Anasayfa / Klima İpuçları / Klima Uzaktan Kumanda Sembolleri
Klima Uzaktan Kumanda Sembolleri

Klima Uzaktan Kumanda Sembolleri

Klima Uzaktan Kumanda Sembolleri soğutmadan ısıtmaya veya ısıtmaya kadar soğumasını mı istiyorsunuz? Farklı çalışma modları için uzaktan kumanda sembolleri  Piyasada , menşe ülkeye (Japon, Kore, Çin, Amerikan, Avrupalı, vb.), Her markada kullanıma göre çeşitlere (split makineler, multisplit, borular) göre çok sayıda klima markası bulunmaktadır .

Klima Kumanda Sembol Anlamları

Kaset, zemin vb.), ancak daha sonra her tür birimde (Pro Serisi, FTX-K Serisi, AGY-UI-LV Serisi, H6500, Gümüş Deco, Akebono PXB vb.) dizi veya “nitelikler” vardır. Kısacası her markanın yüzlerce ve yüzlerce versiyonu, her türde… çok fazla. Bu yazıda , iklimlendirme sembollerinin , uzaktan kumandalarının ve termostatlarının her birini tanımlamanıza yardımcı olmaya çalışacağız.

OTOMATİK mod uzaktan kumanda sembolü

Otomatik Modu

SOĞUTMA modu uzaktan kumanda sembolü

 Soğutma Modu

KURU mod uzaktan kumanda sembolü

Nem Alma Modu

ISITMA modu uzaktan kumanda sembolü 

Isıtma Modu

Klimalar insan konforunu korumak için tasarlanmış vazgeçilmez cihazlardan biri haline geldi. Ancak bazen çok sayıda farklı düğme nedeniyle, özellikle yeni başlayanlar için, uygun klima modunu seçmek ve bulmak zordur,

Bu cihazı kullanmak, başlangıçta göründüğü kadar zor değildir. Kural olarak, düğmeler ve atamaları tüm konsollarda aynıdır ve bunları öğrenir ve hatırlarsanız gelecekte farklı modelleri kolayca kullanabilirsiniz.

Uzaktan kumanda, kontrol düğmelerine sahip bir monoblok ve seçilen modun görüntülendiği bir ekrandır. En sonunda kızılötesi ışınlara sahip özel bir LED var. Bu diyot sayesinde, klima cihazındaki cihazın yönü ile, ev aletlerini uzaktan kontrol edebilirsiniz. Düğmeye sürekli olarak bir parmak bastığınızda – sinyal her zaman klimayı gider ve pil boşa harcanır. Ancak uzaktan kumanda sessiz bir durumda, pil aktif değildir ve bu da elektrik enerjisinin ekonomik olarak tüketilmesine yardımcı olur.

Klasik düğme seti ile uzaktan kumanda

Klima Uzaktan Kumandasındaki İşaretler

Kontrol cihazındaki temel gösterimi dikkate alın:

 1. Klimada bulunan kuru fonksiyon, dairede hava tahliyesi gerçekleştirir. Bu düğme, odadaki nem oranı yüksek olduğunda, ısıtmayı açmadan önce yağmur, sonbahar veya ilkbahar dönemlerinde çok faydalıdır.
 2. TRV düğmesi termostatik valfın çalışması anlamına gelir. Başka bir deyişle, bu işlevi kullanarak, soğutma işlemini ayarlayabilirsiniz.
 3. Fan simgesi , fan hızını veya akış hızını ayarlama anlamına gelir . Bu düğmeye tekrar bastığınızda, işlem hızını istediğiniz hıza değiştirebilirsiniz.
 4. Herhangi bir klimadaki ısı işlevi tam anlamıyla ısı olarak tercüme edilir. Sıcak hava akımı nedeniyle odanın ısınmasını açabilirsiniz. Isıtma modu sıcaklığı, klima üzerindeki güneşin şematik bir şekli ile gösterilir.
 5. Nem alma modu klimadaki aynı kuru moddur, sadece farklı olarak adlandırılır ve atama şeklinde düşer.
 6. Soğuk düğmenin ters ısıtma işlevi vardır. Bu düğme sayesinde odanın soğutma modunu açabilirsiniz. Bu, özellikle sıcak yaz günlerinde, ısının dayanılmaz bir şehir dairesinde kalmasını sağlar. Bu düğme bir kar tanesi ile belirtilir.
 7. TURBO işlevi, gelişmiş temizleme anlamına gelir. Açıldığında, fanı yüksek hızda gelişmiş hava akışı sağlamaya zorlayabilirsiniz. Böylece, pencerenin açılmadan odanın yapay havalandırılması gerçekleştirilir. Evet ve zaman daha az zaman harcıyor.

Klima TURBO Düğmesi

 1. Dönüş fonksiyonu havanın daireye eşit şekilde dağılmasını sağlar. Bu, kanatların özel hareketlerinden kaynaklanmaktadır.
 2. Ifeel modu, bireysel konfor sıcaklığını belirlemek için tasarlanmıştır. Kullanıcıların genellikle iç ortam sıcaklığının en rahat olacağını ne bilmemeleri nedeniyle, düşüncesiz bir elektrik israfı vardır. Ve bu durumda, kazma hissi kurtarmaya gelir. Teknoloji son derece hassastır: eğer bir nedenden dolayı dairedeki sıcaklık gerekli derecenin altındaysa, bu moda ayarlanan ev cihazı, otomatik olarak ısıtma modu dahil olmak üzere havayı ısıtmaya başlar. Ve aksine, sıcaklık arttığında, cihaz hemen hava soğutmaya geçer. Bu özellik sayesinde, oda sıcaklığı konaklama için en rahat tutulacaktır.
 3. H1 – bu karakterlerin tanımı arızalar sırasında ekranda bir hata olarak görünür. Ekranda bu kombinasyonlar göründüğünde, cihazın nedense buz çözme modunda olduğunu bilmelisiniz. Hatayı gidermek için uzaktan kumandayı kapatın, bir süre bekleyin ve tekrar açın. Bundan sonra istediğiniz modu ayarlayabilirsiniz.
 4. Pere def ayrıca klimaların çalışmasında sıkça karşılaşılan bir hata kodudur. Bu, sıcaklık sensörüyle temasın geçici olarak kaybolduğu anlamına gelir. Bu, elektronik sistemdeki çeşitli arızalardan veya elektrikle ilgili sorunlardan kaynaklanır. Cihazın çalışmasını eski haline getirmek için, sadece sıcaklık sensörüyle temasa geçmek için beklemeniz gerekir.
 5. Açık Zamanlayıcı / Kapalı Zamanlayıcı – kurulum, cihazın otomatik çalışmasına yardımcı olacaktır. İstenen modu belirli bir zamanda devre dışı bırakmak veya etkinleştirmek için yapılandırılabilir. Bu özellik geceleri veya daire sahiplerinin yokluğunda çok kullanışlıdır.

Açık / Kapalı Zamanlayıcı Düğmesi

 1. Gerektiğinde ekipmanı açmak veya kapatmak için ev aletini açmak ve kapatmak için düğmeler gerekir.
 2. İptal düğmesi veya İPTAL, kullanıcının bir hata modunu iptal etmesine yardımcı olur.
 3. CLOCK düğmesini kullanarak otomatik modun, zamanlayıcının açılıp kapanması için çok uygun olan zamanı ayarlayabilir ve bu cihazı sadece bir saat olarak kullanabilirsiniz.
 4. LOCK işlevi, uzaktan kumandadaki tüm düğmeleri kilitlemenize yardımcı olur. Bu işlev, ailede çocuklar veya evcil hayvanlar olduğunda yardımcı olur ve yanlışlıkla basıp tüm ayarları azaltabilirler.
 5. Uzaktan kumandada arka aydınlatma işlevi varsa, LED düğmesi kullanışlı olabilir. Otomatik arka ışık uzaktan kumandası için gereklidir. Peki karanlıkta yardımcı olur.

Klima uzaktan kumanda komutlarını yerine getirmezse

Konsola yanıt veren bir cihazın olmaması durumunda, şunları yapmalısınız:

 • güç kaynağı sisteminin çalıştığından emin olun;
 • Gövde, ekran, düğmelerin bütünlüğünü kontrol edin;
 • uzaktan kumandanın fotoğraf çekerek kızılötesi ışın yaydığından emin olun, aksi takdirde yeni bir uzaktan kumanda satın almanız gerekir;
 • güç dalgalanmalarının nedenini ortadan kaldırmak için odadaki elektrik şebekesini kontrol edin;
 • Bataryaları performans açısından kontrol edin.

Konsolun kaybolmaması ve mekanik gerilime, darbeye, basınca maruz kalmaması için özel bir montaj almanız gerekir. Kullanılabilir, el altında ve uygun bir yere kurmanız gerekir.

Klimanın uzaktan kumandası, bu ev cihazının önemli bir bileşenidir. Onsuz, klima sadece otomatik modda başlatılabilir. Ancak herhangi bir nedenle konsol kaybolur veya kırılır ve geri yüklenemezse, tüm modeller ve üreticiler için uygun bir evrensel satın alabilirsiniz.

Klima Üniversal Uzaktan Kumanda

İnvertör koşullandırıcı, kompresörü bağımsız olarak düzenleyen cihazdır. Maksimum sıcaklığa ulaşıldığında, böyle bir klima kapanmaz, ancak konforlu bir sıcaklığı sabit bir seviyede tutmak için dereceleri düşürür.

Biraz zaman alır ve klimanın uzaktan kumandasındaki düğmelerin gösterimini anlarsanız, bu cihazın kullanılmasının çok zor olmadığı ortaya çıkacaktır. Ayrıca, sadece birkaç ana düğme tahsis edilmiştir, gerisi oldukça nadir kullanılmaktadır.

Bu İşine Yarar Belki ?

Klima Nasıl Sökülür ?

Klima Nasıl Sökülür ? Bu ev klima sisteminin sökülmesi, sonraki onarımlar için veya taşınırken, birçok …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !