LG çamaşır makinesi FE hata kodu

LG Çamaşır Makinesi FE Hata Kodu

LG Çamaşır Makinesi FE Hata Kodu Tamburun içine yüklenen çamaşırları, ihtiyacınız olan programı ayarlayın. Ne olmuş yani Su sürekli pompalanır ve boşaltılır, sonra cihaz durur ve ekranda bir FE arızası görüntülenir. Temel olarak, ünitenin bu tür bir arızası su enjeksiyon işleminde, daha az sıklıkla “yıkama” veya “durulama” modunda gösterilir.

LG Çamaşır Makinesi Hata Kodu FE

LG Cihazda ekran bulunmuyorsa veya daha eski bir modeliniz varsa, ne yapmalı ve hatayı nasıl tanımanız gerekiyor? Bu tür makineler için, arıza aşağıdaki gibi gösterilecektir:

  • Gösterge, ön hazırlık, yanma veya yanıp sönme dahil, herhangi bir yıkama modundan sorumlu olan ışıklar yanar.

LG Çamaşır Makinesi FE Hatası ne anlama geliyor ?

Yüklenen yıkama ağırlığının üretici tarafından ayarlanandan daha büyük (4.5’e kadar; 5.0; 6.0 kg, yani veri sayfasında belirtilen ağırlık). Tambur izin verilen seviyenin üzerinde doldurulursa, su nominal olarak belirlenen limitleri aşar ve makine aşırı yüklenmeye cevap verir.

Dağılımı düzeltmek için yapmanız gerekenler

  • Otomatik yıkama için tasarlanmamış çamaşır deterjanı kullanıyorsanız, aşırı köpüklenme meydana gelir. Bu sorunu gidermek için suyu boşaltmanız, çamaşırları çıkarmanız ve makineyi kurumaya bırakmanız gerekir. Böyle bir hatayı önlemek için, yüklenen çamaşırların ağırlığını kontrol etmek, yüksek kaliteli ve uygun aletleri uygun şekilde seçmek gerekir.
  • Ünitenin otomatik kontrol modunda bir banal arıza meydana gelmişse, güç kaynağını önlemek için fişi prizden çekin. 20 dakikaya kadar bir süre bırakın, bundan sonra, gücü açın ve ihtiyacınız olan programı başlatın, çamaşır makineniz bu tür bir sorunu güvenle çözmelidir. Hiçbir şey olmamış gibi yeniden başlatılacak ve çalışacaktır.

LG çamaşır makinemde FE ne anlama geliyor?

Bir FE hatası, deponun dolu olduğunu gösterir. Sebepleri arasında, merkezi panelin arızalanması, çok miktarda köpük, çok kabarık ve hafif çamaşırların yüklenmesi yer alır. Ayrıca, su giriş valfinde hasar, basınç şalterinde arıza, elektronik bileşenlere giden kablo veya kablo kontaklarının ihlali buna atfedilmelidir.

LG çamaşır makinesinde FE nedir?

FE hata koduna birkaç faktör neden olabilir. Bunlar, uygun olmayan öğelerin (aşırı hafif, hacimli, kabarık) artan köpürmesini ve yıkanmasını içerir. Ciddi nedenler arasında: su giriş vanasında sızıntı, basınç şalteri ile ilgili sorunlar, açık veya lehimlenmemiş kontaklar, elektronik kartın arızalanması.

LG yıkayıcımdaki FE hatasını nasıl düzeltirim?

Makineyi yeniden başlatırsanız (kapatıp tekrar açarsanız) FE hatasını düzeltebilirsiniz. Ayrıca çamaşırları yeniden dağıtmanız, fazla çamaşırları çıkarmanız, köpüğün oturmasını beklemeniz ve özel çamaşır deterjanı kullanmanız gerekir. Diğer durumlarda, arızalı elemanların değiştirilmesi ile muayene ve onarım yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi