Anasayfa / Kombi Arızaları / Kombi Çalışmıyor Çözüm Ve Arızaları
Kombi Çalışmıyor Çözüm Ve Arızaları

Kombi Çalışmıyor Çözüm Ve Arızaları

Kombi Çalışmıyor Çözüm Ve Arızaları Kombi çalışmıyorsa, bunun nedeni çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir (modern bir Kombi olsa bile!). Elektrik, gaz, sıhhi tesisat veya mekanik problemlere doğru olabilir. Potansiyel nedenler arasında kırık diyaframlar ve hava yastıkları, motorlu vanaların arızalanması, termostat veya düşük su seviyesi sorunları bulunur.

Kombi Çalışmıyor

Başlamak için iyi bir nokta, kombi basıncı veya termostatınız ile ilgili bir sorun nedeniyle çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir. Sorunun kök nedenini bulmak profesyonel bir mühendis kadar, ama onlar gelmeden önce size yardımcı olmak için aşağıdaki adımları atabilirsiniz.

Açık Düğme

 Elektriği Kontrol Et

Basit gelse de, aslında takılı değilken bir şeylerin kırıldığını düşünerek yakalandık. Kazanınız çalışmıyorsa, öncelikle güç kaynağının açık olduğunu kontrol edin. Ayrıca, elektriğiniz kredili çalışıyorsa, kombiyi kullanmak için yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olun.

Kazan saati

Kombi Saatini Kontrol Et

Elektrik son zamanlarda devreye girdiyse veya elektrik kesintisi yaşıyorsanız, Kombi saati sıfırlanmış olabilir. Bu, kazanın yanlış çalışmasına neden olarak, kazanın düzgün çalışmamasına neden olabilir. Bu, gerçek zamanda yanlış zamanda çalıştığınızda Kombi çalışmadığı gibi görünmesine neden olabilir. Kazan dairenizi kontrol ettiğinizden emin olun ve profesyonel yardım çağırmadan önce doğru zamanda değiştirin.

Oda Termostatı

Oda Termostatı Ayarlandığından Emin Olun

Sonraki adım, termostatınızın doğru ayarlanmış olup olmadığını kontrol etmektir. Kazanın çalışmadığını düşünüyorsanız, bunun nedeni termostatınızı ısı için doğru sıcaklıkta olmaması olabilir. Termostatlar, aksi takdirde ısıdan yararlanamayacağı için 21 santigrat dereceye ayarlanmalıdır. Doğru sıcaklığa ayarladıktan sonra, zamanlayıcıyı kontrol ettiğinizden emin olun ve ısıtmanın hemen sağlandığından emin olun.

Basınç kadranı

Su Basıncı Kontrol Edin

Basınç azalıyorsa, kazanı çalışmayabilir. Bu özellikle kombi gazlı kazanlarla ilgili bir problemdir. Genellikle, bir basınç göstergesi veya 1-4 çubuk görüntülenen kadran vardır. Soğuk olduğunda, basınç 1 bar olmalıdır. Basınç 1 bardan daha düşük olursa, kombi çalışmasına neden olabilir. Bu sorunun olabileceğini düşünüyorsanız, bu kazan sorununu çözmeye çalışmadan önce profesyonel yardım çağırmanız tavsiye edilir.

Kazan Sıfırlama

Kombiyi Sıfırla (reset)

Yukarıdakilerin hepsi kontrol dışı gözüküyorsa, kazanı sıfırlamak sorununuzu çözebilir. Bunu yapmak için, kazan kılavuzundaki talimatları izleyin ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. kombi sıfırlanmasını bulursanız, işe yaramazsa, en kısa zamanda profesyonel yardım çağırın.

İlginizi Çekebilir

Kombi Su Damlatıyor Çözüm Ve Arızaları

Kombi Su Damlatıyor Çözüm Ve Arızaları

Sayfa İçindekiler Kombi Altından Su DamlatıyorBasınç Tahliye VanasıIsıtma Pompası SızıntılarıOtomatik HavalandırmaKombi BağlantılarıEşanjör KorozyonuAşınmış Borular ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi