Klimada kötü Koku Nasıl Önleyebilir Kaldırabiliriz

Klimada Kötü Koku Nasıl Önleyebilir Kaldırabiliriz ?

Klimada kötü Koku Nasıl Önleyebilir Ortadan Kaldırabiliriz Bir süre önce, klima ve iklimlendirme ekipmanlarımıza kötü kokular oluşturan en sık nedenleri açıkladık , bugün bir adım daha ileri gideceğiz ve bu kokuların mümkün olduğu kadar uzak durmasını nasıl deneyeceğimizi göreceğiz .

Klimada Kötü Koku Nasıl Giderilir ?

Klimanızda neden bu kötü kokuya sahip olabileceğinizi hala bilmiyorsanız, bu kokuları üreten en yaygın nedenleri açıklayan makaleyi okumanızı öneririz .

Neden bir klima kötü kokuyor?

Klimada kötü kokuların nasıl önlenir

Bu kötü kokunun nedenlerini açıkladığımız ve burada bahsedilenlerin kısa bir özetini yaptığımız makalede bahsedilenleri hatırlamak, kötü kokunun 3 olasılıkla üretilebileceğini görebiliriz:

  1. İç ünitede kir (eşanjör, tahliye kabı, fan veya filtreler)
  2. Drenaj , bu koku makine tarafından üretilmiyor, ancak tahliye suyunu emiyor.
  3. Hava hareketi , makine kokmuyor, sadece “dahil” kötü koku ile eski bir hava taşır.

Kokunun klimanızdan geldiğini biliyorsanız, yapmanız gereken ilk şey kaynağı tanımlamaktır. Bunu yapmak için bir lastik eldiven, yüzgeç tarağı, kova, çamaşır suyu ve su, köpük bobin temizleyici ve yeni filtrelere ihtiyacınız olacak. Herhangi bir kalıp veya küf ile başa çıkmak için bir kısım ağartıcıyı kovadaki üç kısım su ile birleştirin.

  • Üniteye giden gücü kapatın. Her türlü bakım güvenlikle başlar ve bir konut klima sistemi ile çalışırken, kaynağı kaynağında kapatmak en iyisidir. Özel bir güç kapatma noktası olacaktır ve bu ciddi bedensel yaralanmaları önlemek için gereklidir.
  • Hava filtrelerini değiştirin. Hava filtreleri her 60 günde bir ve evcil hayvanların olduğu bazı evlerde ve alerjisi olan kişilerde 30 günde bir değiştirilmelidir. Yaygın olarak görülen reklamların aksine, hava filtrelerinin birincil işlevi toz ve döküntüleri sistemden uzak tutmaktır. Filtrelerin yan etkisi havanın temiz kalmasına yardımcı olur .
  • Evaporatör bobinlerini temizleyin. Filtreleri değiştirdikten sonra , buharlaştırıcı bobinlerini bir köpük bobin temizleme maddesi ile temizleyebilirsiniz. Bunlar normal çalışma sırasında kolayca kirlenebilir ve koku kaynağı olabilir ve sistemin verimliliğini olumsuz yönde etkileyebilir.
  • Yoğuşma hattını temizleyin. Dış ünitenin yakınında, sistem çalışırken tipik olarak su damlayan bir tahliye hattı bulacaksınız. Yoğuşma hattından çamur veya renkli su aktığını ve ağartıcı ve su çözeltisiyle yıkamanız gerekebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi