Anasayfa / Klima Arızaları / Klima Kendi Kendine Açılıp Kapanıyor ?
Klima Kendi Kendine Açılıp Kapanıyor

Klima Kendi Kendine Açılıp Kapanıyor ?

Klima Kendi Kendine Açılıp Kapanıyor ise Klimanız sürekli kapanıyor mu? bu yaygın bir problemdir. Bu, klimalar sık ​​sık tekrar açılıp kapandığında, eviniz termostat için ayarlanmış olan sıcaklığa ulaşmadan önce olur. Sadece bu rahatsız edici değil, aynı zamanda verimsiz ve maliyetli. Bu sorunu yaşıyorsanız,

Klima kendiliğinden kapanıyor

Klima Kendi Kendine Açılıp Kapanıyor ? Klimanız da sorun var mı? Kendi kendine kapanmaya devam ediyor mu? Bu, bir çok üründe ortaya çıkabilecek çok yaygın bir durumdur. Bu nedenle, bu durum hakkında daha fazla bilgi almak için bu makaleyi okumaya devam etmelisiniz.

Klima kendiliğinden açılıyor

Aircon kendi kendine kapanmaya devam ederse, klimanızda bazı problemler olabilir. İşte bu olası sorunlardan bazıları ve bunları çözmek için bazı etkili yollar.

Klima Zamanlayıcısı

Bazen, klimanızdaki zamanlayıcı arızalı olabilir. Bazı durumlarda, kırık zamanlayıcı aircon’unuzu otomatik olarak kapatabilir. Bu sorunu çözmek için, bu sorunu çözmenize yardımcı olabilecek profesyonel aircon onarım servisini aramalısınız. Bu kırık zamanlayıcı yenisiyle değiştirilmelidir.

Klima Kompresör arızası

Bu, aircon’unuzun kendi kendine kapanmaya devam etmesine neden olabilecek başka bir sorundur. Klimanızdaki kompresörün temiz olduğundan emin olun. Kirli kompresör, aircon’un aşırı ısınmasına neden olabilir. Sonuç olarak, üniteyi kapatacak. Bu durumda, bobini ünite içinde çıkarmanız gerekir. Sonra, kompresörü temizlemelisiniz. Bu bölümdeki herhangi bir sorundan kaçınmak için kompresörün ayda en az bir kez temizlenmesi tavsiye edilir. Bazı durumlarda, kompresörün-üzün bozulduğunu öğrenebilirsiniz. Bu durumda, yenisiyle değiştirmek için profesyonel bir aircon servisini aramalısınız.

Klima Kondenser arıza

Kondenser, serin havayı transfer etmek için çok yararlı olan cihazların önemli bir parçasıdır. Bu, aircon’unuzun çok önemli bir parçasıdır, çünkü kompresördeki herhangi bir buharı soğutabilir. Aircon’unuz kendi kendine kapandığında da bu bölümü kontrol etmelisiniz. Bu durum bloke veya kirli kondenserden kaynaklanabilir. Bu sorunu çözmek istiyorsanız, kondansörü temizlemeniz ve bu parçadaki istenmeyen tüm kalıntıları temizlemeniz gerekir. Kondenser sık ​​sık temizlenmeli, bu yüzden düzgün çalışabilir.

Klima Termostat arıza

Termostat, aircon ünitenizin bir odadaki sıcaklığı muhafaza etmesine yardımcı olmak için çok kullanışlıdır. Termostat odanızın içindeki sıcaklığı algılayarak çalışır. Sıcaklığın çok yüksek veya çok düşük olduğunu algıladığında, sıcaklığı düşürmek veya arttırmak için aircon ünitesini ayarlayabilir.

Klima kendi kendine açılıp kapanıyor

Klima ünitenizin bu termostatı bozulursa, aircon ünitesini otomatik olarak kapatabilir. Termostatınızı yenisiyle değiştirmek zorunda olduğunuz anlamına gelir. Termostatınızı değiştirmek için bir profesyonel veya uzman çağırın.

İlginizi Çekebilir

Klima Gaz Eksikliği Nasıl Anlaşılır

Klima Gaz Eksikliği Nasıl Anlaşılır ?

Sayfa İçindekiler Klima Gaz Eksikliği Nasıl Tespit EdilirKlima Gaz Kaçağı Nasıl AnlaşılırKlimada gaz olup olmadığını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi