ayarlamalıyız, çünkü bir şeyin iyi çalışmadığı ilk belirtisi, makinenin açıldığında ortaya çıkardığı kötü koku ile gösterilecektir , çünkü bir başka kolay yol görsel olarakdır. Bu sorun bakır boruyu karartır ve bu olmamalıdır.

Belki de klimanın kötü kokmasının diğer olası nedenlerini bilmek istersiniz, bu linkte görebilirsiniz.

Üretim başarısızlığından kaynaklanan gaz kaçağı

Bu noktayı iki seçeneğe ayırabiliriz: makine imalatında başarısızlık veya kurulum için kullanılan malzemenin üretilmemesi (genel olarak bakır boru)

Klima makinalarında üretim yaparak sızıntı

Makinelerde üretim sızıntıları çok yaygın değildir , ancak mevcut durumda, genel olarak iklimlendirme iklimlendirme markaları genellikle çok yüksek bir kalite kontrole sahiptir ve tüm üniteler, arızalara rağmen, hem elektrik hem de soğutmalı olarak fabrikada test edilir. Onlar var ve bunlar en yaygın olanları.

  • Kapalı ısı değiştirici içinde kaçak
  • Dış eşanjörde sızıntı
  • Dış ünitenin bakır borularında sızıntı
  • Diğer sızıntılar

Nasıl hareket etmeliyiz?

sızıntı Bu tip değil çünkü tesisimizde üretilen bundan daha karmaşıktır o tamir etmek daha zordur, fakat bunun yerini daha zordur onlar zaten tamamen iç kısımlarını gözden geçirmek makinesi veya makineleri açmak zorunda çünkü eğer o bazı görünür Bu tip bir sızıntının türü markanın resmi teknik servisini aramak ve gözden geçirmelerini tavsiye edilir .

Kurulumda kullanılan malzeme ile sızıntı

Burada gaz sızıntılarının içine girmesi daha karmaşık hale gelirse , ama neyse ki herkes için, onlar da meydana gelmesi en zor olanlardır, bu durumda sorun genellikle bakır borudan gelir, bunlar hala En son teknoloji ile üretilen çok nadir durumlarda , tüp tamamen yeni olsa bile küçük gözeneklere sahiptir , hatalı bir bakır borunun sızıntısını saptamak büyük bir problem getirmez , problem çözülebilmesi için bu sızıntının tam yerini belirlemede yatar . Bu durumda çözüm, bu kurulumu unutmak ve yeni bir kurulum yapmaktır , çünkü tam noktayı aramaktan ve tamir etmekten daha hızlı, daha basit ve daha ucuz olacaktır.

Aşınma ile üretilen gaz sızıntısı

Son noktaya, malzemelerin aşınması veya bozulmasıyla oluşan gaz sızıntılarına giriyoruz.

Bu durumlarda, genellikle en yaygın olanı ve iki bakır borunun şoku veya sürtünmesiyle üretilen bir tanesi vardır , bu süreç uzun zaman alır ve sadece dış ünitede gerçekleşir , çünkü burada daha fazla orada bakır boru miktarı ve ayrıca çoğu titreşim meydana gelir.

Zaman içinde bunu tespit etmek için dış üniteyi dinlemek zorundayız, çünkü bu durumlarda normalde anormal metal sesler genellikle dış ünitede duyulur , bunlar genellikle kendi aralarında iki borunun çarpmasıyla veya bir metal sac üzerinde bir bakır boruyla üretilir. üniteyi açarsak, bu üniteyi açarsak daha iyi algılayabiliriz ve boruları bir arada sıkışmış iki boru olup olmadığını kontrol ederiz, eğer bu ise, bu şokun tekrar oluşmaması için ellerimizle ayırmamız gerekir. Olası sızıntıları önlemek için aralarına bir miktar lastik blok yerleştirin.

Bu bağlantıdaki klima yapımı gürültüsünün diğer olası nedenlerini kontrol edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Klima Gürültülü Çalışma Sebepleri

Klima Gürültülü Çalışma Sebepleri

Sayfa İçindekiler Klima Neden Gürültülü ÇalışırDış Ünite klimada gürültüDış ünitenin fanındaki gürültüGevşek fan pervanesiKırık fan pervanesiKompresörde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi