Kombi Su Basıncı Kaç Olmalı Nasıl Yükseltilebilir ?

Kombi Su Basıncı Kaç Olmalı Nasıl Yükseltilebilir ? Kombi Su Basıncı Nasıl Yükseltilebilir ? ısıtma sisteminizin radyatörleri ve borularından kaynaklanan sesler olmamalıdır.

Kombi Su Basıncı Kaç Olmalı

Suyun aktığını veya sesleri tıklattığını veya çalabildiğini duya biliyorsanız, radyatörlerinizin boşaltmanız gerekir (onları hapsedilmiş havayı serbest bırakmak için). İzlenecek başka bir işaret, radyatörün sadece bir kısmının sıcak olduğu zamandır.

Doğru Su Basıncı

Kombi su basıncı göstergesine bakın. Bu, 1 bar’ın altındaysa, sistemin suyla doldurulması gerekir. Su basıncı 1,5 bar’a ulaşıncaya kadar doldurmanız gerekir. Basınçların 2 bar’ın altında kaldığından emin olun. Basınç doldurulduktan sonra tekrar hızlı bir şekilde düşerse, sistemde bir sızıntı olabilir. Lütfen merkezi ısıtma şirketi ile iletişime geçin.

Kombi basıncı nasıl yükseltirim?

  • Kazanı ana güç kaynağından çıkarın ve tüm sistem soğuyana kadar bekleyin. Bu yaklaşık yarım saat sürecek.
  • Termostatı en düşük ayara getirin ve tüm radyatör besleme musluklarını açın.
  • Soğuk su besleme musluğunu bulun. Bu genellikle kazana yakın olacaktır (çamaşır makinesi besleme musluğunu da kullanabilirsiniz). Hortumu besleme musluğuna bağlayın ve sıkıca sıkın.
  • Daha sonra hortumu kombi üzerindeki doldurma vanasına bağlayın, ancak sıkmayın. Hava bırakılabilir, böylece hava hala kaçabilir.
  • Besleme musluğunu yavaşça açın ve herhangi bir su herhangi bir yere sızmaya başlarsa tekrar kapatın. Hava hortumun dışına çıktığında, düzgün bir şekilde sıkabilirsiniz.
  • Ardından tedarik musluğunu sonuna kadar açın.
  • Dolum vanasını çeyrek tur çeviriniz. Basınç göstergesi 1,5 ve 2 bar arasında bir değere ulaşıncaya kadar kazanı doldurmaya devam edin. Dikkat! Basınç asla 2 barı aşmamalıdır.
  • İlk önce kazan üzerindeki doldurma vanasını kapatın; daha sonra besleme musluğunu kapatın ve hortumu sökün.
  • En üst seviyeye getirildikten sonra, merkezi ısıtma sistemi bled olmalıdır.

Ayrıca Kontrol Edin

Buzdolabı Nasıl Onarılır

Buzdolabı Nasıl Onarılır ?

Buzdolabı Nasıl Onarılır ? Buzdolabı, evinizde gece gündüz sürekli çalışan ve yiyeceklerinizi soğuk tutan birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Call Now ButtonServis Çağır (0216) 360 91 06