Anasayfa / Klima / Klimaların Kullanım Ömrü Ne Kadardır ?

Klimaların Kullanım Ömrü Ne Kadardır ?

Klimaların Kullanım Ömrü Ne Kadardır ?

Klimaların Kullanım Ömrü Ne Kadardır Bildiğiniz gibi evlerimizde veya iş yerlerimizde kullandığımız klimaların oldukça yüksek maliyetleri vardır. Yüksek maliyetler karşılığında elde ettiğimiz bu cihazların kullanım ömrünü bilmek elbette önemlidir. Bu, sadece klimalar konusunda geçerli değildir. Özellikle aldığımız beyaz eşya ve mobilya gibi ihtiyaçlarımızın kullanım ömürleri, onları almamızda etkili olmaktadır.

Kafamıza takılan bir klima kaç yıl gider, klimaların ömrü ne kadardır, klima kaç yıl kullanılabilir ? gibi sorular, klimalarımıza ödediğimiz para miktarından ve tesisat döşenmesinin sıkıntılarından kaynaklanmaktadır. İsterseniz lafı çok uzatmadan klimaların kullanım ömürlerini belirtelim.

Klima Kullanım Ömrü Ne Kadar?

Aslında kullandığımız cihazların kullanım ömrü konusunda kesin ve net bir şeyler söylemek biraz zordur. Cihazlarımızın ömürlerinin uzun olmasında insan faktörü yani bizlerin kullanım şekli fazlası ile etkilidir. Ancak ASHRAE’nin verilerine göre, klimaların kullanma ömürleri yaklaşık olarak 10-14 yıldır. Yani düzgün bir şekilde kullandığımız klimaların 10-14 sene boyunca kullanılabilme imkanı vardır. Peki, ASHRAE nedir, kimdir ? ASHRAE, özellikle tesisat mühendisliği konusunda standartlar üreten bir kurumdur. Bu kurumun standartları tüm dünyaca kabul görülmekte ve güven duyulmaktadır.

Klimaların Kullanım Ömrünü Nasıl Uzatabiliriz ?

Klimalarımızın kullanım süresini artırmak bizim elimizdedir. Uygulayacağımız bazı hususlar bunda fazlasıyla etkili olmaktadır. Peki klima kullanım süresini nasıl artırabiliriz?

  • Klimalarımız çok düşük sıcaklıklara ayarlamamalıyız.
  • En az 15 günde bir cihazlarımızın hava filtresini temizlemeliyiz.
  • Rutin, periyodik bakımlarını düzenli bir şekilde yapmalıyız. Filtre temizliğini bizler yapabiliyoruz; ancak bunun yanında tesisatın iç kısmının bakımlarının da teknik servisler tarafından yapılması gerekiyor.
  • Cihazlarımızı kapasitesinin üstünde yormamalıyız. Her gün, gün boyunca çalışan bir bir klimanın yıpranacağını elbette sizler de bilirsiniz.

İşte bu ve bunlara benzer bazı kurallara dikkat edersek klimalarımızı daha uzun süre kullanmamız mümkündür.

Klimalar hakkında daha detaylı bilgi almak için Teknik Servis Platformu Çağrı Merkezi’ni 444 1 840 ‘ı arayabilir, teknik bilgi alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Taşınabilir Seyyar Klima Ünitesi

Taşınabilir Klima Ünitesi Düşünüyorsanız

Taşınabilir Seyyar Klima Ünitesi Düşünüyorsanız Taşınabilir Seyyar Klima Ünitesi Düşünüyorsanız İhtiyacınız olan işi yapmak için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi