Anasayfa / Klima / Marin Klima Sistemleri Bakım Arıza Montaj Servis
Marin Klima Sistemleri Bakım Arıza Montaj Servis

Marin Klima Sistemleri Bakım Arıza Montaj Servis

Marin Klima Sistemleri Bakım Arıza Montaj Servis Yat tekne gemi Hemen hemen her diğer bakım projesinde olduğu gibi, herhangi bir düzeltmeden hemen önce, kullanım kılavuzunun bulunması ve okunması gerekir: Marin Klima Servisi Kendiniz yapabileceğiniz her şey orada açıklanmıştır; Her şey için, bir pro arayın ve otel havuzunda anne ve çocuklara katılın. El kitabını ararken, bu arada, yakın gelecekte bir noktada kullanışlı olabilecek birkaç şey var.

Marin Klima Servisi

Marin Klima Sistemleri Bakım Arıza Montaj Servis Bu Dometic split sistem tipi klima, klima ünitesini / evaporatörünü (solda) ve kondenser / kompresörü (sağda) ayırır. Çevreye duyarlı R410A gazı kullanır.

Marin Klima Servisi İklimlendirme sistemleri farklı konfigürasyonlardadır, Yat tekne gemi ancak hepsi üç ana bileşeni paylaşır: Soğutucu akışkanın çevredeki havadan ısıyı emdiği buharlaştırıcı; soğutucuyu sisteme iten kompresör; ve soğutucunun, evaporatöre geri pompalanmadan önce soğutulduğu ve sıvılaştırıldığı kondenser. Çoğu klima sistemi “doğrudan genleşme” dir: soğutucuyu doğrudan teknenin yaşam alanlarında bulunan hava işleme ünitelerine pompalarlar. Öte yandan, bir soğutulmuş su sistemi, temizleyicileri hava sirkülasyonları boyunca sirküle eden taze suyu soğutur.

Marin klima sistemi arıza çözümleri

Soğutulmuş su sisteminin korunması, daha fazla su tesisatı olması haricinde, bir doğrudan genişleme sisteminden çok farklı değildir. Her durumda, araç kutunuzu açmadan veya yardım çağırmadan önce yukarıda belirtilen kılavuzu okumak ve çalışmak çok önemlidir. Fakat,

Ne tür bir sisteme sahip olmanız gerektiğini anlamanın en iyi yolu, evaporatörün hemen yukarısında bulunan genleşme vanasından başlayarak, sistem üzerinden bir yolculuğa çıkmaktır. Genleşme valfi yüksek basınçlı soğutucunun buharlaştırıcıya geçişini düzenler; Birçok basınç altında olduğu için, soğutucu akışkan bu noktada sıvıdır. Ancak, genleşme vanasından geçerken, basıncı önemli ölçüde düşer ve soğutucu akışkan kaynamaya başlar.

Marin chiller servis

Marin chiller servis Herhangi bir sıvı kaynarsa – bilim adamları bu “faz dönüşümünü” adlandırırlar – ısıyı emer. Bu durumda, “kaynama”, “sıcak” anlamına gelmez: Ortak bir soğutucunun (R410A) kaynama noktası, eksi 55 derece F civarındadır. Normal sıcaklıklarda ve basınçlarda, bir gazdır.

Klimalar gerçekten soğuk üretmezler, ısıyı çıkarırlar. Faz dönüştürücü soğutucu akışkan evaporatör serpantinlerinden geçerken, daha soğuk fakat daha gazlıdır (çünkü kaynar) ve çevreleyen havayı ısıtır. Bir fan, kabinden buharlaştırıcıdan havanın sıcak havasını üfler ve artık daha serin bir şekilde havayı tekrar kabinin içine sokarak boşaltır. Evaporatör / fan / kanal tertibatı, bir “hava işleme elemanı” olarak adlandırılır. Kabin içinden çekilen sıcak hava, “geri dönüş” havası olarak adlandırılırken, “besleme” havası, hava işlemcisinden çıkan soğuk havadır.

Yat Tekne Klima Servis Hizmeti

Buharlaştırıcıdaki verimli ısı değişimi kabinden sıcak ve ılık bir hava beslemesi yapılmasını gerektirir. Geri dönüş ızgarasının arkasında, tozu ve diğer çöpleri süzmek için bir filtre var. Filtre kirlenirse, hava akışı kısıtlanır ve kabinin soğuması daha uzun sürer. Yapmanız gereken ilk şey, aşırı sıcaklıklar altındaysa filtreyi temizlemektir – vakumlayın, yıkayın, kullanım kılavuzunun size söylediği her şeyi yapın. Klima sisteminiz çok iyi çalışıyor olsa bile, filtreyi ayda bir kez temizleyin. Filtreyi daha sık temizlemeniz gerekiyorsa, kabini temizlemeyi deneyin.

Gemi Isıtma Soğutma Klima Arıza Servis

Gemi Isıtma Soğutma Klima Arıza Servis Klima sisteminizin spesifikasyona göre çalışıp çalışmadığını kontrol etmenin bir yolu var mı? Klima  ile teknik bir danışman olan  tedarikin sıcaklığını ve geri dönüş havasını dijital bir termometre ile almanızı önerir – eğer zaten yoksa 20 dolar geri getirir bir tane var, sistemi test etmeden önce fanın veya fanın yüksek hızda olmasını sağlayın.

“Aralarında 12 ila 20 derece fark olmalı” diye ekliyor. Fark daha az olursa, sorun soğutucu akışkanın kaybı olabilir; Sistem kapalı bir döngü olmasına rağmen, bazen soğutucu dışarı sızar. Sistemin kontrol edilmesi ve yeniden şarj edilmesi, lisanslı bir iklimlendirme teknisyeni için bir iştir.

Marin Klima Bakımı

Marin Klima Bakımı Çoğu deniz klimatörü, soğutucunun akışını değiştiren ve sistemi bir ısı pompasına dönüştüren ters çevrimli bir moda sahiptir. Birçok kaptan, hiçbir zaman geri dönüş döngüsüne geçmez, ancak şunları yapmalıdır: Sistemde düzenli olarak etkinleştirilmediğinde yapışabilen bir geri dönüş valfı vardır. Eğer yapışıyorsa, ısı istediğinizde soğukta kalacaksınız.

Hava filtrelerinin ve ham su süzgecinin temizlenmesi ile birlikte, planlanan klima bakımının bir parçası, kabindeki Hades kadar sıcak olsa bile, periyodik olarak birkaç dakika için ters çevrime geçmek olmalıdır. Nokta? Sonunda sonbahar soğukluğu size ısı anahtarına ulaşmanızı sağlayacak ve vurduğunuzda, sıcak hava akmasını istiyorsunuz. (Eğer ters çevrimli valfiniz yapışırsa, bu arada hafifçe hafifçe vurabilir, harekete geçtiğinde bir tıslama sesi duyarsınız. Ancak, onu balinalamayın.)

Marine Air Conditioning System

Marine Air Conditioning System Ters döngü, soğutucu akışkan ters yönde akar dışında, klima ile aynı prensibi kullanır. Kompresör, sıcak, basınçlı soğutucu akışkanını, havayı bobinler üzerindeki serin kabin havasıyla kabine aktacağı hava işleyicisine pompalar. Daha sonra soğutucu akışkan genleşme vanasından kondensere akar, burada çok soğuk olan soğutucu akışkan deniz suyundan ısıyı alır ve kompresörden kabine taşır.

Yacht Heating & Cooling Service

Yacht Heating & Cooling Service Ters çevrimli üniteler, 40 derece F veya civarında deniz suyu sıcaklıklarına kadar ısı üretebilir, ancak su daha sıcaksa daha iyi çalışırlar. Bu nedenle, teknoloji sonbaharda botlamak için uygun olsa da, bir Arktik araştırmasını planlıyorsanız, özel bir ısıtma sistemi kurmak isteyebilirsiniz.

Bu filtreyi temizlerken, tesadüfen, su için evaporatörün altındaki yoğuşma kabını kontrol edin. Klimalar ısı ile birlikte nemi alır ve su bir yere gitmelidir. Çoğu tesisatta tava sintine süzülür, ancak tahliye tıkanırsa ve tava taşarsa su, istemediğiniz bir yere gider. Boşaltma işlemini geçici olarak bloke ederek ve tavayı temiz suyla doldurup doldurmadığını kontrol edin – tahliyeyi açtığınızda 30 saniye veya daha az bir süre geçmelidir.

Klima Tekne, Yat ve Marin Malzemeleri

Klima Tekne, Yat ve Marin Malzemeleri Evaporatörden çıktıktan sonra, şimdi düşük basınçlı bir gaz olan soğutucu, bir kez daha normal atmosfer basıncına kadar pompalayan bir kompresöre gider. Sistem düzgün çalışıyorsa, soğuk soğutucudan dolayı hava çözücü ve kompresör arasındaki borularda yoğunlaşma görülmelidir; kuru borular burada sistemin yeniden şarj edilmesi gerektiği anlamına gelebilir.

Basınç, ısıya eşittir, bu nedenle kompresörün akışaşağı tarafındaki gazı soğutmak için, soğutucuyu bir sıvı duruma döndüren bir ham su soğutmalı kondansatörden geçirilir. Su ne kadar soğuksa, soğutma o kadar verimli olur, ancak çoğu klima, su sıcaklığına 80 derecelik bir aralıkta, bazen daha sıcakken çalışır. Daha sonra soğutucu akışkan genleşme vanasına geri döner ve döngü tekrar başlar.

Klima Tekne, Yat ve Marin Malzemeleri

Klima Tekne, Yat ve Marin Malzemeleri Kondenserdeki verimli ısı değişimi, elbette, tedarik tarafını açık tutmak anlamına gelen serbest bir ham su akışı gerektirir. İlgili deniz süzgecini ayda bir kez (veya daha çok tropik sularda) temizleyin ve klima sisteminiz her çalıştığında, akışın sınırsız olduğundan emin olmak için ham su deşarjına dikkat edin. Çoğu sistemde, kompresörün, su akışı yetersizse, sistem basıncının önceden belirlenmiş bir sınırın ötesine geçmesine neden olan bir güvenlik anahtarı vardır. Sisteminizi ateşlerseniz ve bir süre çalışırsa ve sonra kapanırsa, emniyet anahtarının devreye girmiş olması ve su kaynağını kontrol etmeniz gerekebilir.

Yat klima sistemleri

Yat klima sistemleri Süzgeç temiz ise, ancak sistemde yetersiz miktarda su akıyor gibi görünüyorsa, su pompası çarkı çok kötü olabilir, bu da çoğu atlayıcı için kolay bir çözüm olabilir. Ya da kondenser bobin olabilir. Tampa Bay deniz iklimlendirme uzmanı Denizdeki büyüme ve ölçek bobinleri biriktirir ve tıkar,” diyor . Düzeltme, soğutma sistemini zayıf bir asit çözeltisiyle, çoğu durumda bir teknisyen için bir işle yıkamaktır. , “Teknenin bulunduğu yere bağlı olarak her iki ila beş yılda bir yapılmalı” diyor.

Eğer klima sisteminize iyi bakarsanız, size iyi bakar, belki on yıllardır, diyor . “Kendi kendine yeten bir deniz kliması” diye ekliyor, “ne kadar kullanıldığına bağlı olarak, yaklaşık 15-20 yıllık bir yaşam beklentisi var; bu, eski birimlerin 1980’lerden beri hala etkin bir şekilde soğutulmasıyla.

Tekne Klima Sistemleri

Tekne Klima Sistemleri Son olarak, deniz suyu HVAC sisteminizin kondenser ünitesini kontrol edin. Bu, deniz suyundaki tüm enkaz ve molozlardan en büyük atıkları alan sistemdir. Deniz suyu doğada aşındırıcıdır, bu nedenle kondenseri etkilerinden korumanız gerekir. Daha iyi performans için kondenser üniteleri yılda bir kez kimyasal olarak temizlenmelidir. Bu hizmeti bırakırsanız, bizi arayın . 

İlginizi Çekebilir

Bakım onarım montaj servisleri

Kocaeli Ariston Servisi 444 1 840

Kocaeli Ariston Servisi Teknik onarım ve bakım servisi olarak, emsali görülmemiş büyüme içerisinde bulunmakta sektörümüzün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi