Ev / Klima / LG Beko Klima Yaz Kış Ayarları
LG Beko Klima Yaz Kış Ayarları

LG Beko Klima Yaz Kış Ayarları

LG Beko Klima Yaz Kış Ayarları (Isıtma Soğutma)

Kablosuz uzaktan kumanda

LG Beko Klima Yaz Ayarı

Kontroller şöyle görünür
001 LG
1. AÇMA / KAPAMA düğmesine – kapatmak ve ürün üzerinde kullanılır
2. ÇALIŞMA MODU SEÇİMİ BUTONU – İkinci başladı seçmek için
3. DÜĞME oda sıcaklığını – temperatuy oda seçilmesi için kullanılır
4. DÜĞME FAN HIZINI – seçmek için kullanılır bir chetyeh fanı düşük, orta ve yüksek rejimi CHAOS hızları
5. modu düğmesine hızlı soğutma / ısıtma – etkinleştirmek veya hızlı soğutma modu devre dışı bırakmak için kullanılır. Bu soğutma / ısıtma fan) çok yüksek bir hızını ayarlar  durdurmak ve dikey panjurların çevirme hareketi / aşağı istenen hava akımı yönünü ayarlamak için kullanılır

6. SEÇİM DÜĞMESİ MODU CHAOS SWING
7. Açma / Kapama Zamanlayıcı – başlangıç ve çalışma sonunu ayarlamak için kullanılır  zamanı ayarlamak için kullanılır.

8. zaman ayar butonu.
9. DÜĞME aktivasyon zaman ölçer – ayarlamak ve zamanlayıcı iptal etmek için kullanılır uyku modunda otomatik işlem ayarlamak için kullanılır –

10. UYKU MODU ayar butonu
11. HAVALANDIRMA MODU ayar butonu – soğutma veya ısıtma ETKİNLEŞTİRME ENERJİ TASARRUF MODU DÜĞME olmadan odada hava dolaşımı sağlamak için kullanılır invertonym tahrik kompressoa olan modellerde İŞLEM (İSTEĞE BAĞLI)
12. GÖSTERGELERİ oda sıcaklığında – kapalı temperatuy göstermek için kullanılır.
13. DÜĞME PLAZMA (isteğe bağlı) – iyon üretimi ile temizlik plazma temizleme veya plazma işlevini açmak veya kapatmak için kullanılır.
14. KONTROL DÜĞMESİ Yatay hava akışı, (isteğe bağlı) – arzu edilen yatay bir hava akımı yönü ayarlamak için kullanılır
15. SIFIRLAMA DÜĞMESİ PARAMETRELER – vemeni değerlerini sıfırlamak için kullanılır.
16. DÜĞME anahtarlama klavye (2F) – düğmelerinin altındaki mavi belirtilen modunu seçmek için kullanılır
(İSTEĞE BAĞLI) 17 DÜĞME AKTİVASYON MOD OTOMATİK TEMİZLEME – bu düğmeye ikinci aydınlatma kontrol işlevi gösterge ışığı var bazı modellerde kendini temizleyen modunu ayarlamak için kullanılır
18 ISITICI ÇALIŞMA KONTROL PANELİ (İSTEĞE BAĞLI) (Tüm modellerde mevcut değildir)
19. LCD / LED parlaklık düğmesi (isteğe bağlı) – LCD / LED’in parlaklığını ayarlamak için kullanılır.
.

LG Beko Klima Kış Ayarı

Not: Düğmelerin altındaki mavi renkle gösterilen işlevleri kullanmak için, önce 2 F düğmesine, ardından seçilen işlevin düğmesine basın.

Çalışma modu

 003 LG

004 LG
ON / OFF düğmesine basarak klimayı açın – klima bip sesi çıkarır

005 LG

Uzaktan kumandanın kapağını açın ve  mod seçme düğmesine basın . Düğmeye her basıldığında  , çalışma modu göstergeleri aşağıda gösterilen  sırayla görüntülenir .  Otomatik modda çalışma (Sadece soğutma modlu modeller için)  Otomatik anahtarlama (Soğutma / Isıtma modeli).

Dehidrasyon modu (nem alma)

 006 LG Soğutulduğunda veya hava girdiğinde , SICAKLIK KONTROLDÜĞMESİ’ne basarak istenen oda sıcaklığını ayarlayın
. Soğutulduğunda, sıcaklık 18 ° C ~ 30 ° C arasında ve ısıtıldığında – 16 ° C ~ 30 ° C aralığında ayarlanabilir.

007 LG
Uzaktan kumandayı kullanarak fan hızını ayarlayın. fan hızı her Pi fan modunda düğmesi Changes hızlı fan İç presleme ünitesi chetyeh düşük hızlar, orta, yüksek ve kaos modu seçilir.

CHAOS algoritması tarafından sağlanan doğal hava akımı.  ? Taze esinti etkisi basın Seç HIZ kapalı fan için ve KAOS modunu seçin. Bu modda, hava akışı yeni bir besleme KAOS panjur ile hareket hızını otomatik değişimini sağlayan hafif esinti benzer.

Dehidrasyon modu (nem alma)

008 LG

“Dehidrasyon” modunda çalışma sırasında

• NEMLENDİRME SEÇİCİ DÜĞMESİ kullanılarak nem giderme (nem alma) modu seçildiğinde, klima  sağlanan havadaki nem düşürme modunda çalışmaya başlar .

Klima, oda sıcaklığını ve hava akış hacmini otomatik olarak optimum seviyeye ayarlar ve bu da mevcut sıcaklığı dikkate alarak odadaki nem oranını azaltır.  Bununla birlikte, bu durumda, uzaktan kumandadaki ekranda sıcaklık değeri görüntülenmez; Bu mod oda sıcaklığını ayarlamanıza izin vermez. ?

Dehidrasyon (nem alma) modunda çalışırken, hava akışı oda sıcaklığına tepki veren optimizasyon algoritmasına göre otomatik olarak ayarlanır, böylece iç ortam koşulları artan bağıl nemde bile sağlıklı ve rahat kalır.

 Modların otomatik geçişi ile çalışma (model “Soğutma / Isıtma“)

009 LG Otomatik modda, klima aslında  sadece havanın ısıtılması ve soğutulması fonksiyonlarını kullanır .  bu modda çalışırken, ancak, kontrol modunu değiştirir  içinde temperatuy korumak için otomatik olarak işlem  dizi sıcaklık aralığında ± 2 ° C göreli.

 Hızlı soğutma / ısıtma modunda çalışma

 010 LG Hızlı soğutma fonksiyonu,  sıcak yaz mevsiminde iç havayı hızlı bir şekilde soğutmak için kullanılabilir . Bu işlev etkinleştirildiğinde, klima  çok yüksek bir fan hızına sahip bir soğutma modunda çalışır, hızlı ve  verimli bir soğutma için sıcaklık 30 dakika için otomatik olarak 18 ° C’de ayarlanır.  Benzer şekilde, hızlı ısıtma işlevini (  “Soğutma / Isıtma” modellerinde mevcut olan ) kullanarak, oda havası çok yüksek bir fan hızında hızla ısıtılır  ve sıcaklık 60 dakika için 30 ° C’ye otomatik olarak ayarlanır.
011 LG

Bu mod HIZLI SOĞUTMA DÜĞMESİ’ne basılarak etkinleştirilir.  yüksek fan hızı Press hızlı soğutma veya SEÇİM DÜĞMESİ HIZ kapalı fan ile soğutma modunda hızlı soğutma işlemi geçmek veya ANAHTAR MEVZUAT oda sıcaklığını yeniden belirleyin.

NOT
• Hızlı soğutma fonksiyonu ısıtma ve otomatik mod değişimi sırasında aktive edilemez  invertör modelleri, Sanat (Deluxe hariç) Serin Geniş Serin ve Sanat ısıtma modunda çalışırken hızlı ısıtma fonksiyonu hızlı soğutma basılarak etkinleştirilir çalıştırırken •.
• Hızlı soğutma / ısıtma modunda Art Cool ve Art Cool Wide modellerinde, yan fiderler hızlı soğutma ve ısıtma sağlamak için kapatılır.

Plazma NEO’nun saflaştırılması veya plazma NEO + iyonlarının çalışması (isteğe bağlı)

 012 LG
Plazma filtresi, yüksek yüklü elektronlardan plazma oluşturarak gelen havadaki mikroskobik kirleticileri çıkarmak için LG tarafından geliştirilen bir teknolojidir. Bu plazma sistemi, kirleticileri yok eder ve tamamen yok eder ve temiz ve steril bir hava sağlar. İyonizer, sağlık için yararlı olan iyonları üretir. İyonların varlığı bir kişinin psikolojik durumunu stabilize eder ve nefesi olumlu etkiler.
013 LG
Plazma temizleme ve iyon üretim fonksiyonu,  uzaktan kumandadaki PLASMA düğmesine basılarak etkinleştirilir . Bu düğmeye tekrar basılması işlemi durduracaktır.
NOT Bu işlev herhangi bir modda kullanılabilir; PLASMA filtresi çalışırken fan  herhangi bir hızda çalışabilir.

Kendi kendini temizleme işlevi (isteğe bağlı)

 014 LG

• Kendi kendini temizlerken , soğutma veya dehidrasyon modunda çalıştıktan sonra iç ünitelerde kalan nem giderilir .  Bu işlevi etkinleştirmek için 1. basın OTOMATİK temiz (kendi kendini temizleyen)
2. Daha sonra, bir devre dışı ürünleri iç fan s devam ettiğinde , boşlukların y iç ünite nemi uzaklaştırmak, yaklaşık 30 dakikalık bir ventiyalyatsii modu kazanmak için dikey perde kapalı olan.
3. Bu durumda, tüm nem artıkları çıkarılır ve ürünün iç boşlukları temizlenir.
Ürün çalışması sırasında otomatik temizleme (kendi kendini temizleyen) basarak 4. devre dışı bırakılır.

NOT
Kendi kendini temizleme modu sırasında, sadece AÇMA / KAPAMA DÜĞMESİ, PLAZMA BUTONU ve OTOMATİK TEMİZ BUTONU kullanılabilir.

Enerji tasarruflu soğutma modu (isteğe bağlı)

015 LG

Enerji tasarrufu sağlayan soğutma modu enerji tasarrufu sağlar  ve klimanın soğutma ve dehidrasyon (nem alma) modlarında verimli çalışmasını sağlar . Bu nedenle  , bir organizmanın zamanla sıcaklığa adapte edilmesi ve aynı zamanda bir tesis içinde  istenen bir hava sıcaklığının otomatik olarak kurulması için bir fırsat vardır.

1. Ürünü AÇMA / KAPAMA DÜĞMESI’ne basarak  açın. 2. Uzaktan kumandadaki kapağı açın. Seç  Soğutma modu veya dehidratasyon.

3. SOĞUTMA güç tasarrufu moduna  enerji tasarrufu sağlayan soğutma modu iptal etmek için

4. basın  enerji tasarrufu SOĞUTMA modu, ürün DÜĞME  önceki modda yeniden başlatılır (soğutma ya da dehidrasyon)

Ekran parlaklığı (isteğe bağlı)

Ekranın parlaklığı uzaktan kumanda kullanılarak ayarlanabilir. Başlat / durdur düğmesine basın.  Uzaktan kumandadaki kapağı açın, 2.F düğmesine ve ardından ekrandaki parlaklık ayar düğmesine basın. Ekran karanlık hale gelecektir. Parlaklığı ayarlamak için düğmeye tekrar basın.

Manuel mod

Uzaktan kumandayı kullanamadığınızda bu mod kullanılır. Güç düğmesine basıldığında mod açılır. Bu modu iptal etmek için, bu düğmeye tekrar basın.

Test

Test modunda, klima , oda sıcaklığına bakılmaksızın, maksimum fan hızına sahip bir soğutma modunda çalışır ve daha sonra ayarları sıfırlar. Test sırasında klima uzaktan kumandadan bir komut alırsa, komut yürütme moduna geçer. Test modunu kullanmak istiyorsanız, 3 ~ 5 saniye boyunca ON / OFF düğmesine basın ve basılı tutun, ardından 1 bip (bip sesi) takip edecektir. h , bu modu iptal düğmeye tekrar basın.

Uyku modu

1. Böyle gece saat, güç tasarruf moduna ürün aktarmak için gerekli ise, pres OTOMATİK AKTİVASYON UYKU MODU
2. zamanlayıcı OTOMATİK MOD AKTİVASYON basarak 1 saat süren zaman aralıkları için programlanmıştır 1 ila 7 kere CHA. uyku modunda ürünün işlem tarafından verilen oturumların sayısı zaman süresini değiştirmek için 1 ile 7 arasında olabilir , 1 saat klima Uzaktan kumandayı işaret ederek, uyku modunun otomatik aktivasyonu basın.

3. • (Ters çevrilmemiş modeller için) Bekleme LED’inin yandığından emin olun. Bekleme modunu iptal etmek için SLEEP MODE AUTO düğmesine basın.LED göstergesi sönene kadar (Otomatik Bekleme) birkaç kez.
• (İnverter modeli için) Zamanlayıcı LED’inin yandığından emin olun. Bekleme modunu iptal etmek için , zamanlayıcı LED’i sönene kadar SLEEP MODE AUTO düğmesine birkaç kez basın .

Not.
• Uyku modunda, iç fan soğutma modunda ve ısıtma modunda orta hızda düşük hızda çalışır, normal uyku için en uygun koşulları sağlar
• Art Cool ve Art Cool Geniş modellerde (Deluxe hariç), bekleme modundaki alt kepenkler kısmen kapalıdır, sağlayan normal uyku için elverişli koşullar.  Soğutma modunda veya dehidrasyon modunda:  Ayarlanan sıcaklık, normal uyku koşullarını sağlayarak, ardışık 30 dakika boyunca (1 saat boyunca 2 ° C) otomatik olarak 1 ° C artar. Böylece, nihai sıcaklık, klima modunun, uyku modundaki çalışmasının tüm periyodu boyunca sürdürülecek şekilde tesis edilecektir.

Geçerli saati ayarlayın

1. Geçerli süre sadece RESET BUTONU düğmesine basıldığında ayarlanabilir.Pilleri değiştirdikten sonra 017 LGRESET BUTTON düğmesine basın ve tekrar ayarlayın. ON / OFF BUTTON düğmesine basın.

2. 2 F düğmesine basın ve 2 F simgesinin yandığını kontrol edin. 019 LG

3. 018 LGİstediğiniz sayıda ZAMAN AYARI DÜĞMESİNE basarak saati ayarlayın .

TIMER SET / CANCEL BUTTON düğmesine basın. 020 LG NOT AM (sabah) ve PM (akşam) zaman göstergesinin ayarlarını kontrol edin.

Zamanlayıcı ayarlama

1. Güncel saatin uzaktan kumanda ekranında doğru şekilde ayarlandığından emin olun
2. 2 ° F düğmesine basın.
3. etkinleştirmek veya zamanlayıcı devre dışı bırakmak için AÇMA / KAPATMA ZAMANLAMA
4. Gerektiğinde düğmeleri SET TIME defalarca basarak saati ayarlayın
, seçilen zamanı ayarlamak zamanlayıcı ayarını basın

5.  sinyal alıcısına uzaktan kumandayı işaret.  Zamanlayıcı ayarını iptal etmek için  2 ° F simgesinin yandığını doğrulayın.  Uzaktan kumandayı sinyal alıcısına işaret ederek ZAMANLAYICI İPTAL düğmesine basın  (klimadaki zamanlayıcı ışığı ve ekran kapanacaktır).

NOT  Aşağıdaki dört çalışma seçeneğinden birini seçin:

021 LG

Düşey / yatay hava akış yönünün ayarlanması (seçenek)

Hava akışı yukarı / aşağı (dikey hava akışı) uzaktan kumanda kullanılarak ayarlanabilir.

1. Ürünü, ON / OFF BUTTON’a basarak açınız. 2. CHAOS SWING BUTTON düğmesine basınız

3. Yatay panjur açma açısı otomatik olarak değişir.

4. Yatay panjurları istenilen açıda sabitlemek için düğmeye tekrar basın.

 022 LG

Not:

• CHAOS SWING DÜĞMESİNE basılması , odadaki  hava akışlarını eşit olarak dağıtan kaotik hava hareketi algoritması nedeniyle yatay hava akışının yönünü otomatik olarak değiştirecektir.
. Aynı algoritma  , cilt reseptörleri seviyesinde rahatlık hissini arttıran hafif bir rüzgar etkisi sağlar .
• Hava akışı yukarı / aşağı yönünün değiştirilmesi uzaktan  kumanda kullanılarak yapılır . Dikey hava akışının dikey açısının manüel olarak ayarlanması, panjur mekanizmasına zarar verebilir
. Ürünün bağlantısı kesildiğinde, hava tedarik kepenkleri yukarı / aşağı kapalıdır.

Hava sirkülasyonu modu

023 LG

Bu modda çalışırken, soğutma veya ısıtma olmadan hava sirküle edilir . Bu mod, VENTİLASYON MODU DÜĞMESİ’ne basılarak etkinleştirilir.  Havalandırma modunun devreye, kullanıcı dolaşım hızını seçebilirsiniz hava basılarak BUTONLARININ fan hızı Ç ÜNÝTEYÝ

Not:  CHAOS modunda enerji tasarrufu ve sıcaklığına bağlı olarak aşırı soğumasını engeller fan hızı, ortam hava otomatik olarak düşük ve yardımcısı büyükten değiştirilir tersi
• HAVALANDIRMA MODE düğmesi yok invertör modelleri, hava sirkülasyonu gerçekleştirilir KEYPAD PLAZMA basarak.

Otomatik yeniden başlatma fonksiyonu

Bu işlev ani bir elektrik kesintisi durumunda kullanışlıdır. yeniden başlatılması sonrasında iktidar, bu fonksiyon elektrik kesintisinden önce vardı çalışma koşullarını yeniden canlandırır ve klima aynı ayarlarla çalışmaya devam ediyor.

024 LG

Not:
basılması ve basılı tutarak Bu özellik fabrikada etkinleştirilmiştir, ancak devre dışı bırakılabilir 6 saniye boyunca “Açık / Kapalı” pozisyonu düğmesini. Ürün iki kez bip sesi çıkarır ve gösterge ışığı (2) 4 kez yanıp söner.  Bu işlevi etkinleştirmek için, düğmeye 6 saniye boyunca tekrar basın ve basılı tutun . Ürün iki kez bip sesi çıkarır ve gösterge ışığı (1) 4 kez yanıp söner.

İlginizi Çekebilir

Merkezi Klima Sistemleri Bakım Arıza Montaj Servis

Merkezi Klima Sistemleri Bakım Arıza Montaj Servis

Merkezi Klima Sistemleri Bakım Arıza Montaj Servis Bölgesel Soğutma, ticari kompleksler, ofisler, oteller, yeni kentsel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi