Anasayfa / Klima İpuçları / Klima Neden Kötü Koku Verir ?
Klima Neden Koku Yapar

Klima Neden Kötü Koku Verir ?

Klima Neden Kötü Koku Verir ? Eğer klimanız koşarken kötü bir koku yayıyorsa, onu tanımlamanız ve hemen çıkarmanız önemlidir. Daha çok ünite tropik iklimde çalışıyorsa, çünkü hava şartlandırma koşulları, klima ünitelerinin tam olarak kullanılmadığı ve düzgün bir şekilde servis görmediği durumlarda çalışması için uygun olmayan koşullar değildir.

Klima Neden Kötü Koku Yapar ?

Klima kullanıcıları için ünitelerinden kötü koku emisyonları yaşayanlar, aşağıdaki sebepler olabilir.

Klima odanız için çok mu büyük ?

Klima oda boyutuna tam olarak sığması gerekir, daha fazla değil, daha az değil. Örneğin, odanız çok büyük değilse, 1-1,5 tonluk bir Klima , nem seviyelerini düşürmek ve soğumasını sağlayacak kadar büyük olacaktır. Fakat Klima soğutma kapasiteniz ihtiyaç duyulandan daha büyükse, bir küfür kokusunun ortaya çıkmasına yol açabilir. Bunun nedeni, gerekli olan Klima , ‘gizli soğutma’ işlevini düzgün bir şekilde yerine getirememesidir (bu, bir AC ünitesinin çalışmasının% 70’ini oluşturur), yani havanın nemini düşürmekle birlikte, daha hızlı bir şekilde havayı neminden arındırmaktır. . Daha sonra küf sporları ve eski koku büyümesi normaldir.

Klimadan Gelen Ağır Koku

Evinizde makul ölçüde daha büyük bir üniteniz varsa ve kötü bir koku yaşıyorsanız, büyüklüğü nedeniyle olabilir. Bunu kontrol etmek için bir profesyonel çağırın. Standart gereksinim 600 SF / ton-800SF / ton’dur. Daha eski kurulumlarda 400SF / ton da gerekebilir. Bundan daha büyük bir şey, bir yükleniciye danışmaksızın kurulmamalıdır.

Klima Su tahliye tıkalı mı?

Uzun saatler boyunca çalışan AC’lerin, içlerindeki tıkanmış su tahliye sistemleri nedeniyle kötü kokuyu yayarlar . Boşaltıcının kir ve kir parçacıkları ile tıkanması durumunda, su ‘yoğuşma’ tablasına geri döner ve zamanla bu kötü bir koku yayar. Tropik bir iklimde, bakteri ve / veya küfün kondenser bobininde de büyümesi beklenmez, ki bu da AC’yi çalıştırırken, evde çürümüş bir koku yayıyor.

Klima Neden Koku Yapar?

Klima kapağının çıkarılması ve tepsinin ve drenaj deliklerinin tazelenmesi bu sorunu çözebilir.

Klima doğru şekilde kullanılıyor mu?

Lider AC üreticileri, klima ünitesi düzgün kullanılmadığında kötü koku emisyonlarının da görülebileceği kanaatindedir. Klima ‘Düşük’ ile çalıştırmak sürekli olarak iç mekan hava kalitesi için zarar verebilir. Bunun nedeni, nem alma işleminin burada da doğru seviyelere taşınmayacağı, bunun sonucunda da küflenmeye ve bundan sonra iğrenç kokulara neden olacağıdır.

Düzeltici bir önlem olarak, Klima bir süre için ‘Fan’ moduna alın, böylece ünitedeki havalandırma sistemindeki birikmiş nemler serbest kalır ve / veya kurutulur.

Bazı durumlarda ise su sızıntı sistemin kanalda merkezi Klima kirli hava filtreleri, motor sıvısı kaçağı ve çürümüş ölü hayvanların boru içine de kıyameti yayarlar bunu tetikleyebilir. Bu yüzden, eğer klimanızın kötü bir şey olduğunu fark ederseniz, belki de bakım ekibinin onu tanımlaması ve değiştirmesi için çağırması için zamanını koklayın. Eviniz tekrar taze kokmaya başlayacak.

Bu İşine Yarar Belki ?

Klima Nasıl Sökülür ?

Klima Nasıl Sökülür ? Bu ev klima sisteminin sökülmesi, sonraki onarımlar için veya taşınırken, birçok …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !