Anasayfa / Klima İpuçları / Klima Nem Alma Modu Kullanma
Klima Nem Alma Modu Kullanma

Klima Nem Alma Modu Kullanma

Klima Nem Alma Modu Kullanma Klimalar, özellikle sıcaklıklar gülünç derecede yüksek olduğunda çok uygun cihazlardır. Soğuk olduğu zaman, onunla ilgili bir şeyler yapabilirsin, olabildiğince çok sıcak kıyafet giy. Ancak, sıcaklıklar dayanılmaz derecede yüksek olduğunda, bu konuda yapabileceğiniz çok şey var.

Klima Nem Alma Modu

İyi bir iklimlendirme sistemi, evinizde ve ofisteki serin havanın tüm bu işleri daha kolay hale getirmesini sağlayacak kadar kullanışlı bir hale geliyor. Ama nasıl kullanacağın konusunda hiçbir fikrin yoksa? Örneğin, günümüzde çoğu klima ile birlikte gelen Nem alma mod işlevinin nasıl kullanılacağını çok az kişi biliyor.

Klima Nem Alma Modu nedir ?

Nem Alma Modu genellikle serin modla karşılaştırılır ve karıştırılır. Bir dereceye kadar farklı hissetmezler. Bununla birlikte, işlev bakımından çok farklıdırlar ve sonuçta uzaktan kumanda bile size söyleyecektir. Uzaktan kumandada, Nem Alma Modu diğer taraftan bir su damlası olan bir sembolle gösterilir, soğuk mod sembolü genellikle bir kar tanesidir. Kuru fonksiyon, daha önce de belirtildiği gibi, tüm klimaların ortak bir özelliği değildir. Genellikle merkezi klima üniteleri ve pencere ünitelerinin bazı çeşitleri üzerinde. Nem Alma Modu ana noktası bir odadaki nemi azaltmaktır. Muhtemelen bildiğiniz gibi, nemdeki bir artış sıcaklıkta bir artışa dönüşür. Nemli olduğu zaman,

Bu nedenle, temelde kuru fonksiyon, nem oranını düşürerek odadaki sıcaklığı düşürür. Bu işlev, yağışlı mevsim boyunca nemli olduğu zamanlar için en uygun olanıdır. Bu mevsim boyunca sıcaklıklar soğuk hava ihtiyacını karşılayacak kadar sıcak olmayabilir. Ancak nem oranı yüksek ve oldukça tahriş edicidir. Dikkat çeken bir nokta, kuru modun odanın içindeki tüm nemin giderilmesi anlamına gelmemesidir.

Nem Alma Modu Çalıştırma

Nem Alma Modu modda çalışırken, cihazın fanı ve diğer iç bileşenleri çalışır. Bununla birlikte, ünite soğuk hava üflemez. Odadaki hava, hava deliğinden geçer ve su buharı, buharlaştırıcı üzerinde yoğunlaşır. Kuru hava daha sonra üniteden çıkacak ve odaya geri akacaktır. Bu kuru modun çalışması neredeyse nem gidericininkine benzer. Sadece ev geliştirme veya donanım deposunda bağımsız bir nem giderici bulunabilir. Bu, büyük bir odada çalışmanız durumunda kuru modda çalışan klimadan daha iyidir. Klima sadece nemden biraz arınmış olacak ve hepsi değil.

Termostatın 250 C’ye ayarlandığını ve odadaki nem oranının yaklaşık% 90 olduğunu varsayarsak, klima odanın sıcaklığı 250 C olana kadar nemi azaltacaktır. Aircon açıldığında, fan havanın emilmesi için çalışmaya başlayacak ve kompresör nemin yoğuşmasını kolaylaştırmak için kesiliyor. Oda sıcaklığı 250 ° C’ye düştüğünde, hem fan hem de kompresör duracaktır. Nemi tekrar düzenli olarak yükselir ve böylece sıcaklık da artar. Sıcaklık 260 C’ye ulaştığında, ünite tekrar çalışmaya başlar – döngü tekrar eder.

Serin veya Nem Alma Modu – hangisi daha iyi?

Soğuk mod, kuru modda neredeyse aynı şekilde çalışır, ancak sıcaklıklar 250C’ye düştüğünde kompresör çalışmayı durdurur ve fan tek başına kalır. Nem Alma Modu, bağıl nemi rahat bir şekilde% 60 oranında tutmakla ilgilidir. Bu hem serin hem de Nem Alma Modu olur, ancak kuru modda bu değer korunur. Serin modda, fan çalışmaya devam ederken nem önemli ölçüde artar. Kuru mod kullanmanın yararları şunlardır:

• Odadaki nemi önemli ölçüde düşürmek

• Gerçekten soğumadan rahat sıcaklıkları korumak

• Enerji tasarruflu

Nem Alma Modu odayı gerçekten soğutmaz. Soğutma etkisi, ünitenin gerçekte odayı soğutması değil, aşırı nemin çıkarılmasından kaynaklanır. Klima ünitenizin kuru fonksiyonunu kullanarak enerji faturalarına daha az para harcayacaksınız. Sıcaklığı rahat tutmanın gerçekten etkili bir yoludur.

İlginizi Çekebilir

Nem alma cihazı nereye yerleştirilmelidir

Nem alma cihazı nereye yerleştirilmelidir ?

Sayfa İçindekiler Nem alıcı nereye yerleştirilmeli ?Nem alma cihazı nerede kullanılmalı Nem alıcı nereye yerleştirilmeli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi