Anasayfa / Kombi Arızaları / Kombi Çalışma Esnasında Patlama Sesi Çıkartıyor ?
Kombi Çalışma Esnasında Patlama Sesi Çıkartıyor

Kombi Çalışma Esnasında Patlama Sesi Çıkartıyor ?

Kombi Çalışma Esnasında Patlama Sesi Çıkartıyor  gürültülü sesler çıkardığında, endişe duymaya hakkınız vardır. O zaman bu sese neden olan ve tehlikeli olan nedir? Kombi sadece bir kez yanarsa , tek bir Bom yaparsa, büyük ihtimalle gecikmeli ateşleme nedenidir . Bu problemlerin her ikisini, bunlara neyin sebep olduğunu ve sesleri nasıl durduracağımızı açıklayacağız.

Kombi Patlamalı Yanması

  • Kombi gaz ayarı bozuk olabilir.

Gaz ayarı konusundaki yardımları uzman servis ekibinden almalısınız.

  • Gaz valfi arızalı olabilir.

Bu durumda parça tamiri mümkün değildir. Sorun ancak parça değişimi ile çözümlenebilir. Bu sebeple de servis yardımı almalısınız.

  • Ateşleme elektrotları ayarı bozuk olabilir.

Yeniden bir ayarlama adına mutlaka yardımları servis ekiplerinden almalısınız.

  • Bacalı kombilerde baca tıkalı olabilir.

Baca çekişleri düzenli olarak yapıldığında bu ve buna benzer sorunlar daha az yaşanılır. Bu nedenle de önerimiz baca çekişlerini düzenli olarak kontrol ettirmeniz ve baca çekimi ancak kuvvetli olduğunda cihazı kullanmanızdır.

Kombide Patlamalı Yanma Sorunu

Kombi Çalışma Esnasında Patlama Sesi Çıkartıyor Bu bir kombi arızasıdır. Kombinin patlamalı yanma sorununda kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmaz. Cihazın çeşidine göre yapılacak uygulamalar değişir. Bu sebepledir ki kombi patlamalı yanıyor ise ya da çalışma sırasında ses çıkarıyor ise bu duruma uzman servis müdahalesi gerekmektedir.

Öncelikle arıza yerinde görülerek tespit edilmelidir. Arıza tespitinden sonra yapılması gereken uygulamalar ne ise ekipler sizi konu hakkında bilgilendirecektir. Sunulan bilgiler doğrultusunda hangi müdahale gerekiyor ise onayınız alınarak gereken uygulamalar yapılmaya başlanır.

Gecikmeli ateşlemeye neden olan problemler

  • Yetersiz gaz
  • Yeteri kadar hava yok
  • Kirli brülörler
  • Kötü bir gaz pilot ışığı

Gecikmeli ateşleme, gaz yakıtlı kazanlarda (elektronik ateşleme sistemlerinin aksine) pilot ışıkları kullanan ortak bir sorundur . Gördüğünüz gibi, normal çalışma sırasında, bir gaz kazanı ısı için çağrı aldığında, gaz vanası küçük “jetler” yoluyla kapalı bir yanma odasına az miktarda gazı açar ve serbest bırakır. Bu gaz daha sonra pilot ışık tarafından ateşlenir ve jet alevleri bir “ısı değiştirici” yi ısıtır. Bu ısı değiştirici daha sonra suyu ısıtmak için kullanılır.

Bu İşine Yarar Belki ?

Kombi Akış Şalteri Nasıl Değiştirilir

Kombi Akış Şalteri Nasıl Değiştirilir ?

Kombi Akış Şalteri Nasıl Değiştirilir ? Kombiniz açılmıyorsa, bunun nedeni akış şalterinin bir sorun algılaması …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !