Anasayfa / Klima İpuçları / Klimayı Yaz sıcağında Nasıl Kullanabilirim ?
Klima ünitemi yaz sıcağında nasıl kullanabilirim

Klimayı Yaz sıcağında Nasıl Kullanabilirim ?

Klima ünitemi yaz sıcağında nasıl kullanabilirim ? Yaz aylarında ve özellikle yaz sıcağında, klimalar her hane ve işyerinin ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilir. Klima ünitemizi nasıl verimli bir şekilde işletebiliriz? Klimaların ekonomik kullanımı var mı? Klimalar, dondurmadan havalandırmamızı sağlar mı?

Yaz Aylarında Klima Nasıl Kullanılmalı

Klimayı Yaz sıcağında Nasıl Kullanabilirim ? Cevap bu mümkün! Doğru yolu biliyorsak, elektrik tüketiminden korkmadan klima sistemlerimizi çalıştırabiliriz. Doğru iklimlendirme kullanımının tüm sırlarını öğrenin ve minimum enerji tüketimi ile sizi serinletin:

Klimayı Yaz sıcağında Nasıl Kullanabilirim ?

  • Önemli bir gereklilik doğru klima ünitesini seçmektir. Henüz seçmediyseniz, eviniz için hangisinin uygun olduğunu görmek için buraya tıklayın. Alanınız için gerekli olandan daha küçük bir üniteniz varsa, daha fazla güç tüketimi ve düşük performansa sahip olacaksınız.
  • Çok düşük oda sıcaklıklarını seçmeyin. Özellikle, yaz sıcağında, klima ünitenizi 27 ° C’den 29 ° C’ye ayarlayın. Bu sayede, vücudunuz içerideyken soğutma atmosferine sahiptir, ancak dışarıda bulunan sıcaklık farkından da etkilenmeyeceksiniz. Genel bir kural, klima ünitenizi dış ortam sıcaklığının 12 derecenin altına ayarlamaktır.
  • Evdeyken, klima ünitesini sürekli durdurmayın. Bunu yaparak paradan tasarruf etmiyorsunuz, klimayı sabah saatlerinde açıp, 27 ° C ile 29 ° C arasındaki günlerde çalışıyorsunuz. Bu şekilde, klima üniteniz DC Inverter teknolojisi ise, sık tekrar başlatmayı azaltırsınız; Çalışma sırasında çok düşük güç tüketimi ve bölgenizde sabit bir sıcaklık olacaktır.
  • Klima ünitenizi gece boyunca kullanmayın. Uyumadan önce Uyku Modunu açın. Uyku modunda, klimalar istenen iç ortam sıcaklığını artırır ve bir süre sonra söner. Böyle bir durumda, para harcamadan ve hastalanmadan uyurken kendinizi rahat hissedebilirsiniz.
  • Özellikle günün ortasında kapıları ve pencereleri tüm gün kapalı tutun. Sabahın erken saatlerinde veya gece dış hava sıcaklığı en düşük seviyelerde olduğunda, evi havalandırdığınızdan emin olun.
  • Yaz sıcağında ve klimalar çalışırken fırın veya projektör kullanmayın. Öğleden sonra yemek pişirmek, evi havalandırmak ve ardından klima ünitesini açmak daha iyidir.
  • Klima ünitesinin etkilenemeyeceğinden emin olmanız için, doğrudan güneş ışığına maruz kalmamak için çadırları ve kepenkleri aşağı çekebilirsiniz.
  • Klimayı gündüz yaşamadığınız alanlarda çalıştırmayın. Kullanılmayan alanlardan tasarruf biriktirmeye çalışın.

Klimanızı hangi sıcaklıkta çalıştırıyorsunuz? Bunu okuyan birçoğunuz muhtemelen yaz aylarında yirmi derecenin ortası ve kışın yüksek gençler etrafında belirledi – ama bunun maliyeti ne kadardır ve klima alışkanlıklarınızdaki küçük değişiklikler aslında size para kazandırabilir mi?

Bu makalede eviniz için ideal ısıtma ve soğutma sıcaklıklarına ve bunun elektrik faturanıza ne kadar katkıda bulunabileceğine bakar.

Klimanızı hangi sıcaklıkta ayarlamanız gerekir?

Standart bir klimanın sıcaklığı yaz aylarında soğutma için 25 ila 27 dereceye ve kışın ısıtma için yaklaşık 18 ila 20 dereceye ayarlanmalıdır. Bu, ünitenizden maksimum enerji verimliliği sağlamak içindir. Bu sıcaklıkların ılıman bir iklimde yaşadığınızı varsaydığını unutmayın, ancak hepimizin bildiği gibi, Avustralya birçok iklimin ülkesi.

Ortalama sıcaklık değerlerini kullanarak aşağıdaki tablo, bulunduğunuz yere bağlı olarak yaz ve kış aylarında klima ayarınızın hangi sıcaklığa ayarlanması gerektiğine dair genel bir gösterge sağlar.

Bu İşine Yarar Belki ?

Klima Ne Kadar Elektrik Tüketir

Klima Ne Kadar Elektrik Tüketir ?

Klima Ne Kadar Elektrik Tüketir ? Bir merkezi klima, evde tipik olarak evin dışında bulunan …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi