Ev / Klima Arızaları / Klima Gaz Ücreti Ne Kadardır ?
Klima Gaz Ücreti Ne Kadardır

Klima Gaz Ücreti Ne Kadardır ?

Klima Gaz Ücreti Ne Kadardır ? Çok yaygın bir şüphe,  bir gaz şarjının fiyatıdır  ve oldukça mantıklıdır, çünkü ne sadece bir faktöre ne de standartlaştırılmış bir şeye bağlı değildir. Gaz şarj ücretini ölçen faktörler çoktur ve sizi burada kısaca açıklıyoruz:

Klima Gaz Ücreti Ne Kadar

  • Sıvılaştırılmış gaz türü : Klima ünitelerinde kullanılan birçok türde gaz veya gaz bulunur. En yaygın olanları şunlardır  R410 , R407 , R22 ve benzeri onların değiştirmeler  RS44 / R424A (çok fazla başkaları da vardır).
  • Akaryakıt vergileri : Yaşadığınız ülkeye bağlı olarak, bu tür gazlar üzerinde İspanya hakkında konuşarak, bu vergiler üzerinde bir vergi yükleyebilir, bu vergiler, bu tür gazların ne kadar gazın ısınmasına katkıda bulunduğuna bağlıdır . Bazı gazlar diğerlerinden daha fazla vergi öder.
  • Gaz miktarı : Sadece gaz ve özel vergisi değil, aynı zamanda makinemizin kullandığı gaz miktarının da farkında olmalıyız. Genel olarak, 2k veya 3k civarında frigoriler olan bölünmüş klima birimleri bir kilo gaza ihtiyaç duyar. Bununla birlikte, boru üniteleri veya merkezi ev klima üniteleri üç ila beş kilo arasında ihtiyaç duymaktadır.
  • Yükleyici firma veya teknisyen marjı : Bu, denklemin tek değişken noktasıdır çünkü ihtiyaç duyduğumuz gaz miktarı, makinemiz tarafından teknik özelliklerinde belirtilecektir. Vergi, yasalarla gelen bir şeydir ve bu nedenle istikrarlı bir değerdir. Ancak, teknisyen tarafından işini, işlemlerini veya masraflarını yerine getirdiği marj, sonuçta tam olarak gaz bedeli fiyatını belirleyen sınırdır .

Klimanızın kullandığı kilogram ve miktar nasıl bilinir?

Gördüğünüz gibi, bir gaz şarjının ne kadar olacağı hakkında kesin bir tahminde bulunmak için, makinemizdeki teknik özelliklere bakarak ve elbette tamir şirketine başvurarak kolayca öğrenebileceğimiz bazı gerçeklere ihtiyacımız var.  Her bir kilogram için ne kadar ücret ya da ne kadar ödemek zorunda kalacağız. Bir teknisyenin bunu karşılamak için kullandığı fiyat, kg başına 20 ila 60 € arasında değişebilir. + vergiler + KDV.

İlginizi Çekebilir

Klima Gürültülü Çalışma Sebepleri

Klima Gürültülü Çalışma Sebepleri

Klima Gürültülü Çalışma Sebepleri İklimlendirme ünitelerinin diğer karakteristik özelliklerine göre özel karakteristikleri dolayı , hem iç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi