LG Kurutma Makinesi Hata Kodu TE1

LG Kurutma Makinesi Hata Kodu TE1

LG Kurutma Makinesi Hata Kodu TE1 LG kurutucu bir hata kodu görüntülüyor mu? Aşağıdaki hata kodları, LG kurutucunuzla ilgili sorunu gidermenize yardımcı olacaktır. Bu hata kodları neyi kontrol edeceğinizi, onaracağınızı veya değiştireceğinizi söyleyebilir. Bu hata kodları, sorunu bulmanıza ve LG kurutucunuzu kendiniz düzeltmenize yardımcı olabilir.

LG Kurutma Makinesi Hata/Arıza Kodu TE1

LG Kurutma Makineleri Hata Kodu TE1 – TE2 Elektronik kontrol, termistörün (sıcaklık sensörü) arızalı olduğunu tespit eder. Kurutucu fişini çekin ve termistöre karşı direnci ölçün. Oda sıcaklığında yaklaşık 10.000 ohm ölçmelidir. Termistör arızalıysa değiştirin.

tE1 LG Kurutma Makinesi Hatası

“TE1” hatası, kurutucunun termistörü ile ilgilidir. Kod, termistörün açık olduğunu, yani çatladığını veya kırıldığını gösterir. Uygun yedek parçayı bulmak için LG müşteri hizmetleri web sitesine ve kurutucu model numarasına bakın. Kurulum için bir tamircinin yardımı gerekebilir.

tE2 LG Kurutma Makinesi Hatası

Tıpkı “tE1” hatası gibi, “tE2” hatası termistörle ilgilidir. Kod, termistörün kısa devre yaptığını ve değiştirilmesi gerektiğini gösterir. Her LG kurutucu modeli için termistörün konumu farklıdır, bu nedenle bulmak için müşteri hizmetleri web sitesine veya kurutucu kılavuzuna bakın.

Hatası Durum = Termistör arızası  Kontrol Et ve veya Onar = Kontrol, sıcaklık sensörünün arızalı olduğunu tespit eder. Kurutucudaki gücü kesin ve termistördeki direnci ölçün. Yaklaşık 10.000 ohm ölçmelidir. Termistör arızalıysa değiştirin.

DAHA FAZLA BİLGİ:

Kurutma makinesini fişten çekin veya kurutucuya güç sağlayan devre kesiciyi tetikleyin. Kurutma makinesi enerjisiz kalırken, START / PAUSE düğmesini 5 saniye basılı tutun. Kurutma makinesine güç verin ve başka bir döngü çalıştırmayı deneyin. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi