Anasayfa / Kombi / Radyatörlerinin Üstü Sıcak Altı Soğuk ?

Radyatörlerinin Üstü Sıcak Altı Soğuk ?

Radyatörlerinin Üstü Sıcak Altı Soğuk ? Kombi girişinde bulunan filtreler tıkalı olabilir. Peteklerin içinde tıkanıklık meydana gelmiş olabilir. Cihazın sıcak su ve kalorifer ayrıştırıcı parçalarında (üç yollu vana) aksama olabilir.

Kalorifer Peteklerinin Altı Isınmıyor

Kalorifer tesisatınız planlanırken yanlış planlanmış ve yapılmış olabilir. Kombiye yakın peteklerin vanalarını kısarak uzak peteklere su daha hızlı ulaşır Bu işlemlerden sonra çözüm bulamadıysanız tesisatınızda sorun olabilir. Bizden yardım alabilirsiniz.

Radyatörlerin Üstü Sıcak Altı Soğuk

1) Sistemde yeterince su yoktur 2) Radyatörlerin havası alınmamıştır…

Eğer sistemde ne kadar su olduğunu gösteren göstergeye bakarsanız , orada ibrenin nerede olmasını gösteren bir çizgi vardır…şayet onun altındaysa , Kaloriferler su basmanız gerekebilir…şayet bu hususta tercübeli değilseniz, eve bu işlerden anlayan bir Servis çağırmalısınız..

Radyatörlerinin Üstü Sıcak Altı Soğuk ?

Radyatörlerde sıkışmış Havanın alınması

 basit herkesin yapabileceği bir işlemdir.

Radyatörlerin havasını almak için = etrafta sıhhi tesisatçı yada nalburdan problem – kelebek biçiminde ufak bir anahtar vardır , şayet bulabilirseniz onunla çok basit yapabilirsiniz… radyatör havasını almak için kelebek anahtar deyin – anlarlar… Radyatörün musluk olan tarafının tam tersi köşesinde – tıpa vardır..bu ifade ettiğim anahtarı , o tıpanın ortasında ki yere sokarak – hafif gevşetin , göreceksiniz içerden fısss diye hava gelecektir….Su gelinceye kadar bekleyin – su gelince tıpayı yeniden sıkıştırın… tüm kaloriferlerin havasını bu yolla alın… Bunları yaparken – kesinlikle sistemin çalışıyor durumda olması GEREKİR.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Doğalgazda Kombimi Merkezi Sistemmi ?

Doğalgazda Kombi Mi Merkezi Sistemler Mi Daha Karlı, Doğalgaz kullanımında hangisi avantajlı ? Uzmanlara göre, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi