Anasayfa / Klima İpuçları / Klimayı “ısı” moduna nasıl ayarlayabilirim ?
Klimayı ısı moduna nasıl ayarlayabilirim

Klimayı “ısı” moduna nasıl ayarlayabilirim ?

Klimayı “ısı” moduna ayarlama

Klimayı “ısı” moduna nasıl ayarlayabilirim ? İlkbahar ve sonbaharda, odanın soğutulması ihtiyacı ortadan kalktığında, birçok insan şu soruyla ilgileniyor: ısı için klimayı nasıl açacaksınız? Anahtarlama modları, kural olarak, kontrol panelinden gerçekleştirilir.

Mod nasıl değiştirilir

Klimayı ısıya ayarlamak için, oldukça basit eylemler gerçekleştirmelisiniz

 • Uzaktan kumandayı kullanarak klimayı “açma / kapama” düğmesine basarak açın;
 • Isı modunu ” ısı ” tuşuna basarak ayarlayın .

Klimadan uzaktan kumanda

“Isı” düğmesi mevcut değilse, “Mod” tuşuna basarak mod değiştirme moduna giriniz. O zaman ihtiyacın var:

 • Çalışma ekranını güneş simgesi veya monitör ekranında “ısı” yazısı görünene kadar basılı tutun;
 • İstenen sıcaklığı ayarlamak için “+” ve “-” tuşlarını kullanın.
 • 5-10 dakika bekleyin.

Klimayı “ısı” moduna nasıl ayarlayabilirim ?

Odanın ısıtılması, ilgili rejime geçiş anından itibaren 5-10 dakikalık sürenin bitiminden sonra başlar. Bu, bölünmüş sistemi yeni bir sıcaklık aralığı için yeniden inşa etme ihtiyacından kaynaklanmaktadır. 5-10 dakikalık çalışma süresinden sonra klima ısınmazsa, cihazınız bu tür işleri yapmak için tasarlanmamıştır.

Klima sıcak hava için açıldığında, modelinizin çalışabileceği minimum sıcaklığı dikkate alın. Kural olarak, bu gösterge -7 derecedir.

Kızıl saçlı kız klima açar

Klima ısıtma moduna girmiyor

Klimayı “ısı” moduna nasıl ayarlayabilirim ? İlkbahar ve sonbaharda, odanın soğutulması ihtiyacı ortadan kalktığında, birçok insan şu soruyla ilgileniyor: ısı için klimayı nasıl açacaksınız? Anahtarlama modları, kural olarak, kontrol panelinden gerçekleştirilir.Klimayı ısı için kurduktan sonra oda sıcaklığı artmazsa, split cihazınız bunun için tasarlanmamıştır veya dahili ayarlar sistemde başarısız olmuştur . Isıtma için klimayı açmanın mümkün olup olmadığını kontrol edin, talimatları kullanmak zor olmayacaktır.

Odayı ısıtma işlevi üretici tarafından sağlanıyorsa, ancak sıcaklık ısınmıyorsa, cihaz bozulur. Arızanın nedeni şunlar olabilir:

 • freon gaz sızıntısı;
 • Valf anahtarının kırılması;
 • Elektronik çalışmalarında arızalar.

Yeterli freon olmadan, cihaz havayı ısıtmaz veya soğutabilir. Bu durumda sistemi freon ile doldurmak içinözel bir atölyeye başvurmak gerekir . Planlanan yakıt ikmali 2-3 yılda en az bir kez yapılmalıdır.

Elektrikçilerin çalışmalarındaki hatalar da, cihazınızın, örneğin Elgy’nin “sıcak” moda geçmemesinin sık nedenidir. Olası çözüm, bölünmüş sistemi yeniden başlatmaktır . Tekrar kapandıktan sonra, klima ısıtıcı modunda çalışmaya başlamamışsa – o zaman tamir atölyesi ile iletişime geçmeniz gerekecektir.

Klima ısı için nasıl çalışır?

Herhangi bir bölünmüş sistem, çeşitli fazlardan geçen, sonra kaynayan, daha sonra gaza dönüşen dolaşımdaki freon prensibine dayanır ve böylece çevreye ısı enerjisi verir. Her şey , ısı değiştirici tarafından düzenlenen geçiş sıcaklığına bağlıdır . Ortam sıcaklığından daha yüksekse, freon gaza dönüşür ve ısıyı soğurur, soğuğu soğurur.

Gerekli bir koşul, freonun gaz halindeki haline dönüşmesini sağlayacak yeterli basıncın varlığıdır . Bu fonksiyonun iki unsuru bölünmüş sistemden sorumludur:

 • Kompresör;
 • Termostatik genleşme valfleri.

Kompresör basıncı arttırır ve valfler onu azaltır.

Kış aylarında operasyon

Kışın ısıtmak için klimayı açmak oldukça mümkündür. Ancak aynı zamanda sarf malzemeleri daha hızlı yıpranacaktır ve işin verimliliği çok daha düşük olacaktır. İzin verilen minimum sıcaklık eşiği, -7 derecelik bir işarettir. Bu göstergenin tam değeri kullanım kılavuzunda yazılmıştır.

Kış paketinin kurulumunun, ısıtma modunda Samsung klimasının çalışmasını etkilemediğine dikkat edilmelidir.

Kışın ısıtmaya yönelik bir klimanın çalışamamasının başlıca nedenleri arasında şunlar bulunur:

 • yağ ve diğer sıvıların kalınlaşması;
 • boşaltma kondensinin drenaj sisteminde donması;
 • güç kıtlığı.

Birçok kişi yanlışlıkla kış ısıtma ve yavaşlatan drenaj sistemi fan kümesi yükleyerek, hatta soğuk havalarda “ısı” modunda çalışmak için donanım inanıyoruz. Bu tür yanlış anlamalar genellikle cihazın değiştirilmesini tamamlamak için daha az sıklıkla ciddi arızalara yol açmaktadır.

Bir klima alırken, cihazın çalışabileceği sıcaklık moduna dikkat edin. Farklı modeller, bu parametrenin farklı sınırlarına sahiptir, bu da ekipmanın hem kapasitesini hem de fiyatını zorunlu olarak etkileyecektir.

ISITMA Modu ve OTO Modu

OTOMATİK modda OTOMATİK mod ile karşılaştırıldığında bir klima çalıştırmanın arasındaki farkı biliyor musunuz? Bu basit kılavuz farkı açıklayacaktır.

Sıcak modu

Sıcak modu

Ünite sadece ısıtma modunda çalışır.

İç ünite, ayarlanan sıcaklığa ulaşılana kadar odaya sıcak hava üfleyecektir. Sıcaklığa ulaşıldığında, dış ünitedeki invertör kompresörü yavaşlar ve sonunda durur.

İç ünite bir taslağı önlemek için soğuduğunda iç fan etkin bir şekilde durur. Odadaki sıcaklık düştüğünde ısıtma devam eder.

Yaz geldiğinde modu manuel olarak SOĞUTMA veya OTOMATİK (önerilen) olarak değiştirmeniz gerekecektir.

Otomatik mod

(Otomatik değiştirme modu)

otomatik mod

Bu modda, ünite odaya ve ayarlanan sıcaklıklara bağlı olarak ISI veya SOĞUTMA üzerinde çalışacaktır. Sadece istenen sıcaklığı ayarlayın ve invertör kompresörü sıcaklığı korumak için hızlanacak ve yavaşlayacaktır. Sıcaklığa ulaşıldığında dış ünite yavaşlayacak ve sonunda duracaktır.

İç ünite bir taslağı önlemek için soğuduğunda iç fan etkin bir şekilde durur. Odadaki sıcaklık kış aylarında düştüğünde, ısıtma devam eder.

Oda sıcaklığı kış aylarında ayarlanan sıcaklığın 2ºC üzerinde ise, ünite sıcaklığı korumak için otomatik olarak SOĞUTMA konumuna geçer.

Yaz aylarında, OTOMATİK modda çalışan ünite, sıcaklığı korumak için otomatik olarak soğumaya geçecektir.

Rahatlık için AUTO modu önerilir. Sadece ayarla ve unut.

İlginizi Çekebilir

Nem alma cihazı kullanımı için mevsimler hangileridir

Nem alma cihazı kullanımı için mevsimler hangileridir ?

Sayfa İçindekiler Nem alma cihazı kullanım mevsimiNem ve Rutubet Kurutma Ürünleri Nem alma cihazı kullanım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi