Anasayfa / Klima / Klima İç Ünite Su Damlatıyor

Klima İç Ünite Su Damlatıyor

Klima İç Ünite Su Damlatıyor ise Ön paneli çıkararak iç kapağı açın. Evoparatör serpantininin yerine sabitlendiğini kontrol edin. Drenaj tavası evoparatöre çok yakınsa bu dışarı sızmaya sebep olabilir. Klima İç Ünite Su Damlatıyor ise Drenaj çıkışının drenaj tavasına doğru bağlandığını kontrol edin. Drenaj hattına fazla baskı yapmayın zira kırılabilir.

Klima İç Ünite Su Damlatması

Evoparatörün yüksek ve alçak basınç borularının yerlerine sağlam olarak bağlandığını kontrol edin. Evoparatörde oluşan yoğuşma damlacıklarının drenaj tavasında toplandıklarını kontrol edin.

İç ünite su damlatıyor

Özetle Bu sorunun muhtemel 4 sebebi vardır. Drenaj çıkş ağzı drenaj tavasına düzgün monte edilmemiştir. Drenaj çıkış borusunda çatlama veya kırılma olabilir. Yoğuşma sonu oluşan damlacıkların tamamı drenaj kabına düşmüyordur. Sorunu gidermek için Evoparatör serpantininin doğru olarak monte edin. Gerekiyorsa ayarlayın. Alçak ve yüksek basınç borularını yerlerine düzgün olarak lehimleyin. Oluşan bütün yoğuşmanın drenaj tavasına düşmesini sağlayın.

Klima İç üniteden neden su akıtır ?

Eğer iç üniteden su akması söz konusu olduysa öncelikle gider borusunun kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu boruda katlanma ya da tıkanıklık varsa iç üniteden su akabilir. Bu sorunun ortadan kaldırılması gerekir. Eğer böyle bir sorun yoksa montajının hatalı yapılması söz konusu olabilir. Bu durumda yine uzman teknik servisten destek alınmalıdır.

Klimalar tıpkı diğer elektronik cihazlar gibi arıza yapabilir, bozulabilirler Klima kullanıcıları tarafından sıklıkla sorulan Klima su akıtıyor, ne yapmalıyım ? sorusunun cevabını bu makalemizi okuyarak detaylı bilgi alabileceksiniz. Klima kullanıcılarına  ilk olarak ” klima neden su akıtır ? ” sorusunun cevabını vermekle işe başlayalım. Sonrasında ise çözüm için öneriler sunalım.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Taşınabilir Seyyar Klima Ünitesi

Taşınabilir Klima Ünitesi Düşünüyorsanız

Taşınabilir Seyyar Klima Ünitesi Düşünüyorsanız Taşınabilir Seyyar Klima Ünitesi Düşünüyorsanız İhtiyacınız olan işi yapmak için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi