LG Kurutma Makinesi Hata Kodları

LG Kurutma Makinesi Hata Kodları

LG Kurutma Makinesi Hata Kodları kurutucu bir hata kodu görüntülüyor mu? Aşağıdaki hata kodları, LG kurutucunuzla ilgili sorunu gidermenize yardımcı olacaktır. Bu hata kodları neyi kontrol edeceğinizi, onaracağınızı veya değiştireceğinizi söyleyebilir. Bu hata kodları, sorunu bulmanıza ve LG kurutucunuzu kendiniz düzeltmenize yardımcı olabilir.

LG Kurutma Makinesi Arıza/Hata Kodu

LG Kurutma Makinesi Hata Kodları Arıza Çözümleri LG kurutucular, birden fazla yöntemle görüntülenen hata kodlarıyla gelir. Geleneksel yöntem, sayı veya harf tabanlı hataları görüntüleyen LCD yanıp sönen hata kodu dizisidir. İkinci, yeni yöntem, LG tarafından eğitilmiş profesyoneller tarafından teşhis edilebilen ses tonlarıyla ifade edilen hataları içerir.

LG Kurutma Makinesi CL Hata Kodu

LG kurutucularda CL görüntülendiğinde, hata kodu ana kurutucu kontrolleri ve kontrol kartı arasında bir iletişim bağlantısı hatası olduğunu gösterir. Kurutucuyu veya ekran kartını ve kontrol panelini değiştirin.

LG Kurutma Makinesi TE1 Hata Kodu

“TE1” hatası, kurutucunun termistörü ile ilgilidir. Kod, termistörün açık olduğunu gösterir, yani kırılmış veya kırılmış demektir. Uygun değiştirme parçasını bulmak için LG müşteri hizmetleri web sitesine ve kurutucu model numarasına başvurun. Kurulum bir tamircinin yardımını gerektirebilir.

LG Kurutma Makinesi TE2 Hata Kodu

“TE1” hatası gibi, “tE2” hatası da termistör ile ilgilidir. Kod termistörün kısa devre yaptığını gösterir ve değiştirilmesi gerekir. Her LG kurutucu modeli için termistörün yeri farklıdır, bu nedenle müşteri servisinin web sitesine veya kurutma makinesinin el kitabına bakın.

LG Kurutma Makinesi CRE Hata Kodu

Ticari LG kurutucular, kurutucu üzerinde uygun krediler için kart okuyucuları kullanır. Kart okuyucuyu bağlayan tel kırılabilir veya serbest bırakılabilir. Bu meydana geldiğinde, kurutucuda “CRE” hatası yanıp söner. Kabloyu kontrol edin ve gerektiğinde değiştirin. Kablo, kart okuyucunun arkasından ve kurutucunun ana kontrol panosuna doğru ilerler.

Kod Arıza Kontrol / Onarım
TE1 Termistör hatası Elektronik kontrol, termistörün (sıcaklık sensörü) arızalandığını algılar. Kurutucuyu fişten çekin ve direnci termistörden ölçün.Oda sıcaklığında yaklaşık 10.000 ohm ölçmelidir. Termistör arızalıysa, değiştirin.  Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın
TE2 Termistör hatası Elektronik kontrol, termistörün (sıcaklık sensörü) arızalandığını algılar. Kurutucuyu fişten çekin ve direnci termistörden ölçün.Oda sıcaklığında yaklaşık 10.000 ohm ölçmelidir. Termistör arızalıysa, değiştirin.  Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın
dE Kapı anahtarı hatası Normalde kurutma makinesinin konsolunda saklanan teknik sayfalarda açıklanan diyagnostik test modunu kullanarak kapı anahtarının çalışmasını kontrol edin. Kapı anahtarı arızalıysa, değiştirin.  Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın

Comments (1)

  • Cemil Diiçi

    Hayırlı günler bizim bulaşık makinesinin ekranında ters f ve e yanıp sönüyor çalışmıyor

Soru Sor Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Şimdi Servisi Ara