Anasayfa / Kombi / Kombi E10 Hatası Nasıl Giderilir ?

Kombi E10 Hatası Nasıl Giderilir ?

Öncelikle sorun basınç problemi ve 2 şekilde;

düşük basınç
yüksek basınç

[düşük basınç]

1- kombinin şalterini açın (ne olur ne olmaz topraklama sıkıntısı falan vardır, eliniz kablolara değer falan)
2- Barometre’den basıncı kontrol edin. (normalde 1 ile 1.5 arasında olmalı. zaten orada yeşil kademe ve kırmızı kademede gösterir o yeşilde tutulmalı.)
3- kitapçığından bulursunuz doldurma ve boşaltma vanası olarak iki vana var. (genelde doldurma vanası mavi, boşaltma vanası siyahtır)
4- eğer düşük basınç varsa yani 1’den aşağı gösteriyorsa, doldurma vanasını aşağı doğru çekin ve çevirin. ( biraz güç uygulamak gerek çünkü vananın normalde sıkıca kapalı olması gerek)
5- vanayı açtıktan sonra barometreden kontrol edin yukarı doğru çıkacak ibre. (1’i biraz geçsin vanayı hemen kapatın çünkü vana açıksa düşüyor ve “tısss” diye bir ses duymadığınızdan kesinlikle emin olmasınız)

[yüksek basınç]

1- kombinin şalterini açın (ne olur ne olmaz topraklama sıkıntısı falan vardır, eliniz kablolara değer falan)
2- aynı şekilde basınç boşaltırken vanayı çevirin. (ve yine 1’den çok az bir miktar yukarıda olacak.)
3- barometre’yi kontrol etmeyi unutmayın. (ibre aşağı inecek)

Kombi E10 Hatası Nasıl Giderilir ?

Kombi E10 Hatası Nasıl Giderilir ?

Kombi E10 Hatası Nasıl Giderilir , Baymak, beko ve arçelik kombi kullanıcılarının en sık yaşadığı sorunlar arasında yer alan “Kombi E10 arızası veriyor, ne yapabilirim ?” sorusuna bu makalemizi okuyarak yanıt alabileceksiniz. Kombiler ev ve iş yerlerinin vazgeçilmez teknolojik aletleri haline gelmiştir. Bulunduğumuz ortamı ısıtmak ve sıcak su almak için kullandığımız kombileriniz birgün arıza yapabilirler. E10 arızası ile birçok insan karşı karşıya gelmiştir ve gelmektedir. Çözümü ise oldukça kolaydır.

E10 hatası gösteren kombiniz size basıncın düştüğünü ve basıncın ideal seviyede olmadığını hatırlatmaktadır. Zaman zaman sizlerde bu arıza ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kombiniz bir gün E10 kodunu gösterebilir. Kombinizin ideal basınç değeri 1.0 ile 1.5 bar arası ideal seviyede olmalıdır. Bu gibi durumlar da kombinin alt tarafında bulunan su doldurma musluğunu yavaşça açarak basınç seviyesini 1,5 bara getirmeniz gerekmektedir. Eğer cihaz aynı kodu vermeye devam ederse reset atarsanız kombi düzelecektir.

Kombiniz tüm müdahalelerinize rağmen halen E10 hatası veriyorsa daha detaylı bilgi almak için 444 1 840 nolu Teknik Servis Platformu Çağrı Merkezimizi arayabilir, bize danışabilir, teknik servis talebinde bulunabilirsiniz.

Hakkında Usta

Bir Göz Atın

Doğalgazda Kombimi Merkezi Sistemmi ?

Doğalgazda Kombi Mi Merkezi Sistemler Mi Daha Karlı, Doğalgaz kullanımında hangisi avantajlı ? Uzmanlara göre, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi