Anasayfa / Kombi Arızaları / Kombi Radyatörleri Isıtma Yapmıyor
Kombi Radyatörleri Isıtma Yapmıyor

Kombi Radyatörleri Isıtma Yapmıyor

Kombi Radyatörleri Isıtma Yapmıyor Çözüm Ve Arızaları Kaloriferin verimli çalışmasını sağlamak, sadece kendi rahatınız için değil, aynı zamanda banka bakiyeniz için de bir zorunluluktur. Daha soğuk aylarda, hızlı bir şekilde ısınmak ve bu şekilde kalmak için tüm mülkünüze ihtiyacınız vardır ve küçük sorunları nasıl düzelteceğinizi bilmek, bir mühendis için dışarı çıkmadan evinizin sıcak kalmasına yardımcı olacaktır.

Kombi Radyatörleri Isınmıyor

Kombi Radyatörleri Isıtma Yapmıyor Çözüm Ve Arızaları Merkezi bir ısıtma sistemi kurmak için kalifiye bir uzmana gereksiniminiz olsa da, bunların bakımını yapmak zor değildir ve çoğu görevin tamamlanması hiç vakit kaybetmez. Bu nedenle, yalnızca bir şey kolayca düzeltilemezse uzmanları aramanız gerekecek ve bu aramayı yapmanız gerekip gerekmediğini anlamanıza yardımcı olacağız. Kombi Radyatörleri Isıtma Yapmıyor Sisteminizin nasıl çalıştığını size öğretmenin yanı sıra, radyatörünüzü nasıl havalandıracağınızı ve gürültülü veya soğuk sistemler gibi arızaları nasıl ele alacağınızı göstereceğiz.

Bütün radyatörler soğuk mu?

Kazan gerçekten çalışıyor mu? Gaz brülörlerinin ateşlendiğini kontrol edin. Kombiniz veya yüksek basınçlı ısıtma sisteminiz varsa, basınç kadranındaki basıncın kullanım kılavuzunda belirtilen aralıkta olup olmadığını kontrol edin ve gerekirse suyla doldurun.

Kombi Radyatörleri Isıtma Yapmıyor

( kombi üzerindeki düşük basınca bakınız ) Ayrıca herhangi bir oda termostatının çok düşük olmadığından emin olun.

Tüm radyatörler sadece biraz sıcak ama yeterince sıcak değil.

Birkaç nedenden biri olabilir.  Oda termostatı ayarlarını  kontrol edin  Kazanınızdaki sıcaklık ayarını kontrol edin Bir profesyonel almanız gerekmediğinden emin olun.

Radyatörün Üstü Soğuk

Radyatörünüzün üst kısmı soğuksa, sistem içerisinde sıkışmış hava bulunması mümkündür. Serbest bırakmanın etkili bir yolu, radyatörün kanamasıdır ve bu da birkaç dakika içinde yapılabilecek basit bir düzeltmedir. Ancak, işi kendiniz yapmaktan emin değilseniz, kalifiye bir mühendis ile iletişime geçmenizi öneririz.

Tek ihtiyacınız olan bir Servis mağazasında satın alınabilecek bir radyatör anahtarı ve kuru bir bez. Kendinizi riske atmamak için, merkezi ısıtmayı kapattığınızdan ve devam etmeden önce soğumasını beklediğinizden emin olun.

Radyatörünüzün üstünde veya yanında, anahtarla aynı şekilde olması gereken bir vana olacaktır. Basit bir şekilde, kuru bezini altına sokarak suyun içine kaçabilecek ve anahtarı sokarak, valfi gevşetmek için saat yönünün tersine döndürün.

Sıkışan bir ses çıkana kadar başlayacaktır ve genellikle radyatör normale döndüğünde biraz su ile devam edecektir. Hava tahliye edildiğinde, valfi tekrar sıkın ve ısıtıcınızı kazanda tekrar açın. Birkaç dakika sonra radyatörünüzün doğru şekilde ısındığını ve soğuk yamanın gittiğini kontrol edin.

Radyatörün Altı Soğuk

Altta soğuyan radyatörler, su akışını engelleyen bir birikinti, pas veya çamurdan kaynaklanabilir. Bu sorunu düzeltmek için, evinizi ziyaret edip onarım yapmak için kalifiye bir mühendis almanızı öneririz.

Mühendis evinizi ziyaret ettiğinde, kazan, borular ve radyatörlerden yüksek hızda kimyasal olarak infüze edilmiş bir sıvı göndererek su akışını engelleyen herhangi bir maddeyi sisteminizden temizlemeyi hedefler.

Bu işlem, merkezi ısıtma sisteminizin verimliliğini geri kazanabilir ve soğuk yamalar sorununuzu çözebilir. Sisteminizin bir sistem Servis den faydalanabileceğini düşünüyorsanız, bugün bize ulaşın ve size uygun bir zamanda dost, teknik uzmanlarımızdan biriyle randevu almayı hedefleyeceğiz.

1. Radyatörün üstündeki Soğuk

Genellikle radyatörün üst kısmındaki soğuk lekeler, sistemde havanın mevcut olduğunu ve sıcak suya karıştığını gösterir. Bu sorun, radyatörün sıkışan havayı serbest bırakması için kanamayla kolayca çözülebilir. Bu, paradan tasarruf edebilecek bir do-it-onarımı.

2. Zorluk Radyatörün havasını alma 

Radyatörü boşaltmakta zorlanıyorsanız, birkaç sebep olabilir. Çoğu zaman, en yaygın sorun ev sahibinin boşaltma anahtarını kaybetmesidir. Radyatör anahtarlarını genellikle yerel donanım mağazanızda bulabilirsiniz, ancak doğru boyutta bir tane satın aldığımızdan emin olabilirsiniz.

3. Hava Alma Sonrası Su damlamaya devam eder

Tipik olarak su, kanama sırasında havanın sistemden dışarı çıkmasına neden olur. Bittiğinde, serbest bırakma valfi su damlamaya devam eder. Bu merkezi sistem contası ve basıncı kontrol edilerek çözülebilir. Sorun devam ederse, onarım detayları için bizimle iletişime geçin.

4. Radyatörün altındaki Soğuk

Radyatörün altındaki soğuk lekeler genellikle sistemde birikme olduğu anlamına gelir. En olası suçlular, zaman içinde birikebilecek olan ölçekler, pas veya çamurdur. Bu zor bir düzeltme olabilir, bu nedenle bu çözümde deneyimli değilseniz, Home Cure’da bir ısıtma sistemi uzmanına başvurmalısınız.

5. Radyatörün ortasındaki Soğuk

İkilem, radyatörün tabanında biriken çamur veya pasın büyük olduğunu gösterir. Sistemi kapatabilir, radyatörün bağlantısını kesebilir ve temizleyebilir ve iyice temizleyebilirsiniz. Bu, kış kalınlığında yapılması gereken bir görev değildir. İyi bir sifon en az iki yıl ve belki daha uzun süre çalışmalıdır. Çoğu ev sahibi için, bu iki kişilik bir iştir, ancak bunun için bir profesyonel kullanmanızı tavsiye ederiz.

6. Bazı radyatörler sıcaktır, bazıları soğuktur

Bazı radyatörler inatçı olabilirler ve diğer odalarda radyatör gibi eşit şekilde ısınmazlar veya ısınmazlar. Net etki, eşit olmayan ısı, boşa harcanan enerji ve yüksek yakıt faturalarıdır. İlk çözüm, radyatörün her iki tarafındaki vanaları kontrol etmektir. Bu vanalar akışı kontrol eder, böylece eğer bir kapalı veya eşit olmayan bir akış varsa, ısı düzensiz olacaktır.

Radyatör üzerindeki küçük vanaya “kilitlenme” valfi denir. Bu valf, radyatörden su akışını kontrol eder. Radyatörün kazandan çok uzak olması durumunda daha geniş açılmalıdır. Her iki valf düzgün bir şekilde açılırsa ve ısı yaymıyorsa, muhtemelen bir yedekleme sorununuz vardır.

7. Sıcak duş, duş soğuk

Kombi Radyatörleri Isıtma Yapmıyor Bu sorunlu sıcak su sisteminin en sinir bozucu yan etkilerinden biridir. Yılın hiçbir zamanı, en azından tüm kış aylarında sıcak su sorunu yaşanabilir! Çoğu hane, günde kişi başına 35-40 litre sıcak su kullanır. Dört kişilik bir ev, gün boyunca sıcak su sağlamak için en az 200 litrelik bir sıcak su tankına ihtiyaç duyar. Sisteminize kapasite eklemeyi düşünmeniz gerekebilir, ancak sisteminizde bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, bir mühendisle iletişime geçin.

8. Kazanın üzerindeki basınç kadranı düşük

Sistemlerin çalışması için kombilerde basınç olmalıdır. Eğer basınç kadranı 1 ile 2 bar arasında rahatça oturmuyorsa, bir düzeltmeye ihtiyacınız vardır. Bu, tecrübeli bir ısıtma profesyonelinin işi verimli ve etkili bir şekilde yerine getirmesine rağmen, çoğu kişi kendinden emin olmak zorundadır.

İlginizi Çekebilir

Kombi Su Basınç Kaybetmesi

Kombi Su Basınç Kaybetmesi

Sayfa İçindekiler Kombi Su Basıncı DüşmesiGenleşme Tankı Arızalı mı?Kombi su basıncı neden düşer ?Kombi Sistemde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi