Anasayfa / Kombi Arızaları / Kombi Reset Atma Nasıl Yapılır ? Yeniden Başlatma
Kombi Reset Atma Nasıl Yapılır Yeniden Başlatma

Kombi Reset Atma Nasıl Yapılır ? Yeniden Başlatma

Kombi Reset Atma Nasıl Yapılır Yeniden Başlatma Çoğu zaman, bir kombi, sıfırlayarak normal çalışma sırasına döndürülebilir. Bu, düğmeye basmadan veya termostatlardan birini döndürerek, statü tekrar açmadan önce 3 saniye süreyle sıfırlamak için yapılır. Kalifiye bir mühendisinin adım adım talimatları ile Kombi sıfırlamak için bu kılavuzu izleyin.

Kombi Sıfırlamadan Önce ?

Sorununuzu belirlemek için kazanların neden kilitlendiğini anlamak için kılavuzumuza göz gezdirin . Bir kazanın sıfırlanması gerektiğinde, bir kilitleme nedeniyle gerçekleşir. Kombiyi sıfırlamadan önce, kazanın kilitlenmesine neyin neden olduğunu belirlemeniz gerekir.

Kombi Nasıl Sıfırlanır ?

Kombi kilitleme, tüm modern kazanların güvenlik özelliğidir. Kombi bir problem algıladığında, kilitlenir. Kazanın kilitlenmesine neden olan bu sorun, iki şeyden biri olabilir:

Kombi, düzgün çalışmasına izin vermeyecek bir arızayı algılar (düşük basınç gibi)
Kombi, çalışmaya devam etmenin güvensiz olduğunu fark eder (yüksek basınç veya kötü gaz kaynağı gibi).

Arıza Teşhis ve Düzeltme

Bir kilitlenme deneyinden sonra, bir kazan arıza kodunu görüntüler. Arıza kodunu teşhis etmeli ve devam etmeden önce sorunu çözmelisiniz.

Kombiyi sürekli sıfırlamak zorunda kalmanız gerekiyorsa, sıfırlamadan önce arızayı temizlemediğiniz için. Kazan koruma olarak kilitlenir. Bu, kazanda bulunan iç parçaları korumak ve kazanın güvensiz olması durumunda sizsiniz. Hata kodunun ne anlama geldiğinden emin olmadığınız zaman iki seçeneğiniz vardır:

  • Kullanıcı el kitabına bakın.
  • Sorunu teşhis etmek ve düzeltmek için yetkili bir mühendisle irtibat kurun (tavsiye edilir).

Sıfırlama Düğmesini Bul

Çoğu modern kazanın, kazanın ekranında bulunan bir sıfırlama düğmesine sahip olacaktır. Bu, arıza kodunun görüntülendiği yere yakın olacaktır.

Örnek olarak, Kombi üzerindeki sıfırlama düğmesi, içinden geçen bir çizgi ile alev alacaktır. Bu sıfırlama ve kontak butonudur. Kombi sıfırlama düğmesini bulamazsanız, kullanım kılavuzuna bakın.

Sıfırla düğmesine basıp basılı tutun

Sıfırlama düğmesini 3-10 saniye basılı tutun.

Kombi Ateşlemesini Bekleyin

Tüm kazanlar sıfırlandıktan sonra doğrudan ateş etmeyecektir. En modern kazanların sıfırlama dizisinden geçmesi gerekecektir.

Bu 5-10 dakika sürebilir.

Arızayı bulduğunuzdan ve düzelttiğinizden emin iseniz, sıfırlama düğmesini bulun ve kazan sıfırlamadı ise teknik servis çağırma zamanı geldi.

İlginizi Çekebilir

Kombi Su Basınç Kaybetmesi

Kombi Su Basınç Kaybetmesi

Sayfa İçindekiler Kombi Su Basıncı DüşmesiGenleşme Tankı Arızalı mı?Kombi su basıncı neden düşer ?Kombi Sistemde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi