Ev / Beyaz Eşya Arızaları / LG Buzdolabı Arızaları Çözümleri
LG Buzdolabı Arızaları Çözümleri

LG Buzdolabı Arızaları Çözümleri

LG Buzdolabı Arızaları Çözümleri

LG Buzdolabı Arızaları Çözümleri

LG GA-B39BQA buzdolabı sorun giderme

 SORUN SEBEB OLMAK ÇÖZÜM
BUZDOLABI Güç kaynağı kablosu takılı değil Kabloyu elektrik prizine sıkıca takın
İŞLETMEZ uygun voltaj ile.
Bir ev sigortası patladı veya devre var Sigortayı değiştirin veya devreyi sıfırlayın
kesici açıldı. kesici.
KAPALI konumu.
Buzdolabı defrost döngüsündedir. Buz çözme döngüsünün bitmesi için yaklaşık 30 dakika bekleyin.
TİTREŞİM VEYA SEYİR Buzdolabının katı bir şekilde yerde durmuyor. Zemin zayıf veya düzensiz veya tesviye ayakları ayarlamaya ihtiyaç duyar.
GÜRÜLTÜ, SES
KOMPRESÖR Değiştirilen buzdolabı eski bir modeldi. Daha fazla depolama alanına sahip modern buzdolapları daha fazla çalışma süresi gerektirir.
MOTOR YEMLERİ
ÇALIŞMA İÇİN
ÇOK
Oda sıcaklığı normalden daha sıcaktır. Motor, sıcak koşullar altında daha uzun süre çalışır. Normal oda sıcaklıklarında, motorunuzun zamanın% 40 ila% 80’ini çalıştırmasını bekleyiniz. Sıcak koşullar altında, daha sık çalışmasını bekleyin.
Kapı sıklıkla açılır veya büyük miktarda yiyecek eklenmiştir. Yiyecek eklemek ve kapıyı açmak buzdolabını ısıtır. Buzdolabını tekrar soğutmak için buzdolabının daha uzun süre çalışması normaldir. Çok miktarda yiyecek eklemek buzdolabını ısıtır. Enerjiyi korumak için, buzdolabında ihtiyacınız olan herşeyi bir an önce elde etmeye çalışın, yiyecekleri düzenli tutun, böylece yiyecekler çıkar çıkmaz kapıyı bulmak ve kapamak kolaydır.
Buzdolabı yakın zamanda takıldı ve buzdolabı kontrolü doğru şekilde ayarlandı. Buzdolabının tamamen soğuması 24 saat sürecektir.
Buzdolabı kontrolü, çevre koşulları için doğru şekilde ayarlanmamıştır.Kapılar tamamen kapalı değil.
Kapıları sıkıca kapatınız.
Kondenser bobinleri kirli. Bu, hava transferini önler ve motoru daha zor hale getirir.Kondenser serpantinlerini temizleyin.
KAPILAR Buzdolabı düz değil.
YAKIN DEĞİL
TAMAMEN
Yiyecek paketleri kapıyı açık tutuyor. Kapı ve kapı raflarını temizlemek için gıda kaplarını yeniden düzenleyin.
Buz kutusu, daha temiz kapak, tavalar, raflar, kapı kutuları veya sepetler yersiz. Kutuları sonuna kadar itin ve daha açık olan kapak, tava, raf ve sepetleri doğru konumlarına yerleştirin.
Contalar yapışıyor. Contaları ve temas ettikleri yüzeyi temizleyiniz. Temizlendikten sonra conta üzerine ince bir kat parafin yağı sürün.
Buzdolabının yanması ya da dengesiz görünüyor. Buzdolabını düzleştirin.
Kapılar ürün kurulumu sırasında çıkarıldı ve uygun şekilde değiştirilmedi. Kapıları Sökme ve Değiştirme Buzdolabının kolları ve kapıları bölümüne göre sökün ve değiştirin veya yetkili bir servis teknisyenini arayın.
FIST VEYA BUZ Kapı düzgün kapanmıyor
KRİSTALLER AÇIK
DONDURULMUŞ GIDA
Kapı sık sık açılır. Kapı açıldığında, dondurucuda sıcak, nemli havaya izin verilir ve bu da donmaya neden olur.
ICE TASTE VEYA KOKU KAPALI Buz makinesi yakın zamanda kuruldu Renksiz veya aromasız buzdan kaçınmak için ilk birkaç buz kümesini atın.
Buz çok uzun süre saklandı. Eski buzu at ve yeni tedarik yap.
Yiyecek, ya bölmede sıkıca sarılmamış. Gıdalar düzgün bir şekilde sarılmamışsa, kokular buza geçebileceğinden, yiyecekleri yeniden sarın.
Su kaynağı sülfür gibi mineraller içerir. Tat ve koku problemlerini ortadan kaldırmak için bir filtrenin takılması (veya değiştirilmesi) gerekebilir.
Buzdolabının içi temizlemeye ihtiyaç duyar.
Buz saklama haznesinin temizlenmesi gerekiyor. Boş ve çöp kutusu. Eski küpleri atın.
DEFROST DRENAJ PANOSUNDA SU OLDU Buzdolabı buz çözüyor. Su buharlaşır. Suyun buz çözme kabına damlaması normaldir.
Normalden daha nemlidir. Buz çözme kabındaki suyun daha uzun süre beklemesi beklenir. Bu sıcak veya nemli olduğunda normaldir.
ICEMAKER BUZ VEYA KÜÇÜK KÜPELER ÜRETMEMEKTEDİR. Dondurucu sıcaklığı buz üretecek kadar soğuktur. Buz üretme işleminden sonra 24 saat bekleyin.
Kapı açık kaldı. Kapıyı açık tutan bir şey olup olmadığını kontrol edin.
ICEMAKER TARAFINDAN ÜRETİLEN KÜPLER ÇOK KÜÇÜK Daha küçük küp boyutu seviyesi seçilir. Küp boyutu seçiciyi kullanarak daha büyük küp boyutunu seçin.
Buzdolabını su hattına bağlayan su kesme vanası tıkalı olabilir. Valfi temizlemek için bir tesisatçı çağırın.
KAPILAR AÇILMASI ZORLIDIR Contalar kirli veya yapışkan. Contaları ve temas ettikleri yüzeyleri temizleyiniz. Temizlendikten sonra contaların üzerine ince bir cila veya mutfak cilası sürün.
Kapı açıldıktan kısa bir süre sonra tekrar açılır. Kapıyı açtığınızda, daha sıcak hava buzdolabına girer. Sıcak hava soğuduğunda, bir vakum oluşturabilir. Kapının açılması zorsa, hava basıncının eşitlenmesi için 5 dakika bekleyin, daha kolay açılıp açılmadığını görün.
SICAKLIĞIN ÇOK SICAKLI OLDUĞU VEYA NEREDE MOBİLYA OLDUĞU Hava delikleri tıkalı.Soğuk hava, dondurucudan taze gıda bölümüne dolanır ve iki bölümü bölen duvardaki havalandırma deliklerinden geri döner. Hava akışını algılamak ve havalandırma deliklerini tıkayan ve hava akışını kısıtlayan tüm paketleri taşımak için elinizi kullanarak hava deliklerini bulun.
Kapılar sıklıkla açılır. Kapı açıldığında, sıcak nemli hava buzdolabına girebilir. Kapı ne kadar açılırsa, nem o kadar hızlı oluşur ve daha sıcak hava buzdolabının soğuması gerekir. Buzdolabını serin tutmak için, buzdolabında ihtiyacınız olan herşeyi bir an önce almaya çalışın, yiyecekleri düzenli tutun, böylece yiyecekler çıkar çıkmaz kapıyı kolayca bulup kapatabilirsiniz.
Kontrol, çevre koşulları için doğru şekilde ayarlanmamıştır. Sıcaklığın sabitleşmesi ve hatta dışarı çıkması için 24 saat bekleyin.Sıcaklık çok soğuk veya çok sıcaksa, kadranı bir defada hareket ettirin.
Buzdolabına veya dondurucuya büyük miktarda yiyecek eklendi. Yiyecek eklemek buzdolabını ısıtır. Buzdolabının normal sıcaklığa dönmesi birkaç saat sürebilir.
Gıda doğru şekilde paketlenmemiş. Yiyecekleri sıkıca sarın ve nem birikmesini önlemek için buzdolabında saklanmadan önce nemli kapları silin. Gerekirse, yiyecekleri Yiyecek Saklama Kılavuzu bölümündeki kurallara göre yeniden paketleyin.
Kapılar tamamen kapanmıyor
Hava nemli. Nemli havalarda, kapılar açıldığında hava, nemi buzdolabına taşır.
Bir kendi kendine defrost döngüsü tamamlandı. Buzdolabının kendiliğinden donmasından sonra damlacıkların arka duvarda oluşması normaldir.

LG LRFD25850SW buzdolabı sorun giderme

SORUN OLASI NEDENLER ÇÖZÜMLER
Buzdolabı ve Dondurucu bölümü soğutma değildir. Buzdolabı kontrolü OFF (bazı modellerde) olarak ayarlanmıştır. Kontrolü AÇIK duruma getirin.
Buzdolabı defrost döngüsündedir. Defrost döngüsü sırasında, her bölmenin sıcaklığı biraz yükselebilir. 30 dakika bekleyin ve buz çözme döngüsü bittiğinde uygun sıcaklığın geri geldiğini onaylayın.
Buzdolabı yakın zamanda kuruldu. Her bölmenin istenen sıcaklığa ulaşması 24 saat sürebilir.
Buzdolabı yakın zamanda taşındı. Buzdolab ›uzun bir süre depolanm› flsa veya kendi taraf ›nda hareket ettirildiyse, buzdolab› n ›n enerjiye ba¤lanmadan önce 24 saat dik durmas› gerekir.
Soğutma sistemi çok fazla çalışıyor. Buzdolabı eski bir modelin yerini alıyor. Modern buzdolapları daha fazla çalışma süresi gerektirir, ancak daha verimli teknoloji sayesinde daha az enerji tüketir.
Buzdolabı yakın zamanda takılı veya güç geri yüklendi. Buzdolabının tamamen soğuması 24 saat sürecektir.
Kapı sık sık açıldı veya büyük miktarda yiyecek / sıcak yemek eklendi. Yiyecek eklemek ve kapıyı açmak buzdolabını ısıtır, kompresörün buzdolabını tekrar soğutması için daha uzun süre çalışmasını gerektirir. Enerjiyi korumak için, buzdolabında ihtiyacınız olan herşeyi bir kerede almayı, yiyecekleri düzenli tutmayı ve yiyecekleri çıkar çıkmaz kapıyı kapatmayı sağlamaya çalışın.
Kapılar tamamen kapalı değil. Kapıları sıkıca itin.
Buzdolabı sıcak bir yerde kurulur. Kompresör, sıcak koşullar altında daha uzun süre çalışır. Normal oda sıcaklıklarında (70 ° F), kompresörünüzün zamanın% 40 ila% 80’ini çalıştırmasını bekleyin. Sıcak koşullar altında, daha sık çalışmasını bekleyin.Buzdolabı 110 ° F’nin üzerinde çalıştırılmamalıdır.
Kondenser / arka kapak tıkalı. Kondenser kapağını ve havalandırma deliklerini temizlemek için bir aparatla elektrikli süpürge kullanın. Kondenser bobini alanını kapatan paneli çıkarmayın.
Buzdolabı veya Dondurucu bölümü çok sıcak. Buzdolabı yakın zamanda kuruldu. Her bölmenin istenen sıcaklığa ulaşması 24 saat sürebilir.
Hava delikleri tıkalı. Bölme boyunca havanın akmasına izin vermek için öğeleri yeniden düzenleyin.
Kapılar sıklıkla veya uzun süre açılmaktadır. Kapılar sıklıkla veya uzun süre açıldığında, sıcak, nemli hava bölmeye girer. Bu, bölmedeki sıcaklık ve nem seviyesini yükseltir. Etkisini azaltmak için kapı açıklıklarının sıklığını ve süresini azaltın.
Ünite sıcak bir yere kurulur. Buzdolabının 110F’nin üzerindeki sıcaklıklarda çalıştırılmaması gerekir.
Her iki bölmeye de büyük miktarda yiyecek veya sıcak yiyecek eklenmiştir. Gıda eklemek, soğutma sisteminin çalışmasını gerektiren bölmeyi ısıtır. Sıcak yiyeceğin buzdolabına koymadan önce oda sıcaklığına soğumaya bırakılması bu etkiyi azaltacaktır.
Kapılar düzgün kapatılmamış.
Sıcaklık kontrolü doğru ayarlanmamış. Sıcaklık çok sıcaksa, kontrolü bir seferde bir kademe artırın ve sıcaklığın sabitlenmesini bekleyin.
Buz çözme döngüsü yakın zamanda tamamlandı. Defrost döngüsü sırasında, her bölmenin sıcaklığı biraz yükselebilir ve arka duvarda yoğunlaşma oluşabilir. 30 dakika bekleyin ve buz çözme döngüsü bittiğinde uygun sıcaklığın geri geldiğini onaylayın.
İç nem birikmesi. Kapılar sık ​​sık açılır veya uzun süre durur. Kapılar sık ​​sık açıldığında veya uzun süre beklediğinde, sıcak, nemli hava bölmeye girer. Bu, bölmedeki sıcaklık ve nem seviyesini yükseltir. Etkisini azaltmak için kapı açıklıklarının sıklığını ve süresini azaltın.
Kapılar düzgün kapatılmamış.
Hava nemli. Nemli hava, kapılar açıldığında yoğuşmaya veya dona neden olan bölmelere ilave nem girmesine izin verir.
Evde makul bir nem seviyesinin korunması, bölmelere girebilecek nem miktarını kontrol etmeye yardımcı olacaktır.
Buz çözme döngüsü yakın zamanda tamamlandı. Defrost döngüsü sırasında, her bölmenin sıcaklığı biraz yükselebilir ve arka duvarda yoğunlaşma oluşabilir. 30 dakika bekleyin ve defrost döngüsü tamamlandıktan sonra uygun sıcaklığın geri yüklendiğini onaylayın.
Gıda doğru şekilde paketlenmemiş. Kaplanmamış veya sarılmamış gıdalar ve nemli kaplar, her bölme içinde nem birikmesine yol açabilir. Tüm kapları kurulayın ve bulaşmaması için yiyecekleri kapalı ambalaj içinde saklayın
yoğuşma ve don.
Buzdolabı bölümünde yiyecekler donuyor. Yüksek su içeriğine sahip gıdalar, bir hava deliğinin yanına yerleştirildi. Hava çıkışlarından uzakta yüksek su içeriği olan öğeleri yeniden düzenleyin.
Buzdolabı sıcaklık kontrolü yanlış ayarlanmış. Sıcaklık çok soğuksa, kontrolü bir seferde bir kademe artırın ve sıcaklığın dengelenmesini bekleyin.
Soğuk bir yerde buzdolabı monte edilir. Buzdolab ›n› n 41 ° F’nin (5 ° C) alt ›nda çal› flt ›¤› nda, yiyecekler buzdolab ›nda dondurabilir. Buzdolabının sıcaklığı 55 ° F’ın (13 ° C) altında çalıştırılmamalıdır.
Donmuş gıdalarda (paketin dışında) don veya buz kristalleri oluşur. Kapı sıklıkla veya uzun süre açılır. Kapılar sıklıkla veya uzun süre açıldığında, sıcak, nemli hava bölmeye girer. Bu, bölmedeki sıcaklık ve nem seviyesini yükseltir. Artan nem donmaya ve yoğuşmaya neden olur.
Etkisini azaltmak için kapı açıklıklarının sıklığını ve süresini azaltın.
Buzdolabı veya Dondurucu bölümü çok soğuk. Yanlış sıcaklık kontrol ayarları. Sıcaklık çok soğuksa, kontrolü bir seferde bir kademe artırın ve sıcaklığın dengelenmesini bekleyin.
Donmuş gıdada donmuş veya buz kristalleri (kapalı ambalajın içinde). Yüksek su içeriğine sahip yiyeceklerden gelen yoğunlaşma, gıda ambalajının içinde donmuştur. Bu, yüksek su içeriğine sahip gıda maddeleri için normaldir.
Yiyecekler uzun bir süre dondurucuda bırakıldı. Dondurucuda uzun süre su içeren yiyecek maddeleri uzun süre saklamayınız.
Buz makinesi yeterince buz yapmıyor Talep buz depolama kapasitesini aşıyor. Buz yapıcı 24 saatlik bir sürede yaklaşık 70-182 küp üretecek.
Ev su kaynağı bağlı değil, vana tam olarak açık değil veya valf tıkalı. Buzdolabını yeterli basınçta soğuk su kaynağına bağlayın ve su kapatma vanasını tamamen açın.
Sorun devam ederse, bir tesisatçıya başvurmak gerekebilir.
Su filtresi tükendi. Su filtresini değiştirmeniz önerilir:
• Yaklaşık altı ayda bir.
• Su filtresi göstergesi yandığında.
• Su dağıtıcı çıkışı azaldığında.
• Buz küpleri normalden küçük olduğunda.
Düşük ev su kaynağı basıncı. Su filtresi olmayan modellerde su basıncı 20 ila 120 psi, su filtreli modellerde ise 40 ila 120 psi arasında olmalıdır. Sorun devam ederse, düşük bir basıncı telafi etmek için bir su tesisatçısına başvurmak veya bir destek pompasını monte etmek gerekebilir.
Ters Osmoz filtrasyon sistemi kullanılır. Ters ozmoz filtreleme sistemleri, su basıncını minimum miktarın altına indirebilir ve buz yapıcı sorunlarına yol açabilir.
Boru bağlantı buzdolabını ev besleme valfine büküyor. Kurulum veya buzdolabında buzdolabının hareket ettirilmesiyle boru sistemi tıkanabilir veya su akışı azalır. Su tedarik hattını düzeltin veya onarın ve gelecekteki kıvrılmaların önlenmesi için düzenleyin.
Buz makinesi yeterince buz yapmıyor (devam ediyor). Kapılar sıklıkla veya uzun süre açılmaktadır. Ünitenin kapıları sık sık açılırsa, ortam havası buzdolabını ısıtarak ünitenin ayarlanan sıcaklığı koruyacağını önler. Buzdolabının sıcaklığının düşürülmesi, kapıların sık sık açılmamasına yardımcı olabilir.
Kapılar tamamen kapalı değil. Kapılar düzgün kapatılmamışsa, buz üretimi etkilenecektir.
Dondurucunun sıcaklık ayarı çok sıcak. Normal buz üretimi için dondurucu bölmesi için önerilen sıcaklık 0 ° F’dir. Dondurucu sıcaklığı daha sıcaksa, buz üretimi etkilenecektir.
Suyun yavaşça dağıtılması. Su filtresi tükendi. Su filtresini değiştirmeniz önerilir:
• Yaklaşık altı ayda bir.
• Su filtresi göstergesi yandığında.
• Su dağıtıcı çıkışı azaldığında.
• Buz küpleri normalden küçük olduğunda.
Ters ozmoz filtrasyon sistemi kullanılır. Ters ozmoz filtreleme sistemleri, su basıncını minimum miktarın altına indirebilir ve buz yapıcı sorunlarına yol açabilir.
Sorun devam ederse, düşük bir basıncı telafi etmek için bir su tesisatçısına başvurmak veya bir destek pompasını monte etmek gerekebilir.
Düşük ev su kaynağı basıncı. Su filtresi olmayan modellerde su basıncı 20 ila 120 psi, su filtreli modellerde ise 40 ila 120 psi arasında olmalıdır.
Sorun devam ederse, düşük bir basıncı telafi etmek için bir su tesisatçısına başvurmak veya bir destek pompasını monte etmek gerekebilir.
Buz dağıtmıyor. Kapılar tamamen kapalı değil. Buzdolap kapaklarından herhangi biri açık bırakıldığında buz dağılmaz.
Dağıtıcının seyrek kullanımı. Buz dağıtıcının sık olmayan kullanımı, küplerin zamanla birbirine yapışmasına neden olacak ve bu da bunların düzgün bir şekilde dağılmasını engelleyecektir.
Buz haznelerinin topaklanma / yapıştırma için buz haznesini kontrol edin. Eğer öyleyse, düzgün çalışmaya izin vermek için buz küplerini kırın.
Dağıtım oluğu, don veya buz parçaları ile tıkanmıştır. Buz haznesini çıkararak ve oluğu plastik bir gereçle temizleyerek don veya buz parçalarını ortadan kaldırın. Küp buzun dağıtılması ayrıca don veya buz parçalarının birikmesini önleyebilir.
Dağıtıcı ekran kilitli. Kontrol panelinin ve dağıtıcının kilidini açmak için Kilit düğmesine üç saniye basın ve basılı tutun.
Buz kutusu boş. Her bölmenin istenen sıcaklığa ulaşması 24 saat kadar sürebilir ve buz yapıcı buz oluşturmaya başlar. Kapatma (kol / sensör) engellenmediğinden emin olun.
Depodaki buz kaynağı tamamen tükendiğinde, ek buzun bulunmasından önce 90 dakikaya kadar ve kutuyu tamamen doldurmak için yaklaşık 24 saat geçmesi gerekir.
Buz yapıcı buz yapmıyor. Kısa bir süre önce buzdolabı kurulmuş veya yakın zamanda bağlanmış. Her bölmenin istenen sıcaklığa ulaşması 24 saat kadar sürebilir ve buz yapıcı buz oluşturmaya başlar.
Buzzer açılmamış. Buz Açma / Kapama düğmesini bulun ve açık olduğunu onaylayın.
Buzdolabı bir su kaynağına bağlı değildir veya besleme kapatma vanası açık değildir. Buzdolabını su kaynağına bağlayın ve su kapatma vanasını tamamen açın.
Buz yapıcı kapatma (hissedici kol) tıkalı. Buz yapıcınız buz kesme koluyla donatılmışsa, kolun serbestçe hareket ettiğinden emin olun. Buz yapıcınız elektronik buz kapatma sensörü ile donatılmışsa, iki sensör arasında açık bir yol olduğundan emin olun.
Ters ozmoz su filtreleme sistemi soğuk su kaynağına bağlanır. Ters ozmoz filtreleme sistemleri, su basıncını minimum miktarın altına indirebilir ve buz yapıcı sorunlarına yol açabilir.
Su dağıtmıyor. Yakın zamanda bağlanan yeni kurulum veya su hattı. Sıkışmış hava ve kirleticileri sistemden çıkarmak için 2.5 galon su (yaklaşık 5 dakika boyunca yıkayın) dağıtın.
2.5 galon miktarını sürekli olarak dağıtmayın.Dağıtıcı pedini 30 saniye AÇIK ve 60 saniye KAPALI döngüleri için bastırın ve bırakın.
Dağıtıcı paneli kilitli. Kontrol panelinin ve dağıtıcının kilidini açmak için Kilit düğmesine üç saniye basın ve basılı tutun.
Dağıtıcı su dağıtımı için ayarlanmamıştır. Dağıtıcı buz veya su için ayarlanabilir. Kontrol panelinin doğru çalışma için ayarlandığından emin olun. Su dağıtmak için kontrol panelindeki Su düğmesine basın.
Buzdolabı veya dondurucu kapılar düzgün kapatılmamış. Buzdolap kapaklarından herhangi biri açık bırakılırsa su dağıtılmayacaktır.
Su filtresi yakın zamanda kaldırıldı veya değiştirildi. Su filtresi değiştirildikten sonra, sistemden sıkışan havayı ve kirletici maddeleri temizlemek için 2.5 galon su (yaklaşık 5 dakika boyunca yıkayın) dağıtın. 2.5 galon miktarını sürekli olarak dağıtmayın. Dağıtıcı pedini 30 saniye AÇIK ve 60 saniye KAPALI döngüleri için bastırın ve bırakın.
Boru bağlantı buzdolabını ev besleme valfine büküyor. Kurulum veya buzdolabında buzdolabının hareket ettirilmesiyle boru sistemi tıkanabilir veya su akışı azalır. Su tedarik hattını düzeltin veya onarın ve gelecekteki kıvrılmaların önlenmesi için düzenleyin.
Ev su kaynağı bağlı değil, vana tam olarak açılmamış veya valf tıkalı. Buzdolabını su kaynağına bağlayın ve su kapatma vanasını tamamen açın. Sorun devam ederse, bir tesisatçıya başvurmak gerekebilir.
Buzun kötü tadı var Su temini sülfür gibi mineraller içerir. Bir su filtresinin kurulması gerekebilir.
veya koku. Tat ve koku problemlerini ortadan kaldırır.
Buz makinesi yakın zamanda kuruldu. Renksiz veya kötü tadım buzlarını önlemek için ilk birkaç buz grubunu atın.
Buz çok uzun süre saklandı. Çok uzun süre saklanan buzlar küçülür, bulanıklaşır ve bayat tadı gelişebilir. Eski buzu at ve yeni bir tedarik yap.
Yiyecek, ya bölmede düzgün şekilde depolanmamıştır. Yiyecekleri yeniden sarın. Yiyecekler düzgün bir şekilde sarılmamışsa kokular buza geçebilir.
Buzdolabının içi temizlenmelidir.
Buz saklama haznesinin temizlenmesi gerekiyor. Kutuyu boşaltın ve yıkayın (eski küpleri atın).Yeniden yüklemeden önce bölmenin tamamen kuru olduğundan emin olun.
Sıcak su dağıtımı. Buzdolabı yakın zamanda kuruldu. Su depolama tankının tamamen soğuması için kurulumdan 24 saat sonra bekleyin.
Su dağıtıcısı son zamanlarda kullanıldı ve depolama tankı tükendi. Belirli modelinize bağlı olarak, su depolama kapasitesi yaklaşık 20 ila 30 oz arasında değişecektir.
Dispenser birkaç saat boyunca kullanılmamıştır. Dispenser birkaç saat boyunca kullanılmamışsa, dağıtılan ilk cam ılık olabilir.İlk 10 oz atın.
Buzdolabı sıcak su kaynağına bağlanmıştır. Buzdolabının soğuk su borusuna bağlı olduğundan emin olun.
Su kötü bir tada ya da kokuya sahiptir. Su temini sülfür gibi mineraller içerir. Tat ve koku problemlerini ortadan kaldırmak için bir su filtresi takılması gerekebilir.
Su filtresi tükendi. Su filtresini değiştirmeniz önerilir:
• Yaklaşık her 6 ayda bir.
• Su filtresi göstergesi yandığında.
• Su dağıtıcı çıkışı azaldığında.
• Buz küpleri normalden küçük olduğunda.
Buzdolabı yakın zamanda kuruldu. Sıkışmış hava ve kirleticileri sistemden çıkarmak için 2.5 galon su (yaklaşık 5 dakika boyunca yıkayın) dağıtın. 2.5 galon miktarını sürekli olarak dağıtmayın. Dağıtıcı pedini 30 saniye AÇIK ve 60 saniye KAPALI döngüleri için bastırın ve bırakın.
Buz makinesi çok fazla buz yapıyor. Buz yapıcı kapatma (hissedici kol) tıkalı. Buz haznesini boşaltın. Buz yapıcınız buz kesme koluyla donatılmışsa, kolun serbestçe hareket ettiğinden emin olun. Buz haznesini tekrar takın ve doğru çalışmayı onaylamak için 24 saat bekleyin.
Tıklama Otomatik defrost döngüsü başladığında ve bittiğinde defrost kontrolü tıklanır. Termostat kontrolü (veya bazı modellerde buzdolabı kontrolü) ayrıca bisiklete binerken ve açıldığında da tıklanır.
tıkırtı Tıkanma sesleri, soğutucu akışkanın, ünitenin arkasındaki su hattının veya buzdolabının üstünde veya etrafında depolanan öğelerin akışından kaynaklanabilir. Normal operasyon
Buzdolabý zeminde katı olarak durmuyor. Zemin zayıf veya düzensiz veya tesviye ayakları ayarlanmalıdır.
Lineer kompresörlü buzdolabı çalıştırırken sarsıldı.
whooshing Evaporatör fan motoru, buzdolabında ve dondurucu bölmelerinde havada dolaşıyor.
Kondenser fan tarafından kondenser üzerinden hava zorlanır.
gurgling Soğutma sistemi içinden akan soğutucu akışkan.
Pat pat Sıcaklıktaki değişimlere bağlı olarak iç duvarların daralması ve genişlemesi.
Cızırtılı Defrost döngüsü sırasında defrost ısıtıcısında su damlaması. Normal operasyon
titreşen Buzdolabının tarafı veya arkası bir dolap veya duvara temas ediyorsa, normal titreşimlerin bazıları sesli bir ses çıkartabilir. Gürültüyü ortadan kaldırmak için, yanların ve sırtın herhangi bir duvara veya dolaba titreşemeyeceğinden emin olun.
damlama Su tahliyesine giren su, defrost döngüsünü açar.
Titreşimli veya Yüksek Sesli Ses Buzdolabınız yiyecek maddelerini istenilen sıcaklıkta tutmak için daha verimli çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Yüksek verimli kompresör, yeni buzdolabınızın eskisinden daha uzun süre çalışmasına neden olabilir, ancak önceki modellerden daha fazla enerji tasarrufu sağlar.Refngeratör çalışırken, titreşimli veya yüksek perdeli bir ses duymak normaldir. Normal operasyon
Kapılar doğru kapanmayacak veya açılacak. Yiyecek paketleri kapıyı açık tutuyor. Kapı ve kapı raflarını temizlemek için yiyecek kaplarını yeniden düzenleyin.
Buz kutusu, daha temiz kapak, tavalar, raflar, kapı kutuları veya sepetler yersiz. Kutuları sonuna kadar itin ve daha açık olan kapak, tava, raf ve sepetleri doğru konumlarına yerleştirin.
Kapılar ürün kurulumu sırasında çıkarıldı ve uygun şekilde değiştirilmedi. Kapıları Sökme ve Değiştirme Buzdolabı Kolları ve Kapıları bölümüne göre sökün ve değiştirin.
Buzdolabı düzgün bir şekilde ayarlanmamıştır.
Kapıların açılması zor. Contalar kirli veya yapışkan. Contaları ve dokundukları yüzeyleri temizleyiniz. Temizlendikten sonra contaların üzerine ince bir cila veya mutfak cilası sürün.
Kapı yakın zamanda kapatıldı. Kapıyı açtığınızda, daha sıcak hava buzdolabına girer. Sıcak hava soğuduğunda, bir vakum oluşturabilir. Kapının açılması zorsa, hava basıncının eşitlenmesi için bir dakika bekleyin, daha kolay açılıp açılmadığını görün.
Zemin seviyesi değil. Kurulumu tamamlamak için tesviye ayağı veya makaraların altına şimler eklemek gerekebilir.
Işıklar çalışmıyor. LED iç aydınlatma arızası. Buzdolabı bölmesi lambası LED iç aydınlatmadır ve servis yetkili bir teknisyen tarafından yapılmalıdır.
Buzdolabı alışılmadık bir kokuya sahiptir. Hava Filtresinin MAX ayarına ayarlanması veya değiştirilmesi gerekebilir. Hava Filtresini MAX ayarına getirin. Koku 24 saat içinde gitmezse, filtrenin değiştirilmesi gerekebilir.
Buzdolabının içi tozla veya kurumla kaplıdır. Buzdolabı, şömine, baca veya mum gibi bir ateş kaynağının yakınında yer almaktadır. Buzdolabının şömine, baca veya mum gibi bir ateş kaynağının yakınında bulunmadığından emin olun.

İlginizi Çekebilir

LG mikrodalga fırın

LG mikrodalga fırın sorunlarını giderme

LG mikrodalga fırın sorunlarını giderme LG LCSP1110ST mikrodalga fırın sorunlarını giderme İçindekiler LG LCSP1110ST mikrodalga …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi