LG buzdolabı hata kodu ER FF

LG Buzdolabı Hata Kodu Er FF

LG buzdolabı hata kodu ER FF Bu hata kodu, bir dondurucu fanı veya dondurucu bölümü kapılarında bir sorun olduğunda görünür. Bazen kontrol panelindeki küçük bir arıza nedeniyle oluşur. Bu durumda, sıfırlama bir çözüm olabilir. Buzdolabını yaklaşık 20 dakika süreyle fişten çekin ve sonra tekrar yerine takın.

FF – Dondurucu bölmesinin motorunda veya üfleyici fanında arıza ve hasar. Arıza kritik arızaları ifade eder ve derhal ele alınması gerekir. Olası motor veya fan onarımı. Daha ciddi durumlarda, bu bileşenleri tamamen değiştirmeniz gerekecektir.

LG Buzdolabı Hata Kodu FF

Büyük olasılıkla, bir dondurucu fanı veya dondurucu bölümü sorunu var. Şunlar nedeniyle oluşabilir:

  1. Fan üzerinde ve çevresinde buz birikmesi ve düzgün dönmesini engelleme;
  2. Arızalı fanın paslaması;
  3. Dondurucu kapısı zayıf contalar nedeniyle düzgün şekilde açılmıyor / kapanmıyor.

LG Buzdolabı Hata Kodu ER FF Buz birikmesi için fanı kontrol edin. Gerekirse buzdolabınızı çözün. Fanı ve motoru kontrol edin ve arızalı parçayı değiştirin. Dondurucu bölümünün buzlanmadığından (eğer buzdolabının buzunu çözüyorsanız) ve kapıların iyi açılıp kapandığından emin olun. Contaları kontrol edin. Arızalı bir parça bulduğunuzda, tamir edin veya değiştirin.

“FF” veya “CF” – dondurucu fanında veya motor kompresöründe arıza. Motor freonun sisteme pompalanmasından sorumludur ve fan dondurucuda soğuk hava üretir. Bu bileşenlerin arızalanması önemlidir çünkü buzdolabının soğutma ve dondurma işlevlerini yerine getirmesine izin vermezler. Her iki düğüm de onarıma tabidir, ancak bazı durumlarda değiştirilmeden yapamazlar.

Ayrıca Kontrol Edin

Buzdolabı Nasıl Onarılır

Buzdolabı Nasıl Onarılır ?

Buzdolabı Nasıl Onarılır ? Buzdolabı, evinizde gece gündüz sürekli çalışan ve yiyeceklerinizi soğuk tutan birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Call Now ButtonServis Çağır (0216) 360 91 06