Beyaz Eşya Klima Ev Aletleri Servisi.com.tr Hoşgeldiniz.

Kurutma Sonunda Çamaşırların Nemli Çıkması

Kurutma Sonunda Çamaşırların Nemli Çıkması

Kurutma Sonunda Çamaşırların Nemli Çıkması Bir kurutucunun, son zamanlarda yıkanmış çamaşırları omuzlarından kurutmanın yükünü alması gerekiyordu . Havayı kurutmak için bir hatta asmak yerine, çamaşırlarınızı kurutucuya atıp “on” düğmesine basabilirsiniz.

Çamaşır Kurutma Makinesi Kurutmuyor ?

Kurutma döngüsü bittiğinde, özellikle hafif ve ağır kumaşlardan oluşan karışık bir yükte, kot veya havlu gibi daha ağır malzemeler için çok nadir değildir. Ama tüm yük hala batırılmış ise, nedenini anlamanız gerekir. İlk önce bu basit düzeltmeyi deneyin: Havalandırma borusundan ve tiftik kanalını kullanarak tiftik ve kalıntıları temizleyin; Lint, kurutucudan hava akışını azaltır, kurutucu performansını düşürür ve yangın tehlikesi yaratır.

Çamaşır Kurutma Makinesi Nemli Çıkıyor ?

Bu sadece kıyafetleri kurutmanın daha etkili bir yolu değil, aynı zamanda daha hızlı. Bununla birlikte, çamaşır kurutucularının kurutma kabiliyetlerini kaybetmesi nadir değildir. Kurutma makinesinin bittiğini gösteren zil sesini duyabilirsiniz, ancak kıyafetleri çıkarmaya çalıştığınızda, suya batırılmış olduklarını fark ettiniz.

Yani, kurutucunun kurutma kabiliyetini kaybetmesine neden olan nedir? Egzoz kanalında tam veya kısmi tıkanıklık olan birkaç olası senaryo vardır. Egzoz borusunda birikinti ve kalıntı birikmesi meydana gelirse, nemli ve nemli havanın kaçmasını önler; Böylece ıslak giysileri ile sonuçlanır. Kurutucunuzun fişini çekerek ve duvardan çekerek kanalın hızlı bir görsel denetimini gerçekleştirebilirsiniz. Egzozun kurutucu kısmının içine bakmak için bir el feneri ve duvarın içinden geçen kanalın tıkanmasını engelleyecek herhangi bir kalıntı olup olmadığını görmek için kullanın.

Çamaşır Kurutma Makinesi Soğuk Üflüyor ?

Daha uzun kurutucu egzozları, tiftik ve enkaz daha uzun bir süre boyunca hareket etmeye zorlandığından, tıkanıklıklara daha duyarlıdır. Kurutucunun egzozu sadece 3-4 feet ise, bir tıkanma ihtimali oldukça düşüktür. Öte yandan, 5 feet’in üzerindeki egzozlar, yüksek tiftik tıkanmalarına sahip olma eğilimindedir.

Elbette, hatalı bir ısıtma elemanı ayrıca bir çamaşır kurutma makinesinin kurutma kabiliyetini de azaltabilir. Adından da anlaşılacağı gibi, ısıtma elemanı elektriği termal enerjiye dönüştürmekten sorumludur. Bu eleman kırılırsa veya hasar görürse, kurutucu artık ısınmayacaktır. Isıtma elemanının, kurutucunuzu açıp birkaç dakika çalışmasına izin vererek sorumlu olup olmayacağını genellikle belirleyebilirsiniz. Çalışıyorsa, kurutucunun içi sıcak hissetmelidir. O eğer değil çalışma, daha önce aynı sıcaklık kalacaktır.

Kurutucunun artık çamaşır kurutmaması için üçüncü olası bir sebep kırık bir tambur kuşağıdır. Tambur kurutucunun iç sepetidir. Normal olarak, suyu tam anlamıyla giysilerden dışarı itmek için döngü boyunca döner. Kırılmış bir tambur kuşağı olması durumunda, tamburun dönmesi sona erecek ve ıslak giysiler kurutucuda bırakılacak.

Comments (3)

 • Ocak 14, 2021

  Mehmet Orun

  Arçelik 2772 kt kurutma makinesi sorunu kurutma sırasında plastik kokusu ve sonrasında sigorta attı sigorta devreye girdikten sonrada çalışmadı sorun nedir yardımcı olur musunuz

  • Ocak 15, 2021

   Uzman

   Isıtma gurubunda arıza olabilir, şebeke girişinde kısa devrede yapabilir. servisi kontrol etmesi gerekir.

 • Ocak 15, 2021

  Mehmet Orun

  Makine 4yıllık ama toplam en fazla 25,,,,30. Defa kullandık ilginize teşekkür ederim

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonServisi Ara (0850) 811 24 22