Anasayfa / Kombi Arızaları / Kombi Su Basıncı Neden Düşer ?
Kombi Su Basınç Kaybetmesi

Kombi Su Basıncı Neden Düşer ?

Kombi Neden Su Basınç Kaybediyor Çözüm Ve Arızaları Kombide veya kalorifer kazanındaki basınç düşmeye devam ediyor mu? Bir sızıntı bulamıyor ya da görünür bir sızıntı yok mu? İşte bunu düzeltmek için! Size bunun neden olduğunu ve nasıl düzeltileceğini size göstereceğiz. Dolum döngüsünün şebeke basıncı ile nasıl çalıştığını size göstereceğiz,

Kombi Su Basıncı Düşmesi

size genleşme tankının nasıl çalıştığını ve ne zaman arıza yapabileceğini, yüksek basınç tahliye valfinin basıncı nasıl serbest bırakabileceğini göstereceğiz Kombi Basınç Tahliye Valfinde Sızıntı olup olmadığını kontrol edin.

Kombi Su Basıncı Neden Düşer?

Basınç tahliye vanasından geçen sürekli bir su akışınız varsa, bazı kalıntıların içeri girmiş olabileceği çok iyi bir olasılık. Bu büyük olasılıkla sizin probleminizdir ve ısıtma uzmanını aramanız gerekecek. Valfin temizlenmiş olarak değiştirilmesi gerekebilir, bu da 10’dan 9 kat daha ucuzdur.

Genleşme Tankı Arızalı mı?

Kombi genleşme kabı, evinizi veya duşunuzu ısıtmak, bulaşıkları yıkamak için su ısıtıldığında oluşan herhangi bir genleşmeye uyum sağlamak için oradadır. Genleşme kabı arızalıysa, genişleyen sıcak suyu kullanamayacaktır. Damar üzerindeki basınç daha sonra hızla yükselecek ve su, basınç tahliye vanasından geçecektir.

Kombi Su Basıncı Düşerse Ne Olur?

Bu sorun görülmüyorsa, daha sonra, genleşme kabındaki Schrader valfini bulun (bir arabada ya da  lastiğinde bulunan bir hava valfine benziyor). Schrader valfinin üzerindeki plastik kapağı sökün ve valfın üzerindeki pime kısaca basın. Hava dışarı çıkmazsa ve su vanadan dışarı çıkarsa, genleşme kabı kötüdür. Damar içindeki diyafram yırtılır ve teknenin değiştirilmesi gerekir.

Kombi su basıncı neden düşer ?

Hala sorun değil mi? Büyük olasılıkla, genişleme geminizin basınçlı olması gerekebilir. Basınç, tankta hızla yükseliyorsa, basınç tahliye vanası açıldığında aniden düşer, genleşme kabınızın yeniden şarj olma zamanı gelmiştir. Ancak, gerçekten sorun olduğundan emin olmak için bir basınç kontrolü yapmak için bir uzmana ihtiyacınız olacak. İlk önce teknenin boşaltılması ve ardından basıncın kontrol edilmesi gerekecektir.

Genleşme tankınızın basınçlandırılması, genellikle yıllık hizmetin bir parçası olarak yapılmalıdır, bu durum, sorunların ortaya çıkmasını önleyecektir, ancak bu, daha az olan kolay bir onarım değildir. Ancak uyarınız, bu işin sadece lisanslı bir profesyonel ısıtma teknisyeni tarafından yapılmasını tavsiye ederiz. Bu bir ev acentası için çok tehlikeli olabilir. Burada sıcak su ve gaz kokusu konuşuyoruz.

Kombi Sistemde Hava Var mı?

Kombi sisteminizde hava kontrolü, genellikle kendinizi kontrol etmek için kolay bir şeydir. Bir teknolojiyi aramadan önce sorununuzu sadece birkaç kontrolle teşhis edebilirsiniz. Bir şey yapmadan önce, radyatörlerinizi (sisteminizde bunlara sahipse) kanamayı deneyin.

Radyatörlerinizi kirletmek oldukça basittir. Radyatörlerinizi boşaltmak için radyatör anahtarı veya düz bir tornavida kullanın (valf tipinize bağlı olarak). Radyatör boşaltma valfini bulun ve su damlayana kadar valf saatini yavaşça saat yönünde çevirin. Bu, sıkışan havayı serbest bırakacak ve soğuk yüzgeçlere sıcak su bırakacaktır.

Radyatörleri sırayla tahliye ettiğinizden emin olun. Ve karışıklık istemediğiniz sürece, bir havlu veya vanadan herhangi bir damlama yakalamak için başka bir şey kullandığınızdan emin olun! Radyatörlerin havasını almak işe yaramıyorsa bir uzmana başvurun.

Sistemde hava kilidi gibi daha büyük bir sorun olabilir veya sistemin kendiliğinden temizlenmesi gerekebilir. Bu tamamen rahat hissetmediğiniz sürece, kendi başınıza yapmayı önermemeniz gereken bir şeydir.

Kombi Isıtma Sisteminizde Kaçak Var mı?

Merkezi ısıtma sisteminizdeki bir sızıntı kombi de basınç kaybetmesine neden olabilir. Tavanınızdaki leke, nemli bir zemin, sızdıran borular veya radyatördeki küçük bir delik gibi sızıntı belirtilerine bakın. Aşınmış borular ve radyatörler de bir sızıntının bulunabileceği yerler için iyi bir ipucu olabilir.

Eğer kazan basınç kaybederse, bazen bir sızıntı bulamazsınız. Bu, özellikle ısıtma kapalıysa ve sıcak su veya ısıtmanız yoksa endişe verici ve can sıkıcı olabilir.

İşte yapılacaklar hakkında hızlı bir rehber.

1. Tüm radyatör vanalarının sızdırmadığını kontrol edin. Bu çok açık görünebilir, ancak genellikle sızıntı bakır boruyu aşağı doğru iter. Radyatör vanası sızdırıyorsa, sabitlemek için videoyu izlemek için buraya tıklayın .

2. Yüksek basınç tahliye borusunu bulun. Bu genellikle dışarıda ve her zaman baktığın bir yerde değil. Bu boru damlıyorsa, sızıntı yapan bir basınç tahliye vanasına sahip olursunuz. Bu noktada bir tesisatçı almanız gerekecek. Bir bulmak için tesisatçı aramalarımızı buradan kontrol edin .

3. Bazen sistem hava yaratır. Çoğu basınçlı sistemde bu, bir havalandırmadan otomatik olarak dışarı atılır. Bu basıncı azaltır. Bu, sudaki ısıtma sistemi tedavi inhibitörü eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Isıtma sistemine inhibitör ekleyerek bu sorunu yaşayın. Sayfamızı ziyaret ederek bunu nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz .

4. Bazen pompa hızı çok yüksek ayarlanabilir. Su pompadan yeterince uzaklaşmazsa kavitasyona neden olabilir. Su parçacıklarının ‘parçalanmasında’ sonuçlanır. Su kısmen oksijen olduğundan, kavitasyon bu oksijeni serbest bırakır. Sırasıyla, hava deliklerinden oksijen salınır ve basınç düşer. Pompa hızınızı düşürerek ve ısıtma sisteminizde tıkanıklık kalmadığından emin olun.

Bu İşine Yarar Belki ?

Kombi Akış Şalteri Nasıl Değiştirilir

Kombi Akış Şalteri Nasıl Değiştirilir ?

Kombi Akış Şalteri Nasıl Değiştirilir ? Kombiniz açılmıyorsa, bunun nedeni akış şalterinin bir sorun algılaması …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !