Kurutma Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır

Kurutma Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır ?

Kurutma Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır ? Temizlik İpuçları Kurutma makinenizin arızalanması çok büyük bir sıkıntı olabilir. Büyük kirli çamaşırlarınızı en yakın çamaşırhaneye götürmeniz ya da çamaşırlarınızı yıkadıktan sonra tüm çamaşırlarınızı kuruması için bir yere asmanız gerekir . Muhtemelen bu seçeneklerin ikisini de özellikle çekici bulmazsınız. Bu nedenle kurutucunuza iyi bakmanız ve mümkün olan en iyi şekilde size hizmet etmeye devam ettiğinden emin olmanız önemlidir.

Kurutma Makinesi bakımı ve daha fazlası için Teknik ekibimizle görüşme sağlamak için aşağıdaki Yorum Yaz kısmına yorum yazabilirsiniz. 

Kurutma Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır ?

Çamaşır kurutma makinesi, çoğu hanede çamaşır yıkama işlemini önemli ölçüde kısalttığından ve kolaylaştırdığından bir zorunluluk olarak kabul edilir. Bu nedenle kurutucunuza özen göstermek ve mümkün olduğu kadar size doğru şekilde hizmet vermeye devam etmesini sağlamak önemlidir. İyi bakmanızın bir diğer nedeni de  her yıl binlerce konut yangınına neden olan tiftik birikiminin önlenmesidir.

Kurutma makinenizin ömrünü uzatmak ve güvenliğini artırmak için bu basit ipuçlarını izleyin:

Çamaşır kurutma makinenizi profesyonelce monte ettirin

Çamaşır kurutma makinenizden en iyi şekilde yararlanmak ve doğru şekilde kullanmak için kalifiye bir teknisyen tarafından monte edilmesini sağlayın. Besleme hatlarının ve bağlantıların sağlam ve kaçak olmadığından emin olmak için yıllık olarak profesyonel bir gaz kurutucusu kontrol ettirin.

Her çamaşırdan sonra tiftik filtresini temizleyin

Tüysüz filtrenin temizlenmesi aşağıdakilere yardımcı olacaktır:

  • Kurutma makinenizin ömrünü uzatın.
  • Motorun erken yanmasına izin vermeyerek yangın riskini azaltın.
  • Giysilerinizi kurutmak için daha az zaman harcayarak kurutucuyu verimli şekilde çalıştırın. Sonuç olarak, elektrik faturasında biraz tasarruf edebilirsiniz.

Üç ayda bir, tüy bırakmayan filtreyi çıkarın, inatçı tüy bırakmayan parçalarını gidermek için iyice yıkayın, tamamen kurutun ve tekrar kurutucuya yerleştirin.

Havalandırma borusunu temiz tutun

Havalandırma borusunda tüysüz, kir ve döküntüler birikir. Kurutma sürelerini ve yangın riskini arttırır. Havalandırma borusunu yılda bir kez bir temizleme fırçası kullanarak içten dış havalandırma kapağına temizleyin.

Havalandırma hortumunu metalik olanla değiştirin

Kurutma ile havalandırma kapağını bağlamak için nervürlü olmayan metal havalandırma hortumu ve sağlam metal dirsek kullanın. Beyaz plastik kurutucu havalandırma hortumu, tıkanmış hava akımı ile birleştirilmiş havza aşırı ısınmaya neden olduğu için güvenli değildir ve ateşleme başlarsa, plastik havalandırma hortumu yangını yayar.

Kurutma makinesinin içini yılda bir kez temizleyin

Her filtreden sonra tüysüz filtreyi temizlemenize rağmen, tüy bırakıcı kurutucu içinde birikebilir. Kurutucu fişini çekin ve uzun vakum hortumu kullanarak içinde vakumlayın. Tamburu mikrofiber bir bez ve biraz ovma alkolü ile silin. İyice kurumasını bekleyin.

Kurutma makinesinin dışını temizleyin

Gaz kurutucunuzun dışını temizlemeye başlamadan önce gaz kaynağını kapatın. Hortum ve gaz besleme hatlarının etrafını temizlerken dikkatli olun. Temizlemek için elektrikli kurutucuyu fişten çekin.

Kurutucu ile duvarlar arasında yeterince boş alan varsa, cihazın etrafında biriken tüyleri ve kalıntıları çıkarmanız daha kolay olacaktır. Kurutma makinesini temizlerken, uygun havalandırma sağlamak için cihazınızla etrafındaki duvarlar arasında yeterince boşluk olduğundan emin olun.

Dıştaki havalandırma kapağını kontrol edin

Havanın serbestçe akmasını sağlamak için havalandırma kapağını yapraklardan, kardan veya kirden temizleyin.

Kurutma makinesini aşırı yüklemeyin

Kurutucunun bozulmasına neden olabilir. Giysilerin dolaşması için sıcak havaya ihtiyaçları vardır. Kurutucu aşırı yüklendiğinde, giysileri tamamen kurutmak için hava dolaşımını düzgün yapamaz. Büyük yükler kuruma ve daha fazla enerji kullanma süresini arttırır.

Servise ihtiyacı gösteren işaretlere dikkat edin

  • Giysiler nemli kalır ve kuruması için birden fazla devire ihtiyaç duyar
  • Giysiler normalden daha sıcak çıkıyor
  • Kurutucu bir döngü sırasında art arda durur
  • Çalışırken kurutucunun üstü dokunulduğunda sıcak

Bu işaretlerden herhangi birine sahipseniz, bir kurutucu onarım randevusu almak için bizimle iletişime geçin. Kurutma makinenizi en kısa sürede düzeltmek için profesyonel tamir teknisyenimizin elinden gelenin en iyisini yapacağından emin olun.

En büyük kurutucu markalarını onarabiliriz ve size yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi