Anasayfa / Klima İpuçları / Klima Tasarruf Etmek İçin İpuçları
Klimadan Tasarruf Etmek İçin İpuçları

Klima Tasarruf Etmek İçin İpuçları

Klimadan Tasarruf Etmek İçin İpuçları Yaz mevsiminin veya kış mevsiminin gelmesiyle birlikte klima ya da ısı pompasına da başlanırken, giderek daha fazla sayıda hane halkın konforunu ve kolaylığını sağlayarak evlerinde en büyük konforu muhafaza etmek için bir klima seçti. Klimada Tasarruf İpuçları kurulum, bu tip ünitelerin sahip olduğu çok yönlülük ve aile ekonomisi için, çünkü bu, evlerimizde daha sıcak yazların ve kışların keyfini çıkarmanın en verimli ve ekonomik yoludur.

Klimadan Tasarruf Etmek İçin İpuçları

Klimadan Tasarruf Etmek İçin İpuçları İnverter teknolojisi ve A + ve üzeri enerji verimliliği ile donatılan ekipman sayesinde, yıllarca klimaların tüketiminin nasıl azaldığını gördük, Aynı şekilde ve bu daha az doğru olmakla  birlikte, evlerimizde enerjinin fiyatının önemli ölçüde arttığı ve gerçek tüketimin büyük ölçüde (bazı durumlarda% 50’den fazla) düştüğü görülmüştür. Bu, ikincisinin yükselişine bağlı olarak elektrik faturası olmamıştır.

Son 10 yılda elektrik fiyatları birçok ülkede iki kattan fazla arttı.

Klimadan Tasarruf Etmek Bu yüzden ekonomimiz için ve çalışırken gezegenin refahı için hayati önem taşımaktadır için bizim elektrik tüketimini minimize evlerimizde bu saygı tüketimi klima bizim tüketim temel bir parçasıdır sonuna ayı, o da şudur kesinlikle kış ve yaz aylarında tüm ev tüketir ekip, bu aylarda evin elektrik tüketiminin% 70’ini temsil edebilir.

Klimadan Tasarruf Etmek için Daha sonra, satın alma ve kurulum anından başlayarak klima ile elektrik tasarrufu sağlamak için bazı hileler ve ipuçları göreceğiz .

Klima ile enerji tasarrufu nasıl yapılır ?

  1. İklimlendirme enerji verimliliği : Klima kullanarak çok fazla elektrik tüketmeyen ilk ve temel şey, her zaman en enerji tasarruflu üniteleri tercih etmemizdir, bu yüzden klimamızı satın alırken daima inverter ünitelerini seçmeniz ve en yüksek enerji verimliliği, A + onwards (tercihen A +++), çünkü uzun vadede daha pahalı birimler olmalarına rağmen, daha düşük verimliliğe sahip olanlardan çok daha ucuz olacaklardır (geleneksel ünitelere kıyasla% 40-60’a varan tasarruflar).
  2. Güç : İklimlendirme ekipmanlarımız için ihtiyaç duyulan gücü her zaman seçmeliyiz, daha fazla güce sahip ya da gerekenden daha az olan üniteleri monte etmemeliyiz. Gerekli gücü hesaplamak için frigoriler hesap makinemizi kullanabilirsiniz .
  3. Klima montajı : Hem iç hem de dış ünitenin kötü bir şekilde yerleştirilmesi daha fazla tüketime neden olabilir, profesyonel bir kurucuya güvenir ve klima ekipmanınızı kurarken size tavsiyede bulunur.
  4. Ayar noktası : büyük ölçüde ortak bir arıza ve klima güç tüketimi artar üzere yaz sıcaklık evlerimizde için ideal, kışın yüksek ve düşük bir ayar noktası sıcaklığını ayarlamak olduğunu C 24 ila 27 ° ve Kışın 20 ila 23 betweenC arasında, düşürdüğümüz veya yükselttiğimiz her bir derece için% 8’e kadar daha fazla enerji tüketebiliriz.
  5. İzolasyon : Evlerimizde veya ofislerimizde kötü yalıtım büyük bir performans kaybına yol açabilir, mümkün olan en iyi yalıtımı korumaya çalışalım. Pencereleri ve kapıları kapatmanın veya perdeyi indirmenin veya perdeyi geçmenin basit gerçeği elektrik maliyetlerimizi düşürmek için yeterli olabilir.

Klimada Tasarruflu Kullanım

  1. Kirli filtreler : Kirli klima filtreleri sadece ünitede arızalara neden olmaz, aynı zamanda klimamızın enerji tüketimini de olumsuz yönde etkiler. Problemleri önlemek ve enerji tasarrufu sağlamak için klima filtrelerinin temiz tutulması şarttır.
  2. İç fan ve eşanjörü temizleyin: Hava filtrelerini temiz tutmak zorunda olduğumuzdan, fan ve iç eşanjör ile aynı şeyi yapmamız gerektiğinden, bu iki bileşenin temizlenmesi, filtrelerin temizlenmesinden biraz daha karmaşıktır, ancak her birkaç saniyede bir yapılması önerilir. şartlandırıcımızı en iyi durumda tutmak ve operasyon, sağlık ve elbette gereksiz elektrik harcamalarından kaçınmak için yıllar. Bu bileşenleri temizlemek için bir profesyonel ile irtibata geçilmesi tavsiye edilir.
  3. Dış fan ve eşanjörü temizleyin: Dış ünitemiz, klima cihazlarımızın unutulmuş büyük bir kısmı da çok kirli veya yetersiz havalandırmalı dış ünite güç tüketiminin çok yükselmesine neden olabilir, ünitemizi de aynı şekilde temizlemeliyiz. Bunu mümkün olan en iyi koşullarda tutmak için birkaç yılda bir.
  4. Doğal havalandırma : Mümkün olduğunda doğal havalandırmayı kullanın, genellikle pencerelerin açılmasındaki basit gerçek, özellikle sabah ve gece olmak üzere günün belirli saatlerinde ısı problemlerimizi çözebilir.
  5. Eko modu : Ekibimiz bir Eko moduna sahipse, bu, tüketimi% 30’a kadar azaltmamıza yardımcı olabilir, kullanabilir.

İlginizi Çekebilir

Nem alma cihazı kullanımı için mevsimler hangileridir

Nem alma cihazı kullanımı için mevsimler hangileridir ?

Sayfa İçindekiler Nem alma cihazı kullanım mevsimiNem ve Rutubet Kurutma Ürünleri Nem alma cihazı kullanım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi