LG buzdolabı hata kodu H1

LG Buzdolabı Hata Kodu H1

LG buzdolabı hata kodu H1 Dijital göstergelere sahip LG buzdolapları, herhangi bir problemin sahibini uyarmak ve tamircilere arızaların nedenlerini hızlı bir şekilde teşhis etme yeteneği vermek için kolay okunur bir sistemle donatılmıştır. Bu LG buzdolabı hata kodları genellikle kullanıcı tarafından kolayca çözülebilen oldukça yaygın sebeplere sahiptir. Bununla birlikte, bazı hata kodları profesyonel bir onarım servisinin yardımını gerektirir.

LG Buzdolabı Hata/Arıza Kodu H1

LG buzdolabı hata kodu H1 Arızaları modellere göre bazen ekrana göre tipine göre değişiklik gösterebilmektedir. Arızalar bazen iç ünite bazen dış ünite kaynaklı. Sıralamak gerekirse sistemin dondurucu bölmesini düzgün şekilde soğutmaması ve yeterince soğuk olmaması anlamına gelir. Bunun nedeni şunlar olabilir:

LG Hata Kodu H1 Çözümü

Dondurucunun buzlu arka duvarı
Evaporatör fan arızası
Düşük soğutucu şarjı

Dondurucu bölmesinin arka duvarını kontrol edin ve üzerinde çok fazla don olup olmadığını kontrol edin. Varsa buzdolabınızı çözün. Buharlaştırıcı fanını kontrol edin.

Dondurucu bölmesini açın ve dinleyin: çalışıyor olmalı

Kompresörün çalıştığından emin olun

Şimdiye kadar herhangi bir sorun tespit edilmezse, yerel servisinizi arayın ve buzdolabınızı kontrol ettirin: soğutucu akışkanı şarj etmeniz gerekebilir.

Herhangi bir hata kodu görmüyorsanız, cihazınızın mümkün olduğunca doğru yaşadığı belirtiyi belirlemeye çalışın. Şimdi listede belirtiyi bulmaya ve önerilen çözümleri denemeye hazırsınız. Ayrıca, bu sorunu çözebilecek parçalar hakkında bilgi edineceksiniz. Bize yazın.

Çoğu zaman donma olmayan soğutma teknolojisine sahip bir buzdolabının dondurucu bölme için iyi çalıştığı ve buzdolabında düzgün şekilde soğumadığı görülür .

Çoğu zaman donma olmayan soğutma teknolojisine sahip bir buzdolabının dondurucu bölme için iyi çalıştığı ve buzdolabında düzgün şekilde soğumadığı görülür . Muhtemel nedenleri belirlemeden önce, genellikle çift ​​kapılı buzdolapları , başlangıçta dondurucunun soğutulması durumunda olduğumuzu ve başlangıçta dondurucunun soğutulmasını sağlayan bu teknolojinin çalışma mekanizmasını belirtmek iyidir; buzdolabı.

Gerçekte, dondurucudan buzdolabına buzdolabına bir ya da daha fazla fan aracılığıyla, hücre sıcaklığına ulaştığında ve kapı kapandığında aktive edilen dondurucunun alt duvarına yerleştirilen bir soğuk yayılımı vardır. Diğer durumlarda, fan sabit kalır.

Soğutmanın nasıl gerçekleştiğine dair bu açıklamayı yaptıktan sonra , soğuk hava deposu soğuk olmadığı zaman, sorunun dondurucuda meydana gelen bir anormallikle sonuçlanabileceği kolayca çıkarılabilir. Gaz kaybına atfedilebilecek nedenleri bir kenara bırakarak, asıl nedenin, fanın çalışmasını ve dolayısıyla soğuğun ilerlemesini engelleyen bir buz paketlemesine kadar geri çekilebileceğini söylüyoruz.

2 Yorumlar

  1. Gursel

    LG GR-802GSPW Buzdolabı H uyarısı veriyor.
    Nedenini bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

  2. İrfan

    LG buzdolabım arıza yaptı o şekilde bir kaç gün kulandim ve sogutmadi sonra arkasına baktım fan çalışmıyordu servisi aradım fişi çekin dedi çektim sonra yine olmadı ve arkasına baktım fan çalışmıyor du servis çağırdım geldi fani değiştirdi ve 2 üç gün sorunsuz çalışıyordu sonra bir den ön deki numara gösteren yerde H . harfi göstermeye başladı ve çalışmadı sorun neyden olabilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi