Anasayfa / Klima Arızaları / Klima Işık Yanıp Sönüyor Ve Problem Çözme
Klima Işık Yanıp Sönüyor

Klima Işık Yanıp Sönüyor Ve Problem Çözme

Klima Işık Yanıp Sönüyor ve Problem Çözme Teknikleri evlerde klima ışığı yanıp sönen bir problemdir. Yüksek sıcaklık ve nemi gören alanlarda bulunan evler için, klima neredeyse temel ihtiyaçlara benziyor ve bu yüzden de klimadan daha fazla bir arıza meydana gelmesi için, bir ikaz ışığının yanıp sönmesi durumunda, bir kabus olabilir. bir süre sonra kapatır.

Klima Işık Yanıp Sönmesi

Klima Işık Yanıp Sönüyor Bu tür bir kesinti, sıcak havanın, birkaç dakika içinde rahatsızlık durumuna yol açtığı anlamına gelir. Bazen, bir teknisyenin gelmesi ve klimanın yanıp sönme problemini gidermek için beklemesi pratikte olabilir çünkü zaten evde sıcak ve nemli taslakta pişirme yapıyorsanız. Neyse ki, iklimlendirme ışığınızın yanıp sönen nedenlerini tanımlamak için bazı basit yollar vardır ve bazı sağduyu sorun giderme tekniklerini takip ederek bunları kendiniz onarın.

Klima Timer Işığı Yanıp Sönüyor

Eğer klimanızdaki ışıkları gözetliyorsanız, birkaç şey yanıp sönüyor olabilir. Aşağıda bir HVAC teknisyenini aramadan önce, bu sorunlardan bazılarını çözmek için gerçekleştirebileceğiniz bazı küçük düzeltmelerden bir göz atın. Bununla birlikte, sorunun daha karmaşık ve kapsamınızın dışında olduğunu fark ederseniz, zaten kötü bir durumun kötüye gitmesini önlemek için bir uzmanı aramak daha iyidir.

Operation Işığı Yanıp Sönüyor

Klima Işık Yanıp Sönüyor Öncelikle, klimanızdaki ışık yanıp sönmeye başladığında, yapmanız gereken ilk ve en çok tavsiye edilen şey, AC ünitenizdeki devre kesiciyi kapatmak ve sonra tekrar açmaktır. Gevşek bir bağlantı yoksa, klimanız normal şekilde çalışmaya başlar. Modern kablolama sistemlerinin çoğu devre kesiciler üzerinden çalışır, böylece kesicinin devreye girmediğini ve sigortayı değiştirip kesiciyi sıfırladığını da kontrol eder. Ünite üzerindeki herhangi bir gevşek bağlantı için kablo bağlantılarını kontrol etmeyi de düşünebilirsiniz. Eğer biraz gevşek bağlantıya sahipse, telleri tekrar birleştirin, ancak eğer bir teknisyeni nasıl çağırdığını bilmiyorsanız.

Klima üzerindeki kırmızı ışık yanıyor veya yanıp sönüyor

Klima tarafından sağlanan soğutma seviyesine dikkat edin, çünkü bu ışık yanıp sönme ile ilgili olabilir. Sistemin sıcaklık düşüşü eski sistemler için 18 dereceden daha az ise, soğutucu seviyesinde bir sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz. Düşük bir soğutucu şarjı, sadece yetersiz soğutma etkisine neden olmakla kalmaz, aynı zamanda klima ışığının yanıp sönmesinin de sebebidir.

Bir test düğmesi örneğini içeren klima modülleri için, Samsung klimalar, yardımcı hata kodu belirleme konusunda yardımcı olabilir. Hata kodu bulunduğunda, yanıp sönen ışığın nedenini saptamak için kılavuzunuza başvurabilirsiniz. Ya da, klimanın onarımı üzerine şirketin web sitesine veya web sitesi forumuna da kod gönderebilir ve şansla, ışık yanıp sönme sorununun nedenini anlayabilirsiniz. Bu düğmeye sahip olmayan uzaktan kumandalar için, aynı anda bir tuş kombinasyonuna basmayı deneyebilirsiniz. Basma düğmelerinin kombinasyonu, her zaman el kitabında yer alacaktır.

Devre kartı ile ilgili bir problem gibi, ikaz ışığının diğer nedenleri karmaşıktır ve bir teknisyen tarafından en iyi şekilde kullanılır. Bununla birlikte, yanıp sönen bir ışık, sadece size hizmet etmeyi değil, aynı zamanda da verimli bir şekilde çalışmasını beklerseniz, ünitenizin bakım yapılması gerektiğinin bir göstergesidir.

İlginizi Çekebilir

Klima Gürültülü Çalışma Sebepleri

Klima Gürültülü Çalışma Sebepleri

Sayfa İçindekiler Klima Neden Gürültülü ÇalışırDış Ünite klimada gürültüDış ünitenin fanındaki gürültüGevşek fan pervanesiKırık fan pervanesiKompresörde …

3 Yorumlar

 1. Seyhan

  Panasonic klima 5 dakika çalışıp timer ışığı yanıyor arızası ne olabilir

  • Adept

   genelde Elektronik kart arızası, ısı sensörüde değişmesi gerekebilir

 2. Emirhan

  Blyss marka mobil klimanın ikaz lambası yanıp sönüyor çalışmıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi