Anasayfa / Klima / Taşınabilir Klima Ünitesi Düşünüyorsanız
Taşınabilir Seyyar Klima Ünitesi

Taşınabilir Klima Ünitesi Düşünüyorsanız

Taşınabilir Seyyar Klima Ünitesi Düşünüyorsanız

Taşınabilir Seyyar Klima Ünitesi Düşünüyorsanız İhtiyacınız olan işi yapmak için üretilmemiş taşınabilir bir klima satın alırsanız hayal kırıklığına güvenebilirsiniz. Tüm ana ihtiyaçlarınızı karşılarken, elinizde olan alanda çalışabileceğiniz bir ürünü, yönetebileceğiniz bir maliyetle bulmanız gerekir.

Tüm kutuları kontrol eden taşınabilir klima cihazını bulmak için, arama sırasında bu faktörlerin tümünü göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

Maliyeti

Taşınabilir AC birimleri, ev sürümleri için yaklaşık 150 $ ila 800 $ arasında değişebilir ve ticari kullanım için birimler için 10.000 doları aşıyor . Maliyet farkı, bir çok faktöre bağlı olabilir; bu faktörlerin en önemlisi, klimanın ne kadar güçlü olduğudur. Geniş bir oturma odası alanını serinletecek bir taşınabilir AC istiyorsanız, o zaman küçük bir yatak odası için tasarlanmış olanlardan daha fazlasını ödemeyi beklemelisiniz.

Birçok taşınabilir klima ayrıca ısıtıcılar veya nem alıcılar olarak da ikiye katlanabilir ve bu ekstra kullanımlar uzaktan kumandalar veya programlanabilir zamanlayıcılar gibi fazladan özellikler gibi maliyeti yukarı yöne çevirir. Çoğu ürünün olduğu gibi, uzun süre dayanacak kaliteli taşınabilir klima üretmek için bilinen bir markaya sahip olmak size daha fazla açıklık getirebilir, ancak yıllarca yenisini almayı hiç düşünmeden para kazanın.

Klima Filtresi

Bilindiği gibi, klima cihazları çok fazla enerji tüketir; bu nedenle ürün üzerindeki fiyat etiketi, taşınabilir bir AC’nin aslında size maliyetinin ne olacağının hikayesinin küçük bir parçasıdır. Energy Star’a göre, ortalama bir evin enerji faturasının yaklaşık% 13’u soğutma maliyetlerine gidiyor. Hangi seçenekleri en sımr fakir diye düşünürken enerji verimliliğini göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

Ve son olarak, yedek hava filtreleri gibi devam eden diğer maliyetleri de unutmayın . Yeni bir filtrenin kaça mal olacağını ve yenisini ne sıklıkta satın almanız gerektiğini öğrenin. Filtrenin sık değiştirilmesi gerekiyorsa, bu maliyetler hızlı bir şekilde artacaktır.

Klima Boyutu

Bazı insanlar, onları bir odada tamamen tutmak amacıyla taşınabilir klimalar satın alırlar. Diğerleri için “taşınabilir” parça gerçekten önemlidir ve AC ünitesini odadan odaya taşımak ya da yere yerleştirmek istiyorlar. İkinci kategoriye girerseniz, kolayca hareket edebileceğiniz bir klima seçmeniz önemlidir. Klima boyutunun hem ağırlığından hem de ağırlığından haberdar olun. Arabanıza sığacak mı? Makul olarak kendi başınıza alabilir misiniz? Kolay taşınabilirlik için tekerlekler var mı?

Uzun vadede bir noktada tutmayı hedeflerseniz bile, o noktaya uyacağından emin olmanız gerekir. Ürün özelliklerinin, sahip olduğunuz şeyle eşleştiğinden emin olmak için alanı ölçün. Seçmiş olduğunuz yerde çalışması için odanın yeniden düzenlenip düzenlenmeyeceğini ve bununla iyi olup olmadığınızı düşünün.

Oda boyutu

Birçok alıcı için, klima boyutu soğur alan boyutuna göre önemli olmayacaktır. Çoğu taşınabilir klima, tüm evi veya daireleri soğutmaz; bir yatak odası veya oturma odası gibi belirli odaları soğutmak için daha kullanışlıdırlar. Aramak istediğiniz şey odanın ne kadar büyük olacağıdır.

Taşınabilir Seyyar Klima Ünitesi Düşünüyorsanız Üreticiler , klimalarının ne kadar güçlü olduğunu ölçmek için BTU’ları kullanıyor . Genel olarak konuşursak, BTU’ların sayısı ne kadar yüksek olursa, klima odanın soğuğu daha da büyük olur. Birçok üretici aynı zamanda bir klimanın çalışacağı oda boyutunu da belirtecek, ancak BTU’larınıza nasıl ihtiyaç duyacağınız hakkında daha iyi bir fikir vermek için farklı oda boyutlarına dayalı aşağıdaki tabloyu oluşturduk.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Beko Klima Problemleri için Çözüm Önerileri

Beko Klima Problemleri için Çözüm Önerileri

Beko Klima Problemleri için Çözüm Önerileri hakkında derlediğimiz makalemizi inceleyebilir, problemlerinize çözüm bulabilirsiniz. Beko Klima …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi