Destek
Klimalarda İnverter teknolojisi nedir

Klimalarda İnverter Teknolojisi Nedir ?

Klimalarda İnverter Teknolojisi Nedir ? Inverter teknolojisi (DC), kompresörlerin elektro motorları ile ilgili teknolojinin en son evrimidir. Bir invertör, sıcaklığı sürekli olarak ayarlamak için kompresör motorunun hızını kontrol etmek için kullanılır. DC Inverter üniteleri, kompresör ve soğutma / ısıtma çıkışı anlamına gelen, elektromotorun hızını kontrol etmek için ayarlanabilir bir elektrik invertörü içeren değişken frekanslı bir sürücüye sahiptir.

İnverter Klima Özellikleri

Klimalarda İnverter teknolojisi nedir ? Sürücü gelen AC akımını DC’ye dönüştürür ve daha sonra bir elektrik invertöründeki bir modülasyon yoluyla istenen frekansın akımını üretir. Bir mikro denetleyici, her ortam hava sıcaklığını ölçebilir ve buna göre kompresörün hızını ayarlayabilir. İnverter klima üniteleri geleneksel klimalara büzülmede verimi arttırdı, Parçalarının ömrünü uzatır ve yükteki keskin dalgalanmalar ortadan kaldırılır.

Klimalarda İnverter Teknolojisi Nedir ?

Bu, invertör AC ünitelerini daha düşük işletme maliyeti ve daha az kırılma çıkışları ile daha sessiz hale getirir. Inverter AC üniteleri sabit hızlı klimalardan daha pahalı olabilir, ancak bu daha düşük enerji faturalarıyla dengelenir. Geri ödeme süresi, kullanıma bağlı olarak yaklaşık iki yıldır.

İnverter Klimaların Farkı Nedir?

  • %30 oranında tasarruf imkanı sağlar.
  • Kullanım esnasında meydana gelen ısı dalgalarından korunmuş olursunuz.
  • Isıtma ya da soğutma ihtiyacınız daha hızlı bir biçimde giderilmektedir.
  • Minimum sıcaklıklarda dahi ısıtma yapılabilir.
  • Kurulumu normal klimalara oranla çok daha kolaydır.
  • Kullanım ömürleri uzundur.
  • Normal klimalara oran daha fazla konfor imkanı sunarlar.
  • Demeraj akımına bağlı güç tüketimi azdır.
  • Kompresörü sürekli durup tekrar çalışmadığı için kullanım ömrü daha uzundur.
  • İstediğiniz iklimlendirmeyi en kısa sürede sunarlar.

İnvertör Teknolojisi nedir ve İnvertör Olmayan Teknolojiden farkı nedir?

Evirici, frekansı dönüştürmek için kullanılan bir cihazdır. Teknoloji birçok ev aletinde kullanılır ve elektrik voltajını, akımını ve frekansını kontrol eder. İnverter klimalar, kompresörlerinin güç kaynağı frekansını ayarlayarak soğutma ısıtma kapasitelerini değiştirir.

İnverter tipi bir klima, soğutucu akışkan (gaz) akış hızını kontrol etmek için kompresörün hızını ayarlar, böylece daha az akım ve güç tüketir. Bir invertörün hassas sıcaklık kontrolü vardır ve ayarlanan sıcaklığa ulaşıldığında, ünite sıcaklık dalgalanmalarını ortadan kaldırmak için kapasitesini ayarlar.

Tersine, invertör olmayan klimaların sabit bir soğutma / ısıtma kapasitesi vardır ve iç sıcaklığı sadece kompresörlerini başlatarak veya durdurarak kontrol edebilirler.

İnverter olmayan klimalar durur ve tekrar tekrar çalışır. Güç tüketimi ve akım çalışma durduğunda azalır, ancak yeniden başlatma sırasında keskin bir şekilde yükselir ve bu nedenle yüksek ortalama güç tüketimi ve sıcaklık değişimlerine sahiptir. Sonuç olarak, inverter klimaları inverter olmayan klimalara göre daha fazla enerji tasarrufu ve rahattır.

Bumu Aradığın ?

Klima Ne Kadar Elektrik Tüketir

Klima Ne Kadar Elektrik Tüketir ?

Sayfa İçindekiler Klima Ne Kadar Elektrik TüketirA Sınıfı 9000 BTU Klima TüketimiA Sınıfı 12000 BTU …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi