site
stats
Home / Kombi / Doğalgaz Faturalarında Taksitlendirme

Doğalgaz Faturalarında Taksitlendirme

Kış aylarının korkulu rüyası haline gelen doğalgaz faturaları artık sizi korkutmasın.  İGDAŞ’tan yapılan açıklamaya göre doğalgaz tüketicileri bu duruma çok sevinecek.

İGDAŞ’ın yeni geliştirdiği sistem ile kış ayları artık korkulu rüyanız haline gelmeyecek. İGDAŞ’ın geliştirdiği sistemin adı “Sabit Ödeme Sistemi” olarak adlandırılıyor. Peki ama bu sistem ile ödeme şekli nasıl olacak ? Öncelikle şunu belirtmemiz gerekmektedir.

Doğalgaza önceden bir aboneliğiniz söz konusu ise geçmiş dönemdeki faturalarınız kontrol edilir ve bir fiyat çıkarılır. Daha sonrasında ise belirlene fiyat üzerinden bir yıla, yani on iki eşit aya bölünür ve tüm yıl boyunca sabit ücret ödersiniz.

Doğalgaza önceden bir aboneliğiniz yoksa ya da yeni abone olduysanız kendi sınıfınızdan olan abonelerin geçmiş dönemdeki faturaları kontrol edilir ve belirlenen fiyat ile taksitlendirme yöntemi yapılır. Bu yöntem de on iki ayı yani bir yılı kapsamaktadır.

Sabitlenen fatura sayesinde kış aylarında güçlük çekmez tüm kışı sorun yaşamadan atlatırsınız. Bu sistemde mevcut olan en önemli özellik ise doğalgaz faturanızın son ödeme tarihini kendiniz belirliyor olmanızdır. Sizler de kış aylarını yüksek gelen faturaları yüzünden sevmeyen tüketicilerimizdenseniz bu sistemden yararlanabilirsiniz. Sistem başvuru sonrasında belirli bir tarihi kapsamaktadır. Kullanıcının herhangi bir başvurusu söz konusu değilse de sistem otomatik olarak yenilenmektedir.

Lütfen Oylayın

Bir Göz Atın

Doğalgaz Zehirlenmesi Durumunda Neler Yapılmalıdır ?

Doğal Gaz hem ısınma hem gıda pişirme hem de banyoda kombi ve şofben’in görevini alarak birden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir