LG Çamaşır makinesi UE hata kodu

LG Çamaşır Makinesi UE Hata Kodu

LG Çamaşır makinesi UE hata kodu LG çamaşır makinesi dönemediğinde, ekranda UE hata kodu beliriyor. Yıkama ve durulama işlemini tamamladı, ancak yine de tankı döndürmeye devam ediyor ve bu nedenle momentum kazanamıyor. Birkaç başarısız denemenin bir sonucu olarak, tüm işlemler otomatik olarak durdurulur.

LG çamaşır makinenizde sıkma işlemini tamamladıktan sonra kontrol panelinde bir UE hata kodu görüntüleniyorsa ve çamaşırlar hala ıslaksa, sizin için bir çözüm bulduk. Bu arıza en sık dengesiz çamaşır makinesi yükünden kaynaklanır. Aşağıdaki yazımız sizi kısa sürede endişelendirmemelidir.

LG Çamaşır Makinesi UE Hatası

Cihazın LCD ekranı yoksa, arıza göstergesi aşağıdaki gibi olacaktır:

  • Aynı zamanda, döndürme işleminden sorumlu olan tüm gösterge ışıkları yanar;
  • LED’ler 1 ila 6 arasındaki sayılarla yanar veya yanıp söner.

LG UE Hata Kodunu Çözme

LG Çamaşır Makinesi UE Hata Kodu Ünite kendisi yükü dönme sırasında dağıtamadı. Ekranında UE kodu ile ilgili bir hata göründüğünde, ekipmanın tambur duvarlarındaki yükü otomatik olarak yeniden dağıttığı anlamına gelir. Cihaz, yıkamayı duvarlarına eşit şekilde dağıtmak için tambura küçük miktarlarda ekleyerek su pompalamaya devam eder. Bu kod geçici bir duruş bildirir. Sadece gözlemlemelisin ve müdahale etmemelisin.

Eğer UE hatası yanarsa, ekipmanınız yardım almadan baş edemez ve yükü eşit şekilde dağıtmak imkansızdır. Makine hala çamaşırları itme işlemine başlayamıyorsa, çamaşır makinelerinin tamircisini aramalısınız.

LG UE Hata Kodu Nasıl Giderilir ?

  • Cihaz tankı aşırı yüklenmiş veya az yüklü (çok büyük bir parça yerleştirdiniz) veya yükün yarısından daha az ağırlığa sahip çamaşırhane başlattı. Böyle bir sorunu gidermek için çamaşırları uygun yükleme hacmine eklemek veya genel bir şeyi çıkarmak gerekir, çünkü otomatik sistem sonuna kadar ulaşmaya ve sıkma işlemine izin vermez.
  • Tamburdaki şeyleri kendiliğinden çözün ve yükü yeniden dağıtın. Sonra yıkamayı tamamlamak için tekrar çalıştırmayı deneyin.
  • Makinenin bacaklarını ortalayın, bir bina kabarcığı veya lazer seviyesi yardımıyla doğru pozisyonlarını kontrol edin.
  • Elektronikler arızalanırsa, ortadan kaldırmak için gücü kapatmanız ve tüm ayarları sıfırlamanız gerekir.

Ayrıca Kontrol Edin

Buzdolabı Nasıl Onarılır

Buzdolabı Nasıl Onarılır ?

Buzdolabı Nasıl Onarılır ? Buzdolabı, evinizde gece gündüz sürekli çalışan ve yiyeceklerinizi soğuk tutan birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Call Now ButtonServis Çağır (0216) 360 91 06