Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Miele Davlumbaz Sorun Giderme
Miele Davlumbaz Sorun Giderme

Miele Davlumbaz Sorun Giderme

Miele Davlumbaz Sorun Giderme Miele ev aletleri sorun giderme bilgileri sürekli güncellenir. Sorunuzun cevabını bulamadıysanız, uzmanlarımızdan her zaman tavsiye alabilirsiniz.

Miele Davlumbaz Arıza Giderme

Aydınlatma arızalı ve ışık kaynakları değiştirilmelidir.Sebep:Çözüm: Kullanım talimatlarının Temizlik ve Bakım bölümünde, aydınlatma lambalarının nasıl değiştirileceği ve özellikleri açıklanmaktadır.

Miele Davlumbaz Sorun Giderme

Davlumbaz çok gürültülü.Neden: Kanal çok uzun olabilir veya havanın hareketini engelleyen veya çok keskin bir bükülmeye sahip bir engel olabilir.Çözüm:
– Kanal çapını kontrol edin (en az 150 mm önerilir).
– Egzoz kanalının uzunluğunu azaltmaya çalışın. Havalandırma uzmanınıza bunu nasıl yapacağınızı sorun.
– Kanaldaki havanın hareketini engelleyen engelleri kontrol edin.
– Boruda bükülme olup olmadığını kontrol edin.
Yağ filtresi bulaşık makinesinde iyi yıkanmıyor.Sebep: Kirleticileri filtreden çıkarmak oldukça zordur, bu nedenle daha sık yıkanmalıdır.Çözüm:
– Filtre bulaşık makinesinde tamamen yıkanmazsa, mümkün olduğunca sık yıkanmalıdır.
– Göstergenin saat sayacını, “Çalışma saati sayacının ayarlarının değiştirilmesi” bölümünde yer alan kullanma kılavuzunda açıklandığı gibi, yağ filtresini daha kısa aralıklarla temizleme ihtiyacına göre ayarlayın.

Miele Davlumbaz Sorun Giderme

Başlık kontrol düğmeleri basmaya yanıt vermiyor.Sebep: Teknik arıza.Çözüm:
– Başlığı güç kaynağından ayırın ve en az 1 dakika bekleyin.
– Gücü tekrar bağlayın.
– Kaputunuzda bir güç düğmesi olup olmadığı için çalıştırma talimatlarına bakınız (güç düğmesi 0/1). Öyleyse, güç kaynağından ayırmak için kullanılabilir.
Kırmızı gösterge, yağ filtresinin temizlenmesi gerektiğini gösterir. Ancak, temizledikten sonra gösterge hala açık kalır.Sebep: Yağ filtresi temizlendikten sonra yağ filtresinin çalışma saatleri sıfırlanmamıştır.Çözüm:
Çalışma saati sayacını sıfırlamak için, yağ filtresi düğmesini yaklaşık 3 saniye basılı tutun, fan çalışır. Daha fazla bilgi için kullanım kılavuzuna bakın.
Devridaim modunda artan gürültü.Sebep 1: Karbon filtre doğru takılmamış, bir boşluk oluştu. Hava, filtreden geçen sonuç boşluğuna geçer ve gürültüye neden olur.

Sebep 2: Karbon filtre havaya yeni bir filtre kadar geçirgen değildir. Bu, çalışma sırasında gürültü seviyesini artırır.

Çözüm 1:
Kömür filtresini doğru şekilde takın.Çözüm 2:
Kömür filtresini (6 aydan geç olmamak kaydıyla) kullanım talimatlarında açıklandığı gibi değiştirin.
Düşük performans.Neden: Yağ filtresi kirli.Çözüm:
– Yağ filtresi, bulaşık makinesinde en az 65 ° C sıcaklıkta ayrı yıkanmalıdır. Yıkama bölmesine bir açıyla yerleştirildiğinden emin olun.
– Yağ filtresi bulaşık makinesinde iyi yıkanmazsa, filtre tekrar temizlenene kadar aralıkları azaltın. Bunun nasıl yapılacağı, “Çalışma saati sayacının ayarlarının değiştirilmesi” bölümündeki kullanım talimatlarında açıklanmaktadır.
– Bu durumda yağ filtresi her 3 ila 4 haftada bir temizlenmelidir.
– Filtre uzun süre temizlenmezse (3-4 aydan fazla), yağ birikintileri sertleşir ve artık bulaşık makinesinde yıkanamaz. Filtre, Mile servisi aracılığıyla sipariş edilerek değiştirilmelidir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Herhangi bir tutarlı değişiklik fark ederseniz, profesyonel teknisyenlere danışın. Bazı …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !