Anasayfa / Klima / Klima Ünitesi Açılması ve Kapanması Arıza Sebepleri

Klima Ünitesi Açılması ve Kapanması Arıza Sebepleri

Klima Ünitesi Açılması ve Kapanması Arıza Sebepleri Klima Ünitenizin Açılması ve Kapatılması Ne Olabilir?  Şansınız, ısıtma ve soğutma sisteminiz hakkında yanlış bir şey fark edene kadar çok fazla düşünmeyeceksiniz . Çağrı aldığımız sorunlardan biri, kısa bir süre için koşup, tekrar tekrar açılıp kapanmasıdır.

Klima Açılıp Kapanıyor

Klima Ünitesi Açılması ve Kapanması Arıza Sebepleri iklimlendirme ve ısıtma şirketimizin kurucusu ve sahibi olan Gabriel Carini, “Bir klima sistemi hızla başlayıp durduğunda, buna kısa bisiklet denir” diyor . “Bu bir problem çünkü HVAC sisteminizin genel ömrünü kısaltır ve enerji maliyetlerinizi artırabilir.”

Uygun olmayan gaz şarjı

Isıtma ve iklimlendirme sisteminin kısa döngüye neden olabilmesinin birkaç nedeni vardır, ancak bunların çoğu birkaç basit adımla önlenebilir veya düzeltilebilir.

Soğutucu gaz Kaçağı

Kısa bir bisiklet ünitesi, AC ünitesinde bir yerdeki soğutucu sızıntısının belirtisi olabilir. En basit düzeltme soğutucu eklemek ve klima ünitesini yeniden şarj etmek; Ancak, bu sadece geçici bir çözümdür. Bunun yerine, bir klima tamircisine ve servis teknisyenine, soğutucunun tekrar dışarı sızmasını ve sistemin kısa dönmesine neden olmasını önlemek için sızıntıyı bulup onarın.

Soğutma bobini buzlu

Ünitenin evaporatör serpantini veya soğutma bobini buz veya don ile kaplandığında, kısa patlamalar halinde açılıp kapanarak ünitenin arızalanmasına neden olabilir. Bu, tipik olarak, klima ünitesini kapatarak ve buz eriyerek, ardından hava filtrelerini kontrol ederek, kirli olanları temizleyerek veya değiştirerek sabitlenebilir.

Büyük boyutlu birim

Bir ünite doğru boyutta olduğunda, ısıyı ev veya işyeri için olduğu kadar çabuk söndürür. İdeal olarak, sistem kazanmadan gelen ısıya ayak uydurabilmelidir. Fazla büyüklükteki bir ünite alanı çok hızlı bir şekilde soğuyabiliyor ve çevrime girip çıkabiliyor. Sistem her yeniden başlatıldığında, çok fazla elektrik gerektirir, verimliliği düşürür ve elektrik faturasını arttırır.

“Aşırı büyüklükteki bir ünitenin diğer bir dezavantajı, havadaki suyun çıkarılması için yeterince uzun çalışmadığı ve bunun da nem problemlerine yol açabileceğidir” diyor.

Gevşek veya bağlantısız elektrik bağlantısı

Bazen kısa döngü, hasar görmüş, gevşek veya tamamen kırılmış bir elektrik bağlantısı, kontrol panosu veya kontrol anahtarı tarafından meydana gelir. Montaj parçasını değiştirmek, tamir etmek veya yeniden bağlamak problemi çözecek ve kısa bisiklet sürmeyi ortadan kaldıracaktır.

“ Kısa devirli bir ünitenin nedenlerinin çoğu, rutin bir ısıtma ve iklimlendirme servisi sırasında denetlenip düzeltilebilecek konulardır ” diyor. “Her yıl iki haftada bir ayarlamaya ve hava filtrelerinizi değiştirmeye yatırım yapmak HVAC sisteminizin bu tür bir sorundan uzak kalmasını sağlayacaktır.”

Haftalık ayarlamalar ayrı ayrı planlanabilir veya rutin bakım anlaşmasının bir parçası olarak satın alınabilir. Bir ayarlama sırasında, teknisyen ünitede 22 noktadan bir inceleme yapar ve gerektiğinde ayarlamaları ve küçük onarımları yapar.

Aşırı büyüklükteki birimler için uygun boyutta bir ünite ile değiştirilebilir. Pahalı onarım gerektiriyorsa ya da 10 ya da daha uzunsa, ev sahibi iki aşamalı bir üniteyle üniteyi değiştirmekten daha iyi olabilir.

“ Isıtmalı ve iklimlendirme hizmetlerinde uzmanlaşan Carini,“ Uygun boyutta iki kademeli bir soğutma ünitesi, ünitelerini yine de değiştiren ev sahipleri için ideal bir seçenek ”diyor . “Bu sistemler özellikle San Diego’nun nispeten ılıman iklimindeki insanlar için çok verimli ve etkili.”

İki kademeli soğutma, klima ünitesinin veya ısı pompasının, fazladan sıcak hava için yüksek bir ayar ve daha hafif hava koşulları için daha düşük bir ayar bulunan bir kompresöre sahip olduğu anlamına gelir. San Diego sakinleri için maksimum verime nadiren ihtiyaç duyulmaktadır çünkü sıcaklıklar genellikle hafiftir, dolayısıyla sistem daha düşük, daha verimli bir ortamda çalışmaktadır.

Carini, “Bu sistemler, normal sistemlerden daha verimli ve daha ucuzdur, ancak daha tutarlı sıcaklıklar ve daha etkili nem kontrolü sağlarlar” diyor.

Bazı temel aylık bakım görevleri ve yılda iki kez servis randevularıyla, çoğu kısa sorunlarından kaçınabilirsiniz. Sisteminizi değiştirmeniz gerekirse, evinizi veya işinizi değerlendirmekten ve durumunuza ilişkin seçenekleri tartışmaktan memnuniyet duyarız.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Klima Kışın Kaç Derecede Çalıştırılmalıdır

Klima Kışın Kaç Derecede Çalıştırılmalıdır insan vücudu sıcaklığına uygun klima çalıştırmayı unutmamalıyız. Vücut sıcaklığının çok daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi