Anasayfa / Klima / Klima Kışın Kaç Derecede Çalıştırılmalıdır

Klima Kışın Kaç Derecede Çalıştırılmalıdır

Klima Kışın Kaç Derecede Çalıştırılmalıdır insan vücudu sıcaklığına uygun klima çalıştırmayı unutmamalıyız. Vücut sıcaklığının çok daha altında ya da üzerinde kullanılan klimalar insan vücudunu rahatsız edecektir. İnsan vücudunun ortalama vücut sıcaklığının 37 derece olduğunu söylersek klimaların 20 ile 26 derece arasındaki sıcaklıkta çalıştırılması yeterli olacaktır.

Klima Kışın Kaç Derecede Çalıştırılmalı

Çocukların, yaşlıların ve gebelerin bu gibi ortamlarda rahatsızlandığı bilinmektedir. Bu kişilerin klimaların direkt etkilerine maruz kalmaması gerekmektedir. Klimaların perdelerini yukarıya veya aşağıya doğru çevirerek üsten ya da alttan gelecek bir havalandırma yapmaya özen göstermeliyiz.

Klima artık sadece yaz mevsiminde kullanılmıyor. Kış aylarında da klima kullanımı oldukça arttı. Doğal gaz ile ısınmaya alternatif olan klima kullanımı, yüksek doğal gaz faturası ödemek istemeyenlere çare oluyor. Kışın klima kullanımı arttıkça, klima markaları da cihazlarının ısıtma performanslarını artırıyor. Özellikle iş yerlerinde ve ofislerde kış aylarında klima kullanımı daha rahat oluyor.

Kışın klima kullanımı arttıkça klima satın alacak olanlar için kış mevsimi kampanyaları daha cazip hale geliyor. Kış mevsiminde ısıtma amaçlı satın alınacak klima modellerini seçerken dikkat edilecek konular da var elbette. Öncelikli olarak klimanın A sınıfı olması, sessiz çalışması, hem ısıtma hem de soğutma özelliklerinin birbirine denk olmasına dikkat etmek gerekiyor. Bunlar dışında:

-Enerji tüketimi ( Klimanın A sınıfı olup olmaması)

-Klimanın BTU değerleri

-Klimanın yer alacağı mekana uygun olup olmaması

-Oda büyüklüğü ve tavan yüksekliği

-Odanın cephesi

-Binanın izolasyonu

-Klima kullanılacak mekanın bulunduğu kat

-Mekan aydınlatması kışın klima kullanımı için etkili oluyor.

Kış aylarında klima kullanımı sırasında ayrıca klimanın hijyen özellikleri de ön planda olmalı. Kışın klima kullanımı hastalıklara neden olacağı için cihazın iç ünitesindeki alerji filtrelerin kalitesi çok önemli. Aktif karbon filtreli klimaları tercih ederek mekandaki havayı sürekli temiz tutabilirsiniz.

klima-derecesi

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Taşınabilir Seyyar Klima Ünitesi

Taşınabilir Klima Ünitesi Düşünüyorsanız

Taşınabilir Seyyar Klima Ünitesi Düşünüyorsanız Taşınabilir Seyyar Klima Ünitesi Düşünüyorsanız İhtiyacınız olan işi yapmak için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi