Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / LG Bulaşık Makinesi Resetleme
LG Bulaşık Makinesi Resetleme

LG Bulaşık Makinesi Resetleme

LG Bulaşık Makinesi Resetleme bulaşık makineniz çalışmıyor mu? Döngüler arasında akmayacak su, yapışkan deterjan dağıtıcıları, kapatılmayacak kapılar ve kafa karıştırıcı hata kodları dahil olmak üzere birçok bulaşık makinesinde yanlış giden birkaç yaygın şey vardır. Hangi LG bulaşık makinesi problemi yaşarsanız yaşayın, bu bulaşıkları tekrar parlaklaştırmanıza yardımcı olabilir. LG bulaşık makinesi tamiri için bir numaralı web sitesiyiz.

LG Bulaşık Makinesi Resetleme

LG Bulaşık Makinesi Resetleme bulaşık makinesinin bu yenilikçi programından yararlanmak için, aşağıdaki prosedürü izlemeniz gerekir:

 • Tamamen bulaşık makinesinin kapısını aç
 • “Etkinleştir” düğmesine basın
 • Aynı zamanda, birinci ve üçüncü programların yürütülmesi için sorumlu tuşlara basılı tutun.
 • Kapıyı kapatın ve tekrar açın.
 • Sıfırlama tuşuna 3 saniye basın.
 • Kapıyı kapatın ve bulaşık yıkama işleminin sonuna kadar bekleyiniz.
 • Kapıyı tekrar açın ve cihazı kapatın

Bu işlem sırası, makinenin yeniden başlatılmasına, tüm hataları bellekten silmeye ve fabrika ayarlarına dönmesine neden olur. Bununla birlikte, ekipmanın sahibinin kendi gücü ve eylemlerin doğruluğu konusunda şüpheleri varsa, onun için özel bir hizmet merkezine başvurmasının daha iyi olacağı akılda tutulmalıdır.

Önleyici tedbirler

Aware – silahlı; sırasıyla bulaşık makinesinde başarısızlıkların önlenmesi yollardan bilgi, bunların oluşumunun engellenmesi ve bir sel veya yeni bir birim satın alma şeklinde mücbir sebep makinelerin sahiplerini korumaya yardımcı olur. Aşağıdaki liste, ekipmana zarar vermemek için temel ve en basit önlemlerden biridir.

 1. Makineye giren suyun sıcaklığının kontrolü. Ev aletleri üreticilerinin çoğu için bu seviye 50 ° – 60 ° C’de tutulur.
 2. Durulama çözeltisinin miktarının kontrolü. Miktarı her zaman kullanım kılavuzunda belirtilen normlara uygun olmalıdır.
 3. Tüm filtrelerin sistematik olarak temizlenmesi.
 4. Gereçlerin yerleştirilmesi ilkelerine uyulmasına kadar, tüm talimatların ve talimatların şartnamelerinin zorunlu olarak yerine getirilmesi.
 5. Olası voltaj düşüşlerinin olumsuz etkilerini önlemek için cihazı şebeke şebekesine bağlarken ağ filtresinin zorunlu kullanımı.

Bulaşık yıkama solüsyonunun miktarı her zaman kullanım kılavuzunda belirtilen standartlara uygun olmalıdır.

Bu listeden öne çıkan ancak iç planda çok yararlı olanlardan bazıları son tavsiyedir. Bulaşık makinesinden hoş olmayan bir koku oluşmasından kaçınmak, boşaltıldıktan sonra 15 dakika boyunca kapıyı açmaya yardımcı olacaktır. Bu sayede, ünitenin iç yüzeyleri mikrop ve bakterilerin çoğalması için toprak oluşturmadan tamamen kuruyabilir.

Tüm önleyici tedbirleri takip ederseniz ve bulaşık makinesinin kullanım talimatlarını yakından takip ediyorsanız, sahiplerine uzun yıllar hizmet edecek ve evlerinde kirli bulaşıklar ile mücadele konusundaki tüm çalışmaları memnuniyetle yerine getirecektir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Buzdolabı Uyarı İşareti Neden Yanar 

Buzdolabı Ünlem İşareti

Buzdolabı Ünlem İşareti Neden Yanar ? Ne Anlama Gelir ? Buzdolabı arızalar için bir uyarı …

soru sor

2 Yorumlar

 1. Ceyhan

  İyi günler. LG DirectDrive bulaşık makinem mevcut. Bunlarda başlat bekle tuşu yok ve program düğmesi tek. Reset nasıl atılıyor bilgi verirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

Uzmana Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
error: Kopya İzni Yok