Anasayfa / Klima Arızaları / Klima Kendi Kendine Açılıp Kapanıyor ?
Klima Kendi Kendine Açılıp Kapanıyor

Klima Kendi Kendine Açılıp Kapanıyor ?

Klima Kendi Kendine Açılıp Kapanıyor ise Klimanız sürekli kapanıyor mu? bu yaygın bir problemdir. Bu, klimalar sık ​​sık tekrar açılıp kapandığında, eviniz termostat için ayarlanmış olan sıcaklığa ulaşmadan önce olur. Sadece bu rahatsız edici değil, aynı zamanda verimsiz ve maliyetli. Bu sorunu yaşıyorsanız,

Klima Kendiliğinden Kapanıyor

Klima Kendi Kendine Açılıp Kapanıyor ? Klimanız da sorun var mı? Kendi kendine kapanmaya devam ediyor mu? Bu, bir çok üründe ortaya çıkabilecek çok yaygın bir durumdur. Bu nedenle, bu durum hakkında daha fazla bilgi almak için bu makaleyi okumaya devam etmelisiniz.

Klima Kendiliğinden Açılıyor

Aircon kendi kendine kapanmaya devam ederse, klima bazı problemler olabilir. İşte bu olası sorunlardan bazıları ve bunları çözmek için bazı etkili yollar.

Klima Zamanlayıcısı

Bazen, klima zamanlayıcı arızalı olabilir. Bazı durumlarda, kırık zamanlayıcı Klima otomatik olarak kapatabilir. Bu sorunu çözmek için, bu sorunu çözmenize yardımcı olabilecek profesyonel aircon onarım servisini aramalısınız. Bu kırık zamanlayıcı yenisiyle değiştirilmelidir.

Klima Kompresör Arızası

Bu, Klima kendi kendine kapanmaya devam etmesine neden olabilecek başka bir sorundur. Klimanızdaki kompresörün temiz olduğundan emin olun. Kirli kompresör, Klima aşırı ısınmasına neden olabilir. Sonuç olarak, üniteyi kapatacak.

Bu durumda, bobini ünite içinde çıkarmanız gerekir. Sonra, kompresörü temizlemelisiniz. Bu bölümdeki herhangi bir sorundan kaçınmak için kompresörün ayda en az bir kez temizlenmesi tavsiye edilir.

Bazı durumlarda, kompresör bozulduğunu öğrenebilirsiniz. Bu durumda, yenisiyle değiştirmek için profesyonel bir klima servisini aramalısınız.

Klima Kondenser Arıza

Kondenser, serin havayı transfer etmek için çok yararlı olan cihazların önemli bir parçasıdır. Bu, Klima çok önemli bir parçasıdır, çünkü kompresördeki herhangi bir buharı soğutabilir. Klima kendi kendine kapandığında da bu bölümü kontrol etmelisiniz. Bu durum bloke veya kirli kondenserden kaynaklanabilir. Bu sorunu çözmek istiyorsanız, kondansörü temizlemeniz ve bu parçadaki istenmeyen tüm kalıntıları temizlemeniz gerekir. Kondenser sık ​​sık temizlenmeli, bu yüzden düzgün çalışabilir.

Klima Termostat Arıza

Termostat, Klima ünitemizin bir odadaki sıcaklığı muhafaza etmesine yardımcı olmak için çok kullanışlıdır. Termostat odanızın içindeki sıcaklığı algılayarak çalışır. Sıcaklığın çok yüksek veya çok düşük olduğunu algıladığında, sıcaklığı düşürmek veya arttırmak için Klima ünitesini ayarlayabilir.

Klima Kendi Kendine Açılıp Kapanıyor

Klima ünitenizin bu termostatı bozulursa, klima ünitesini otomatik olarak kapatabilir. Termostatınızı yenisiyle değiştirmek zorunda olduğunuz anlamına gelir. Termostatınızı değiştirmek için bir profesyonel veya uzman çağırın.

Bu İşine Yarar Belki ?

Klima Sigorta Attırıyor

Klima Sigorta Attırıyor ?

Klima Sigorta Attırıyor ? soğutma sisteminizin karşılaşabileceği sayısız sorundan, elektrikle ilgili olanlar genellikle en streslidir. …

soru sor

12 Yorumlar

 1. Murat

  Klima çalışırken 10 dakka sonra kapanıyor onunla birlikte televizyonda kapanıyor tekrar 5 saniye sonra tekrar açılıyor tekrar kapanıyor bunun sebebi nedendir

  • televizyonla kapanması elektriğiniz ile bir sorun var olduğundan, aynı hat üzerinden çalışıyor ise

 2. Hakan

  Kolay gelsin klima kendi kendine acilip kapanıyor. Sogutmasinda problem yok. Ancak kapatip bir sure sonra kendilihinden acilip sogutmaya devam ediyor. Bunun arizasi ne olabilir. Anakart diyenler var?

  • Birden fazla sebebi var, sensör, kart, motor, yapabilir.

  • Ömer Faruk

   Merhaba, 24 binlik Bosh marka klima kendi kendisine üfleme gücünü azaltıp artırıyor saatler sonrasında da kendiliğinden kapanıyor bunun sebebi ne olabilir ?
   ( Kondenser değişimi yapıldıktan bir kaç gün sonra bu durum meydana gelmeye başladı )

   • Teknisyen İlker

    Merhaba Ömer Bey, bu arıza için tespiti teknisyenlerin yapması daha doğru olur.

   • Huseyin

    Klimam normal bir şekilde soğutma yaparken kapanıyor tekrar açılıyor kısa bir süre sonra tekrar aynı işlemi yapıyor. (Soğutma işlemini yapabiliyor.)

 3. yusuf

  termostat

 4. Hasbi

  Demirdöküm 18 bin lik klimam kendi kendine kapanıyor gaz sesi gibi sesler geliyor icerden sicaklik işareti ışığı yanip sönüyor birde az isitmaya basladi neden olur

 5. Diyar

  Klima çalışıyor 3,5 sn sonra kapanıyor ve ışığı yanıp sönüyor

 6. Şerife Kıcır

  Toshiba marka klimam 5 dk çalışıp kendi kendine kapanıyor ve tekrar açılmıyor soğutmada sıkıntı yok sorun nedir sizce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !