Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Kötü Kokan Çamaşır Makinesi Kokusu Nasıl Giderilir ?
Kötü Kokan Çamaşır Makinesi Kokusu Nasıl Giderilir  

Kötü Kokan Çamaşır Makinesi Kokusu Nasıl Giderilir ?

Kötü Kokan Çamaşır Makinesi Kokusu Nasıl Giderilir ? Tüm havlularınızı ve kıyafetlerinizi bozan küflü bir koku fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, önden yüklemeli rondelaların, bir yıkama işleminden sonra ıslak kalabilen birden fazla parçaya sahip olmasıdır. Çamaşır makinenizi temizlemek için kullanabileceğiniz birden fazla ürün var, ancak parçaları silmek için de en iyisi. Makinenizde küf kokusunun birikmesini önlemek için kullanabileceğiniz birçok ipucu da vardır.

Çamaşır Makinesinde Küf kokusu Giderme

Kötü Kokan Çamaşır Makinesi Kokusu Nasıl Giderilir ?  Çamaşır makineleri, biz geleneksel olarak biz kokulu tozlar ve koku gargara duygumuzu hoş seçim … ama bazen boşuna hepsi .. keten temizlik kokulu taze bekliyoruz, aniden hoş olmayan bir koku terlemek başlar. Bazen sadece ünitenin kendisinden hissedilir, ancak özellikle ihmal edilmiş durumlarda – küf kokusu ve yeni yıkanmış şeyler başlar. Sadık yardımcımıza ve şimdi nasıl olunur?

Çamaşır Makinesi Kokusu Nasıl Giderilir

Ketenle, kokusu yayılırsa ve üzerinde, el varsa, el ile çalışmak zorunda: banyo ile banyoda durulayın. Ama sizi bu tatsız bir duruma sokan makine ile – anlamak. Bir çamaşır makinesinde kötü bir koku oluşmasının nedenleri oldukça fazla olabilir.

Çamaşır makinesinde kokuya neden olan işlem hataları

 • En yaygın sebep en banaldır. Makine, yıkamadan sonra kapağı derhal kapatmanız nedeniyle “boğulur”. Unutmayın: çamaşır makinesi nemi buharlaştırmak için zaman alır. Bu yüzden kapıyı en az birkaç saat yıkadıktan sonra daima bırakın.
 • Ayrıca , yıkadıktan sonra lastik manşonu yıkamayı da ihmal etmeyin: kıvrımlarında su ve çoğu zaman küçük döküntüler vardır. Bu, sadece hoş olmayan bir kokunun ortaya çıkmasına değil, aynı zamanda küfün görüntüsüne de yol açabilir – genellikle siyahtır. Kalıp güçlü bir şekilde kauçuğun içine “yetişir” – manşeti değiştirmeniz gerekecektir. Ancak yüzey kalıbı, manşeti bir bulaşık deterjanı ile durulamak suretiyle kolayca çıkarılabilir.
 • Kirli çamaşırları saklamak için çamaşır makinesi tamburunu kullanmayın. Düşünün: makine yüksek neme sahiptir (özellikle düzgün yıkandıktan sonra kurulamadıysanız) ve içine kirli çamaşırlar koyarsınız. Bakteri, küf ve diğer hoş olmayan canlıların üremesi için ideal bir ortam ortaya çıkarır. Kirli şeyler için bir sepet alın: apartmanda çok fazla yer kaplamaz, ancak styralka kokusu ile sizi sıkıntıdan kurtarır!

Çamaşır makinesi kokusu nasıl geçer?

Bir küf kokusunun ortaya çıkması için aşağıdaki nedenler operasyonda hatalar kadar yaygın değildir, ama yine de bir yer vardır.

 1. Toz veya saç kremi başarısız değişimi. Bazen – hoş olmayan bir kokunun nedeni, özellikle de en iyi kalitede değilse yeni bir deterjanda yatmaktadır. Bir çamaşır makinesinin duvarlarında “Zalipaya”, zamanla, çare gözlükle hiç kokmaya başlar, ama çürümüş bir şeyle.
 2. Aşırı toz ve saç kremi. Buradaki kokunun nedeni, düşük kaliteli bir deterjanla neredeyse aynıdır. Fazlalık makinenin duvarlarına yapışır ve bir süre sonra hoş olmayan bir koku yaymaya başlar.
 3. Deterjan çekmecesinin kirlenmesi. Doğru miktarda dökülen iyi aletler bile tepsinin duvarlarına küçük bir film bırakır. Zamanla, tabaka incelir, çoğunlukla küf izleri olur. Bu sıkıntıdan kaçınmak zor değildir: ayda bir kez tepsiyi çıkarın ve ılık suyla yıkayın.
 4. Deterjanların beslenmesi için kanalın kirlenmesi. Tepside olduğu gibi, küf eklenmesiyle birlikte bir deterjan katmanı daha aşağı akışta görünebilir – yani, tozu ve kremi yıkamak için kanalda. Tepsiyi çıkarın ve bir el feneri ile yaklaştırın: eğer küf izleri görünürse, mekanik bir temizlik gereklidir. Kendinizi küçük bir fırçayla koyabilirsiniz ve kendiniz yapın ya da bu prosedürü ustaya emanet edin. Not: Çoğu zaman, deterjan beslemesi için kanaldaki problemler, tepsi aşırı derecede kirlendiğinde ortaya çıkar. Bu rahatsızlığın önlenmesi için, sadece tepsinin saflığını takip edin ve o zaman böyle bir sorunla karşılaşmayacaksınız.
 5. Kirli filtre. Normalde, tahliye filtresi çöp kanalını tıkar, böylece kanalizasyon tıkanmaz: en büyük villus, dişler, düğmeler ve hatta bozuk paralar – hepsi bu olabilir. Tahliye filtresini altı ayda bir temizleyin! Aksi halde, yakaladığı tüm “servet”, “ekşi” ye başlayabilir ve karşılık gelen kokuyu aktarabilir. Ek olarak, tıkanmış filtre, çamaşır makinesinden suyun tahliyesini zorlaştırabilir veya tamamen “engelleyebilir”.
 6. Su arabada kalır. Biraz – böylece sizin için görünür değil, ama sonunda “dışarı çıkmak” başlar – özellikle boşta iken makine sıkıca kapalı ise. Çoğu zaman, ünitenin kanalizasyon sistemine yanlış bağlanması ya da daha önce böyle bir sorun yoksa, drenaj pompası arızalanmaya başladı. Yardım için master ile iletişime geçmenizi öneririz.
 7. Eski bir drenaj hortumu kokuya neden olabilir: duvarlarda, özellikle de kalitesiz ürünler, çöp ve çürümeye başlayan ve koku kaynağı olan deterjan kalıntıları genellikle yapışır. Syalivshiysya hortumunu temizlemeye çalışın: Bunun için makineyi çamaşırsız ve maksimum sıcaklıkta “sürün”. Eğer koku kalırsa – eski hortum yenisiyle değiştirilmelidir.
 8. TEN üzerinde “Ölçek” de çürüme ve çürüme kokusu verebilir. Kazara ters virgüllerde rastgele yazmıyoruz – aslında deterjan, villus, çöp ve belki de sudan gelen safsızlıklar. En güçlü tüm bu “kokteyl” TEN’e eklenir. Bazı durumlarda, özellikle de bir daktiloyu nadiren kullanırsanız veya daha sık düşük sıcaklıklarda çamaşır yıkarsanız, “pis koku” kokmaya başlar. Ancak, ” koku ” ve yüksek sıcaklıklarda – bu durumda, yanma kokusu hissedilebilir . Zaman zaman kokudan kurtulmak için özel temizlik maddeleri veya sitrik asit kullanın. Bu, ısıtıcıyı “pislik” ten temizleyecektir (sitrik asit kullanılmalı, çamaşırları çamaşırsız ve 90 derece sıcaklıkta çalıştırmalısınız). Makinenizdeki talimatlar klor ağartıcı kullanmanıza izin verdiğini belirtirse, aracı “klor” ile 90-95 dereceye kadar “sürdürebilirsiniz”.”Yıkamanın” yardımcı olmaması durumunda, maalesef, makinenin “pislik” ten usta ve mekanik olarak temizlenmesi gerekir.
 9. Toplumsal iletişim ile ilgili sorunlar. Bazen, nedeni daktiloda değil, kanalizasyonda: kokular borudan gelir ve styaralka sadece kokuyu özler. Ancak, bu durumda, sadece makineden değil, evin içindeki tüm kabuklardan da koku alacaktır.

Çamaşır makinesi kötü bir koku yayıyor

Bu yazının sonunda çamaşır makineleri her sahiplerine hitap etmek istiyorum: okumak ve talimatları izleyin! Doğru ve dikkatli operasyon Herhangi bir ekipmanın uzun ömürlü anahtarıdır. , Silme, havalandırın üreticinin tavsiyelerine göre Makineyi temizlemek ve sonra mükemmel çalışma ve aromalar “soğuk sabah”, “aloe” ya da ne klimanızın yazılır ve bataklık çamur değil kokusu ile sizi her zaman memnun edecek.

 

Bu İşine Yarar Belki ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ? Büyük tencere, tava ve tepsi  yıkamak söz …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !