Anasayfa / Klima Arızaları / Klima Işık Yanıp Sönüyor ?
Klima Işık Yanıp Sönüyor

Klima Işık Yanıp Sönüyor ?

Klima Işık Yanıp Sönüyor ve Problem Çözme Teknikleri evlerde klima ışığı yanıp sönen bir problemdir. Yüksek sıcaklık ve nemi gören alanlarda bulunan evler için, klima neredeyse temel ihtiyaçlara benziyor ve bu yüzden de klimadan daha fazla bir arıza meydana gelmesi için, bir ikaz ışığının yanıp sönmesi durumunda, bir kabus olabilir. bir süre sonra kapatır.

Klima Işık Yanıp Sönmesi

Klima Işık Yanıp Sönüyor Bu tür bir kesinti, sıcak havanın, birkaç dakika içinde rahatsızlık durumuna yol açtığı anlamına gelir. Bazen, bir teknisyenin gelmesi ve klimanın yanıp sönme problemini gidermek için beklemesi pratikte olabilir çünkü zaten evde sıcak ve nemli taslakta pişirme yapıyorsanız. Neyse ki, iklimlendirme ışığınızın yanıp sönen nedenlerini tanımlamak için bazı basit yollar vardır ve bazı sağduyu sorun giderme tekniklerini takip ederek bunları kendiniz onarın.

Klima Timer Işığı Yanıp Sönüyor ?

Klima Timer Işığı Yanıp Sönüyor Eğer klimanızdaki ışıkları gözetliyorsam, birkaç şey yanıp sönüyor olabilir. Aşağıda bir klima teknisyenini aramadan önce, bu sorunlardan bazılarını çözmek için gerçekleştirebileceğiniz bazı küçük düzeltmelerden bir göz atın. Bununla birlikte, sorunun daha karmaşık ve kapsamın dışında olduğunu fark ederseniz, zaten kötü bir durumun kötüye gitmesini önlemek için bir uzmanı aramak daha iyidir.

Klima Operation Işığı Yanıp Sönüyor ?

Klima Operation Işığı Yanıp Sönüyor Klima Işık Yanıp Sönüyor Öncelikle, klimanızdaki ışık yanıp sönmeye başladığında, yapmanız gereken ilk ve en çok tavsiye edilen şey, klima ünitenizdeki devre kesiciyi kapatmak ve sonra tekrar açmaktır. Gevşek bir bağlantı yoksa, klimanız normal şekilde çalışmaya başlar. Modern kablolama sistemlerinin çoğu devre kesiciler üzerinden çalışır, böylece kesicinin devreye girmediğini ve sigortayı değiştirip kesiciyi sıfırladığını da kontrol eder.

Ünite üzerindeki herhangi bir gevşek bağlantı için kablo bağlantılarını kontrol etmeyi de düşünebilirsiniz. Eğer biraz gevşek bağlantıya sahipse, telleri tekrar birleştirin, ancak eğer bir teknisyeni nasıl çağırdığını bilmiyorsanız.

Klima Kırmızı Işık Yanıyor Veya Yanıp Sönüyor ?

Klima Kırmızı Işık Yanıyor Veya Yanıp Sönüyor ? Klima tarafından sağlanan soğutma seviyesine dikkat edin, çünkü bu ışık yanıp sönme ile ilgili olabilir. Sistemin sıcaklık düşüşü eski sistemler için 18 dereceden daha az ise, soğutucu seviyesinde bir sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz. Düşük bir soğutucu şarjı, sadece yetersiz soğutma etkisine neden olmakla kalmaz, aynı zamanda klima ışığının yanıp sönmesinin de sebebidir.

Klima Run Işığı Yanıp Sönüyor ?

Klima Run Işığı Yanıp Sönüyor ? Bir test düğmesi örneğini içeren klima modülleri için, klimalar, yardımcı hata kodu belirleme konusunda yardımcı olabilir. Hata kodu bulunduğunda, yanıp sönen ışığın nedenini saptamak için kılavuzunuza başvurabilirsiniz. Ya da, klimanın onarımı üzerine şirketin web sitesine veya web sitesi forumuna da kod gönderebilir ve şansla, ışık yanıp sönme sorununun nedenini anlayabilirsiniz. Bu düğmeye sahip olmayan uzaktan kumandalar için, aynı anda bir tuş kombinasyonuna basmayı deneyebilirsiniz. Basma düğmelerinin kombinasyonu, her zaman el kitabında yer alacaktır.

Devre kartı ile ilgili bir problem gibi, ikaz ışığının diğer nedenleri karmaşıktır ve bir teknisyen tarafından en iyi şekilde kullanılır. Bununla birlikte, yanıp sönen bir ışık, sadece size hizmet etmeyi değil, aynı zamanda da verimli bir şekilde çalışmasını beklerseniz, ünitemizin bakım yapılması gerektiğinin bir göstergesidir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Klima Sigorta Attırıyor

Klima Sigorta Attırıyor ?

Klima Sigorta Attırıyor ? soğutma sisteminizin karşılaşabileceği sayısız sorundan, elektrikle ilgili olanlar genellikle en streslidir. …

soru sor

23 Yorumlar

 1. Seyhan

  Panasonic klima 5 dakika çalışıp timer ışığı yanıyor arızası ne olabilir

  • Adept

   genelde Elektronik kart arızası, ısı sensörüde değişmesi gerekebilir

 2. Emirhan

  Blyss marka mobil klimanın ikaz lambası yanıp sönüyor çalışmıyor

 3. klima ustası

  kesin bozuk

 4. Nur

  Benim şharp 12 lik inverter klimam odadaki makinanın uzerinde saat ve sensör lambası yanıyor.ısıtma yapmıyor.ne yapmamız gerekiyor.

  • Adept

   Kumanda üzerinden resetleyiniz, zaman ayarı açılmış olabilir..

 5. Eren Akdemir

  Toshiba inverter klima var evimde set olarak veriliyor 4 oda da mevcut çift motoru var ayrıca neyse soruna gelecek olursak. Kumandaları çalışmıyor kesinlikle hepsini denedim. Operation ışıkları yanıp sönüyordu üstlerindeki reset tuşlarına basıp çalıştırdım yanıp sönme durdu. Hiç bişey anlamadım kumanda pillerini değiştirmeyi düşündüm ama pillerin olduğu yeri saptayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim

  • Kumandanın üsütündeki sürgüyü kaydırarak çekiniz. sorun pillerin bitmesindedir.

 6. Cuneyt

  Sanyo marka klimam çalisiyor, soguk üflemiyor ve operation lambasi yanip sönüyor sürekli. Ne yapmamiz gerek sizce?

  • sigortasından kapatarak tkrr açınız. yaz konumu ve dereceyi ayarlayınız. tkkrr flash veriyor ise kart ve motor kontrol edilmeli

 7. Emrah öcal

  Klima çalıştıktan bir kaç saniye sonra timer ışıgı yanıp sönüyo sürekli tit sesi cıkarıyo yardımcı olabilirmisiniz

 8. Fevzi

  BOSCH MARKA KLİMA IŞIK YANIP SÖNÜYOR KOMPRESÖR KALKIŞ YAPMIYOR

  • Siğortasından kapatıp yeniden başlatın, hata devam ederse birden fazla sebebi var arızanın, sensör, motor, kart, gaz yapabilir.

   • Emre yak

    Mitsubishi elektric marka 9000 btu klima açtıktan 2-3 dakika sonra kapanıyor ve klimayı karşınıza aldığınızda sol taraftaki operation ışığı yanıp sönüyor (sadece soldaki) sebebi ne olabilir.cihaz 5 yıllık,sadece yaz aylarında kullanıyoruz.

 9. Burak

  Profilo klimanın yeşil ışığı yanıp sönüyor neden olabilir

 10. Semih

  York kilimamın power duğmesi yanip sönüyor ve çalişmiyor

  • Teknisyen İlker

   Merhaba Semih Bey, York klimalarda power ışığı yanıp sönmesi cihazın kompresörünün devreye girmediğini gösterir. Teknik servisinden destek alıp tam olarak arızayı netleştirebilirsiniz.

 11. Recep kaya

  Mitsubishi klima var timer ışığı 6 kez yanıp sönüyor

  • 6.led 6kez yanar 3 sn söner dc peak 2 hatası inverter klimada fazla akım power tr kont.et

 12. ayla

  toshiba ret klimanin yeşil ışığı yanıp sönüyor ve klima çalışmıyor yardımcı olursanız sevinirim

  • Motor çalışmadıgında yanar, Sisteminizdeki soğutucu akışkan seviyesini de kontrol edilmeli. Düşük bir şarj da bu yanıp sönen soruna neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !