Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Maytag Çamaşır Makinesi Hata Kodları Ve Çözümü

Maytag Çamaşır Makinesi Hata Kodları Ve Çözümü

Maytag Çamaşır Makinesi Hata Kodları Ve Çözümü Sorunu tanılamanıza yardımcı olmak için bu Maytag önden yüklemeli yıkayıcı hata kodlarını kullanın. Bunlar modelinizde gösterilecek tüm Hata Kodları olmayabilir. Özel modeliniz için Hata Kodları için Maytag Kullanım ve Bakım Kılavuzuna bakın. Bu çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa, Bize Ulaşın veya Çevrimiçi Zamanlama Hizmeti

Maytag Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Hata kodu Hata Olası çözüm
det Dağıtıcıda deterjan kartuşu algılanmadı. Bu belirli modellerde. Tek yüklü deterjan dozları kullanıyorsanız, bu mesajı dikkate almayın.

Dağıtıcı kartuşun doğru yerleştirildiğinden ve dağıtıcı çekmecesinin tamamen kapandığından emin olun.

int Döngü duraklatıldı veya iptal edildi.  Yıkayıcının dönmesini ve boşalmasını durdurmak için 20-30 dakika sürebilir ve bu süre zarfında bu hata kodunu görüntüler.

Kodu kaldırmak için, duraklat veya iptal düğmesine iki kez ve güç düğmesine bir kez basın. Kod hala görüntüleniyorsa, rondelayı fişten çekin veya bir dakika boyunca gücü kesin.

rL veya F34 Yıkayıcıda Temizlik Yıkama döngüsü sırasında öğeler tespit edildi. Maddeleri tamburdan çıkarın ve Temizleme Yıkama döngüsünü yeniden başlatın.
Sud veya Sd Çamaşır makinesinde çok fazla köpük var. Yıkayıcı, aşırı köpüklü suyun suyunu çekemeyecektir. “Sud” veya “Sd” görüntülendiğinde, yıkayıcı fazlalığı gidermek için durulama süresini otomatik olarak uzatır. Bu süre zarfında, yıkayıcı yuvarlanmayı duraklatır ve ilave durulama için su ekler. Bu duraklama, köpüklerdeki köpüklerin kırılmasını sağlar. Bu duraklama ve durulama gereklidir ve köpükleri gidermek için birkaç kez oluşabilir.

HE veya Yüksek Verimli deterjan kullandığınızdan emin olun. Yıkayıcınızda HE Deterjan kullanımı hakkında daha fazla bilgi  edinin .

“Sıçrama yok” veya “kolay dökün” sıvı klorlu ağartıcı kullandıysanız, ayrıca çok fazla köpük olabilir. Bu tip sıvı klorlu ağartıcı, yıkayıcılarda fazla köpük oluşturabilen bir kalınlaştırıcı madde içerir. Bu durumda, rondelayı normal sıvı ağartma ürünleri ile çalıştırın.

Sud veya Sd kodu, sınırlı bir tahliye hortumu veya dikme borusunun (tahliye borusu) sonucu da olabilir. Tahliye hortumunun bükülmediğinden veya tıkalı olmadığından emin olun. Tahliye Hortumunun Takılması hakkında daha fazla bilgi edinin  .

F5 E2 Kapı düzgün kilitlenmiyor. Kapıyı tıkayan herhangi bir parça olmadığını ve tamamen kapandığını kontrol ediniz. Kodu silmek için Duraklat veya İptal düğmesine iki kez ve Güç düğmesine bir kez basın.
F7 E1 Bir motor hızı algılama hatasını gösterir, Motor, döngü seçimi için doğru hıza ulaşamıyor. Şunu kontrol et:

  • Tüm nakliye cıvataları sökülmüş
  • Yıkayıcı aşırı yüklenmedi

Kodu silmek için Duraklat veya İptal düğmesine iki kez ve Güç düğmesine bir kez basın.

F8 E1 veya LO FL Yıkayıcı düşük bir su akışı algılıyor. Şunu kontrol et:

  • Evsel su beslemesi açılır ve hem soğuk hem de sıcak su muslukları veya valfleri tamamen açıktır.
  • Su giriş hortumları bükülmemiş ( Yıkayıcınız Dolum Yapmıyorsa Doldurma Hortumlarınızı nasıl kontrol edeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin  )
  • Yıkayıcıya bağlı su hattında taşma önleyici hortumlar ve kontroller yoktur ( Ön Yük Yıkayıcımda Taşkın Güvenli Cihazları Kullanmalı mıyım? Hakkında daha fazla bilgi edinin.)

Kodu silmek için Duraklat veya İptal düğmesine iki kez ve Güç düğmesine bir kez basın.

F8 E2 Dispenser Sisteminde bir sorun olduğunu gösterir Bu belirli modellerde. Deterjan çekmecesinin veya deterjan kartuşunun deterjanla tıkalı olmadığını doğrulayın. Daha fazla bilgi için  benim yıkayıcı dağıtıcıları nasıl temizlerim?
F9 E1 Tahliye sürelerinin beklenenden daha uzun olduğunu, genellikle sekiz (8) dakika içinde olduğunu gösterir. Make su tahliye hortumu bükülmüş veya tıkalı değildir re. Tahliye hortumundaki U şeklindeki tahliye hortumu formunu kullanın. Stan DPIPE (gider borusu) yükseklik gereksinimleri 96″ (244 cm) ve maksimum 39″ (99 cm) en az bulunmaktadır. Tahliye Hortumunun Takılması hakkında daha fazla bilgi edinin  .

Aşırı köpük, ayrıca boşaltmada gecikmelere neden olabilir. HE deterjan kullandığınızdan emin olun .

Diğer F # E # kodu Diğer hatayı gösterir Yıkayıcıyı fişten çekin veya bir dakika boyunca gücü kesin ve tekrar bağlayın.Döngüyü tekrar seçin ve Başlat’a basın. Kod devam ederse, kalifiye bir teknisyenin yıkayıcıyı teşhis edebilmesi için Bize Ulaşın veya Çevrimiçi Hizmet Planla’yı seçin .

Bu İşine Yarar Belki ?

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata/Arıza Kodu F28

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata Kodu F28

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata Kodu F28 Modern ev aletleri, performansın operasyonel teşhisine izin veren özel …

soru sor

2 Yorumlar

  1. seda

    iki farklı hata kodu veriyor sebeb nedir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi