Konveksiyonlu mikrodalga nedir

Konveksiyonlu Mikrodalga Fırın Nedir ?

Konveksiyonlu mikrodalga nedir ? Gittikçe daha sık, bu ev aletlerinin modern modelleri bir ızgara ile donatılmıştır. Son zamanlarda bir konvektörle. Bu halka şeklinde bir ısıtma elemanıdır. Mikrodalga fırının arka duvarının boşluğunda bulunur. Bu eleman mutlaka bir fan ile donatılmıştır.

Konveksiyonel Mikrodalga Fırın

Konveksiyonlu bir mikrodalga fırın tam teşekküllü bir fırın olarak kabul edilebilir. Mikrodalga fırının arka panelinde bulunan dahili fan sayesinde sıcak hava pompalanır ve çalışma odasının içinde dolaştırılır. Tabii ki, bu tür modeller diğerlerine göre daha büyüktür ve çok fazla elektrik kullanırlar.

Mikrodalgada Konveksiyon Modu

Konveksiyon nedeniyle, iç hava sıcaklığı 200 ° C’ye ve daha da yüksek bir sıcaklığa ulaşabilir. Bu durumda, ocağın aşırı ısınmasından korkmayın. Bu tip mikrodalgalarda sıcaklık sensörleri bulunur.

Ayarlanan sıcaklık moduna ulaşılır ulaşılmaz, konvektör kapatılır. Fırın içindeki sıcaklık düşmeye başlarsa, sensör tekrar konvektör bronzluğunu açar.

Böyle bir mikrodalga fırında tavuk, balık, sebze kolayca pişirilir. Turtalar ve rulolar fırın içinde olduğundan daha kötü olmayacak. Bunun nedeni sıcak havanın zorla dolaşmasıdır. Herhangi bir ürünün eşit şekilde pişmesini sağlar.

Konveksiyonlu Mikrodalga Fırın Avantajları

Konveksiyonlu Mikrodalga Fırın Nedir ? Mikrodalgalar söz konusu olduğunda pazarda birçok seçenek vardır. Geleneksel bir mikrodalga fırın alabilir ya da daha maceracı ve konveksiyonlu bir mikrodalga fırın satın alabilirsiniz . Genellikle dahili veya kompakt bir mikrodalga olarak mevcuttur. Farklı hacimlerde, boyutlarda gelirler ve çeşitli benzersiz özelliklere sahiptirler. Bu blogda, konveksiyonlu bir mikrodalga fırın seçmenin bazı yararlarına bakıyoruz.

Mikrodalga Hızlı pişirme

Konveksiyonlu bir mikrodalga fırında yiyeceklerin daha hızlı pişirilmesinin iki nedeni vardır. Birincisi, konveksiyonun pişirme gücünü mikrodalga enerjisi ile birleştirmesidir. İkincisi, bir fırın gibi vaktinden mikrodalgayı önceden ısıtmanızdır. Sonunda yemek yiyeceğin, yemek pişirmek için daha az zaman harcayan ve sonunda enerji faturalarını düşüren şey. Birçok konveksiyon fırınının rafları vardır, böylece aynı anda iki öğün ısıtıp / pişirebilirsiniz. Jenn-Air konveksiyon mikrodalga fırın Eğer 3 kat daha hızlı geleneksel pişirme yöntemlerine göre fırın kaliteli sonuçlar elde yardımcı olan bir Speed-Cook özelliği vardır.

Daha iyi Lezzet

Bir konveksiyonlu mikrodalga fırın, sıcak havayı sirküle etmek için fanı ve yiyecekleri pişirmek, ısıtmak ve pişirmek için radyo frekansı enerjisini kullanır. Sonuç olarak, yiyecek içten dışa doğru nemi korur ve çok daha iyi bir tada sahiptir. Çoğu konveksiyonlu mikrodalgalarda, daha iyi tatmak için yiyeceğe bağlı olarak pişirme süresini ayarlayan sensörlü pişirme veya otomatik şef pişirme vardır. GE Advantium mikrodalga fırın  Seveceksiniz lezzetli ve sulu yemek yapmak için hız aşçı, gerçek Avrupa konveksiyon, sensör mikrodalga ve ısınma / kontrollük fırın birleştirir!

Çoklu Yemekler

Konvansiyonel mikrodalga fırınların aksine, konveksiyonlu mikrodalga fırınlar fırında kızartır, kızartır, kızartır, pişirir, buzunu çözer, pişirir, kızartır, gevrekleştirir ve buharda pişirebilir. O kadar çok yönlüdür ki diğer birçok cihazın fonksiyonlarını birleştirir ve zamandan, paradan ve mutfak alanından tasarruf etmenizi sağlar. Çoğu konveksiyon mikrodalga, Whirlpool konveksiyon mikrodalga fırında patlamış mısır için  döngüsü  veya Wolf konveksiyon mikrodalga fırında gurme modu gibi varsayılan ayarlara sahiptir . Konveksiyonlu mikrodalga fırın ile bir an önce ördek kızartır ya da kek pişirirsiniz!

Son düşünceler

Konveksiyonlu mikrodalga fırının eksilerinden bazıları, geleneksel mikrodalga fırından daha pahalı olmasıdır. Ayrıca, daha hızlı pişirme süreleri nedeniyle, yiyeceklerinizi yakmamak için izlemeniz gerekir. Birkaç dezavantajına rağmen, harika bir yatırım yapıyorlar ve sağlıklı bir pişirme deneyimi sunuyorlar. Yeni bir mikrodalga fırın veya başka bir mutfak aleti için piyasadaysanız, ürün uzmanlarımızdan herhangi biriyle iletişime geçin; tüm süreç boyunca size rehberlik edeceklerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi