Klima Soğutma Ayarı Nasıl Yapılır (Yaz Modu)

Klima Soğutma Ayarı Nasıl Yapılır (Yaz Modu) SOĞUTMA modu, girdiğinizde odayı soğutmak isterseniz kullanacağınız varsayılan ayardır. Klima, uzaktan kumandanızın ayar sıcaklığına ulaşmak için sıcaklığı düzenleyecektir. 24 C ° sıcaklık ayarı, enerji tasarrufu için iyi bir ayardır.

Klima Soğutma Yaz Ayarı

Klima Kumandanızın Mode Bölümünde Cool (Soğuk) Konumuna getirin. kumanda üzerinden istenilen dereceye ayarlayın. fan kontrolünden istenilen hızda kullanın, Auto tavsiye ederiz.

Gece sıcaklığı : 16 ° C

16 ° C, gece iyi bir sıcaklıktır. Uygun şekilde yalıtılmış bir yeni inşa evinde, sıcaklıklar bu seviyenin altına nadiren düşer. Bunun anlamı, kazanın kendiliğinden devreye girmesi muhtemel değildir. Ek olarak, 16 ° C’den 21 ° C’ye kadarki sıçrama, evin sabahları oldukça hızlı bir sıcaklığa ulaştığından emin olmak için yeterince küçüktür.

Gündüz Sıcaklığı : 16 ° C

Gün içerisinde işe gitmek için evden çıktığınızda, 16 ° C iyi bir kılavuz sıcaklığıdır. Ne yaparsanız yapın, yoğuşmayı önlemek için sıcaklığı 10 ° C’nin üzerinde tuttuğunuzdan emin olun. Sadece hava değil, aynı zamanda odanın içindeki serinletici öğeler de değil. Bu eşyalar kendiliğinden ısıtılmadığı sürece, soğuk algınlığı verir, bu da sizin rahatlık hissini olumsuz etkiler.

Klima Yaz Ayarı

Yaz aylarında ve özellikle yaz sıcağında, klimalar her hane ve işyerinin ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilir. Klima ünitelerimizi nasıl etkin bir şekilde kullanabiliriz? Klimaların ekonomik kullanımı var mı? Klimalar donmadan atmosferini soğutabilir mi?

Klima Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır ?

Cevap, bunun mümkün olduğudur! Doğru yolu bilersek, klima sistemlerimizi elektrik tüketiminden korkmadan çalıştırabiliriz. Uygun klima kullanımının tüm sırlarını öğrenin ve sizi minimum enerji tüketimiyle soğutun:

  • Önemli bir şart, doğru klima ünitesini seçmektir. Henüz seçmediyseniz hangisinin eviniz için uygun olduğunu görmek için buraya tıklayın. Alanınız için gerekenden daha küçük bir birime sahipseniz, daha yüksek güç tüketimine ve daha düşük performansa sahip olacaksınız.
  • Çok düşük oda sıcaklıklarını seçmeyin. Özellikle, yaz sıcağında, klima ünitenizi 27 ° C’den 29 ° C’ye ayarlayın. Bu şekilde, vücudunuz içerideyken soğutma atmosferinden hoşlanır, ancak dışarıda var olan sıcaklık farkından da etkilenmezsiniz. Genel bir kural, klima ünitenizi dış ortam sıcaklığının 12 derece altına ayarlamaktır
  • Evdeyken klima ünitesini sürekli durdurmayın. Bunu yaparak paradan tasarruf etmiyorsunuz, klimanızı sabah açın ve 27 ° C ile 29 ° C arasında bir gün çalışmaya bırakın. Bu şekilde, klima üniteniz DC Inverter teknolojisi ise, sık sık yeniden başlatmayı azaltırsınız; çalışma sırasında çok düşük güç tüketimine ve bölgenizde sabit bir sıcaklığa sahip olacaksınız.
  • Klima ünitenizi gece boyunca kullanmayın. Uyumadan önce Uyku Modunu açın. Uyku modunda, klimalar istenen iç ortam sıcaklığı seviyesini arttırır ve bir süre sonra kapanır. Bu şekilde, para harcamadan ve hastalanmadan uyurken kendinizi serin hissedebilirsiniz
  • Kapıları ve pencereleri bütün gün kapalı tutun, özellikle de günün ortasında. Dış sıcaklık en düşük seviyelerde olduğunda evi sabah erken veya gece geç saatlerde havalandırdığınızdan emin olun.
  • Yaz sıcağında ve klimalar çalışırken fırın veya projektör kullanmayın. Öğleden sonra yemek pişirmek, evi havalandırmak ve daha sonra klima ünitenizi açmak daha iyidir
  • Klima cihazınızın etkilenmeyeceğinden emin olmak için güneşe doğrudan maruz kalmaktan kaçınarak çadırları ve kepenkleri aşağı çekebilirsiniz.
  • Klimayı gün boyunca yaşamadığınız alanlarda çalıştırmayın. Kullanılmayan alanlardan tasarruf etmeye çalışın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi