Klima Tamircisi

Klima Tamircisi Çoğu insan için merkezi klima, sıcak ve nemli yaz aylarında bir konfor meselesidir. Diğerleri için, özellikle de yaşlılar için bu bir sağlık sorunu olabilir. Bazı araştırmalar, örneğin yüksek ısı ve nemin artan kalp krizi riskiyle bağlantılı olduğunu göstermiştir. Neden keyif aldığınıza bakılmaksızın, klimalar sorunsuz çalıştıklarında harikadır. Ancak dışarıdaki sıcaklıklar ve içerideki sıcaklık ve nem arttığında bu durum strese neden olabilir ve hatta potansiyel bir güvenlik sorunu haline gelebilir. Bu nedenle klima hizmetleri önemli bir harcamadır.

Klima Tamiri

Her klima sistemi arızasının acil servis etiketi kapsamına girmeyeceğini unutmayın. Bazen sistem ayarlaması, temizlik veya küçük onarımlarla çözülebilecek kolay bir çözümdür. Klima sisteminizin çalışmayı bıraktığı ve klima ünitesi onarım hizmetleri için bir servis teknisyenini aramanız gerektiği hiçbir zaman iyi bir gün değildir… ancak ne kadar erken ararsanız, serin konforun keyfini çıkarmaya o kadar çabuk dönersiniz.

Yaygın Klima Sorunları

 • Klima açılmıyor.
 • Başlatma sırasında veya çalışma sırasında tuhaf sesler veya titreşimler meydana geliyor.
 • Sıcak hava besleme kayıtlarından çıkar.
 • Cihazdan ses geliyor ama fan açılmıyor.
 • Fan çalışıyor ancak kompresör çalışmıyor.
 • Klimanın etrafında su birikiyor.

Klima ünitenizin acil servise ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız 7/24 klima onarım hizmetlerimizi inceleyin.

7/24 acil klima tamiri hizmeti için bizi hemen arayın.

Klimam Neden Çalışmıyor?

Yukarıdaki belirtiler kolayca tanımlanabilir, peki ya altta yatan sorun? Ev kliması tamiri için aranmamızın en önemli yedi nedenini derledik. Yerel bir Aire Serv teknisyeninin AC ünitenizi nasıl çalışır duruma getirebileceğini görün.

 • Klimaya elektrik gelmiyor.  Bunun nedeni hatalı kablolama, atmış bir kesici veya kendini kapatan aşırı ısınmış bir AC olabilir. Bir klima tamir teknisyeni kabloları onarabilir, devre kesiciyi sıfırlayabilir ve dış üniteye giden hava akışını hiçbir bitki örtüsünün engellemediğinden emin olabilir.
 • Fan kayışı aşınmış.  Bir gıcırtı sesi endişe kaynağıdır çünkü fan kayışının aşındığını gösterebilir. Klima onarım teknisyeni değiştirmeden önce kapanırsa onarım çok daha pahalı olabilir.
 • Soğutucu sızıntısı var.  Tıslama, soğutucunun sızıntı yaptığını gösteren bir sestir. Bu verimliliği azaltır ve çevre için kötüdür. Eğitimli bir  Aire Serv  teknisyeni yalnızca AC sistemini yeniden şarj etmekle kalmayacak, aynı zamanda sızıntının devam etmesini önlemek için boruları da değiştirecektir.
 • Evaporatör bobini donmuş.  Geceleri sürekli çalışma, düşük soğutucu seviyesi, zayıf sirkülasyon ve diğer nedenler, evaporatör bobininin donmasına neden olabilir. Bu, besleme kayıtlarından çıkan havanın sıcak hissetmesini sağlar. Gelecekte bobinin donmasını önlemek amacıyla gerekli onarımları yapması için klimayı kapatın ve bir teknisyenle iletişime geçin.
 • Fan motoru arızalı.  Bu evinizde hava sirkülasyonunu engelleyebilir. Bir teknisyen motoru onarabilir veya değiştirilmesi gerekebilir.
 • Kompresör arızalı.  Fan çalışıyor ancak kompresör çalışmadığı için hava sıcak geliyor. Kompresör, klimanın en pahalı bileşenlerinden biridir.  Bu durumda, değiştirme işleminin onarımdan daha uygun maliyetli olup olmadığı konusunda Aire Serv teknisyeninizle konuşun  .
 • Yoğuşma tahliyesi tıkalı.  Yosun, kir, böcek yuvaları ve diğer kalıntılar zamanla yoğuşma tahliyesini tıkayabilir ve potansiyel olarak su hasarına yol açabilir. Bir klima tamir teknisyeni sistemi yıkayabilir ve gelecekteki tıkanmaları önlemeye yardımcı olmak için bir yosun ilacı uygulayabilir.

Termostat yükseldiğinde ve klimanız onu kesmiyorsa, hızlı, profesyonel ev kliması onarımına ihtiyacınız vardır.

Klimamı Tamir Etmeli miyim, Değiştirmeli miyim?

Müşterilere AC ünitelerini onarmalarını veya değiştirmelerini önerirken üç temel faktörü göz önünde bulunduruyoruz:

 • Yaş:  Klimanız 10 yıldan daha eskiyse ve size sorun çıkarıyorsa, değiştirmeyi düşünmek sizin yararınıza olabilir.
 • Yatırım maliyeti:  Yeni bir sistem uzun vadede daha iyi bir yatırım mıdır? Bir Aire Serv klima teknisyeni, yükseltmenin onarımdan daha faydalı olup olmadığını belirlemek için yatırım getirinizi hesaplamanıza yardımcı olabilir.
 • Hizmet oranları:  Klima değişimini karşılayamayacağınızı düşünebilirsiniz, ancak daha verimli bir ünite daha az elektrik tüketir ve enerji faturalarında size büyük zaman kazandırabilir.

Klimanız için Koruyucu Bakım

Yeni, enerji tasarruflu bir klima sisteminiz olduğunda, onu mümkün olduğu kadar uzun süre sorunsuz bir şekilde çalıştırmak istersiniz. Takip edilecek en iyi klima bakım programını  içeren bu yazı dahil olmak üzere  blogumuza  ve  yararlı bilgiler için uzman ipuçlarımıza göz atın   .

Evde Klima Onarımı İçin Neden Aire Serv’i Seçmeliyim?

Aire Serv olarak en çok ihtiyaç duyduğunuz anda klima tamiri hizmeti sunmak için 7/24 hizmetinizdeyiz. Saate göre değil, işe göre ücret alıyoruz ve hiçbir zaman fazla mesai ücreti talep etmiyoruz. Onarımlara başlamadan önce tüm seçeneklerinizi açıklıyoruz, böylece sizin için en iyisinin ne olduğuna karar verebilirsiniz. Klima tamir uzmanlarımız lisanslı ve sigortalıdır ve işimizi ilk seferde garanti ediyoruz. Tüm ekipman markalarına servis ve onarım yaptığımızdan, klima onarımınızı profesyonelce tamamlamak için bize tam güvenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi