Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Kurutma Makinesi Gürültülü Çalışıyor ?
Kurutma Makinesi Gürültülü Çalışıyor

Kurutma Makinesi Gürültülü Çalışıyor ?

Kurutma Makinesi Gürültülü Çalışıyor ise Gürültülü bir kurutma makinesi göz korkutucu bir onarım gibi görünebilir, ancak kendi cihazınızı sabitlemek oldukça kolaydır. En zor kısmı, kurutucu kısmın problem olduğunu anlamaya çalışmaktır. Makine çalışırken az miktarda gürültü yaygındır ve bu da sık kullandığınız makinenin kıyafetlerinizi kuruttuğunu gösterir.

Kurutma Makinesi Neden Gürültü Yapar ?

Ancak, daha yüksek sesle duyduğunuzda, anormal sesler endişe verici olabilir – özellikle bunlardan bazılarının cihazı sıyırmanızı gerektirdiğinden, onarımı zor ve zaman alıcı hale getirebilir. Kaynağı teşhis etmenize yardımcı olmak için, çamaşır kurutma makinenizin neden bir ses çıkartabileceğinin yaygın nedenlerinden bazıları şunlardır:

Kurutma Makinesi Neden Sesli Çalışır ?

Yüksek ses çıkartan bir kurutma makinesi bir dizi şey anlamına gelebilir. Zor kısım, gürültünün tam olarak nereden geldiğini anlamaya çalışıyor. Bu sorunu çözmek için beklemek ne kadar uzun olursa, kurutucu ünitenizde daha fazla hasar meydana gelebilir. Gürültülü bir kurutucuyu düzeltmek için kontrol etmek için ne yapmanız gerekiyor. Çalışma Kurutucu tambur yatağı üzerinde kayma

Kurutma Makinesi Kazan Kayışı

Kurutma makinesinin ön kısmı, kaymalara dayanmaktadır. Davulun üzerine sürdüğü düşük sürtünmeli bir yüzey sağlarlar. Zaman geçtikten sonra, kayarlar aşınır ve ince olduklarında meydana gelebilecek yüksek bir taşlama gürültüsüne neden olurlar. Bu taşlama sesi olacak.

görünür bir çıplak metal şerit bırakın. Kayar halkalar aşınmışsa ve gürültüye neden oluyorsa, bunları değiştirmelisiniz. Bu parçanın nasıl değiştirileceğiyle ilgili bir videoya bakın . GE Kurutucu Tambur Yatak Yuvasının Değiştirilmesi .

Kurutma Makinesi Kazan Rulmanlar

Bazı kurutucu modellerinde arka silindir yatakları bulunur. Arka tambur bu yatak üzerinde durmaktadır. Yatak, üzerinde tamburun döndüğü düşük sürtünmeli bir yüzey sağlar. Bu yatak zamanla aşınabilir ve gıcırdama veya gıcırdama sesi çıkarır. Çözüm bu gürültüyü durdurmak için bu parçayı değiştirmektir.

Kazan Destek Silindirleri ve Mili

Bazı kurutucu modelleri, destek silindirleri içerir. Kurutucu tamburunun ağırlığı bu silindirlere dayanmaktadır. Destek silindirleri, kullanımdayken tamburun döneceği düşük sürtünmeli bir yüzey sağlar. Zaman geçtikçe, silindirler yıpracaktır. Kurutma makinenizin yanmasına neden olan yuvarlak olmayan bir şekil oluşturmak ve uzatmaya başlayacaklardır. Bu ses genellikle yuvarlak olmayan tekerleklerde yukarı ve aşağı doğru itilen tamburdur. Silindirler yıpranmış ve sesler oluşturuyorsa, bunları değiştirin.

Kurutma Makinesi Kazan Kayışı

Aşınmış bir kayış, yüksek sesle kurutucunuzun sebebi olabilir. Aşınmış bir tahrik kayışı zamanla uzayabilir ve kırılabilir. Kemer daha sonra hoş olmayan bir gıcırdama sesine neden olmak için tambur veya motor üzerine kayabilir.

Kurutma Makinesi Kazan Kasnağı

Avara Kasnağı, kurutma bandında gerginliği korumakla sorumludur. Tahrik çerçevesi kasnağının yanında kurutucu çerçevesinin altında bulunur. Avara kasnağınız yıpranmış olabilir ve kurutucunuzun yüksek ses çıkarmasına neden oluyorsa değiştirilmesi gerekir.

Kurutma Makinesi Kazan Keçeleri

Tambur ile ön ve arka bölme duvarları arasında bir yastık görevi görür. Fazladan havanın kurutucu tamburuna girmesini de önler. Keçe tambur contasının giyilmesi durumunda, giysiler sıkışır. Yıpranmış veya kırılmış keçe contası ile kazıma sesi oluşturur. Bu durumda keçeli tambur contasını değiştirin.

Kurutma Makinesi Fan Arızası

Çalışırken kurutucunun üfleyici alanından gelen büyük bir gürültü duyuyorsanız, üfleyici çarkı arızalı olabilir. Tekerleğin üzerindeki kanatçıklar kırılabilir ve daha fazla parçayı kırarak üfleyicinin etrafında dönebilir. Üfleyici, şaft ile kuplörün etrafında kırılabilir ve üfleyicinin şaft üzerinde gevşek bir şekilde dönmesini sağlar. Üfleyici aynı zamanda titreşim sebebi oluşturan çatlaklar da oluşturabilir. Üfleç tekerleği dönmüyorsa, kanatçıklarda (kanatçıklar) yoksa veya verimli bir şekilde havada dolaşmıyorsa, onu değiştirmelisiniz.

Kurutucu İçince Cisim

Tamburun iç yüzeyinde bir kurutucu bölme veya kaldırıcı bulunabilir. Giysilerdeki çamaşırları yıkamak için kullanılırlar. Bu parça kaybederse, kurutucuda gürültülü bir gürültü çıkartabilir. Yüksek sesler çıkmasına neden olabilecek bölmelerin altındaki küçük nesneleri kontrol edin. Kıyafetinize zarar vermeden önce bu parçayı değiştirin.

Kurutucu Ayak Ayarı

Kurutucunuz düzgün bir şekilde düzleştirilmediğinden ses çıkarıyor olabilir. Kurutucunun bir veya daha fazla doğrultuda eğik olup olmadığını görmek için bir seviye kullanabilir ve gerektiğinde tesviye ayaklarını sıkın / gevşetin.

Kurutma Makinesi Motor Arıza

Motor, üfleyici ve kurutucu tamburunu döndürmekten sorumludur. Kırılmış bir motor, kurutucunuzun çeşitli yüksek sesler çıkarmasına neden olabilir. Kurutucu motorunuz ider kasnağınıza, yatağa veya motora ses çıkarmaya neden oluyorsa, rahatsız edici sesler çıkarırsa motorunuzu izole etmek isteyebilirsiniz.

Sorunlu bölgeyi kurutma makinenize yerleştirdikten sonra, daha fazla hasarı önlemek için en kısa zamanda gerekli parçaları onarın veya değiştirin.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Herhangi bir tutarlı değişiklik fark ederseniz, profesyonel teknisyenlere danışın. Bazı …

soru sor

2 Yorumlar

 1. barış özay

  Sımens marka kurutucu kullanıyorum fakat kazan dönerken ses yapıyor birşey sürtmesi gibi servis geldi kazan yırtılması dedi garantiden değiştireceklerini söyledir bu kazan yırtılması nedemek ? neden olur ?
  Birde makinamın alt ısıtıcı ve üst su tahliye gözlerini sürekli temizlememe rağmen makina sürekli duruyırdu onun içinde garanti kapsamı dışında 250 tl verirseniz temizleriz dediler
  Bu konuyu yorumlarsanız sevinirim.

  • Adept

   Kazan yırtılması, dönen aksam üzerinde oluşan hasardır, kazan gereken döngüyü sağlayamaz ise durma yapabilir, genelde hava akışı sorun yaratmaktadır, istenilen ücret bakım için ücreti, bakım ve kazan değişim sonrası sorun tekrar eder ise değişim talep ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !